Veselam
Psiholoģija

Mūziķis Balandīns: Sieva ir kā gaismas nesēja manā tumši pelēkajā dzīves telpā0

Foto: karuselis.lv

Autore: Lauma Līvija Balode

Mīlestība nav tikai kaisle, tā ir arī sapratne, cieņa, spēja pilnībā uzticēties un, pats galvenais, māksla būt kopā gan priekos, gan bēdās. Mūziķi DAGNIJA MILLERE-BALANDĪNA (32) un RAITIS BALANDĪNS (38) kopā ir jau septiņus gadus, piecus no tiem – precēti, un līdz šim viņiem nācies sastapties ar dažādiem dzīves pārbaudījumiem, kas tikai nostiprinājuši pārliecību – jā, esam patiešām laba komanda!

“Šķiet, ka mūsu ceļi nemaz nevarēja nekrustoties… Tik dažādi raksturi, bet tik līdzīga dzīves un attiecību pieredze, vērtību skala, sirds un dvēseles alkas. Mūsu gadījumā tiešām nostrādāja teiciens – mīlēt nozīmē skatīties vienā virzienā,” tā Dagnija par viņas un Raita liktenīgo tikšanos.

Lai gan abi pirmo reizi viens otram acīs ieskatījās 2011. gada 4. novembrī, jau oktobra beigās soli pa solim viņi šim notikumam tuvojās. Tas bija mūzikas un mākslas festivāls “Bildes”, kur gan Dagnija, gan Raitis uzstājās katrs ar savu muzikālo grupu, un jau tad viņi viens otru piefiksēja ar intereses pilnu acu skatu.

Raitis atceras pirmā mirkļa emocijas, ieraugot Dagniju: “Šī atraktīvā, elegantā būtne ar brīnišķīgo balss tembru jau pirmajās sekundēs piesaistīja manu uzmanību, un brīdī, kad grasījos doties prom, lika man apstāties un, neatraujot acis, vērot notiekošo uz skatuves. Tā kā pēc uzstāšanās man bija jādodas uz mēģinājumu, steidzos Dagniju uzrunāt sociālajos tīklos, kā tas nereti mūsdienās notiek, lai gan personīgi man šāda rīcība, nudien, nebija tipiska.”

 

Viss tiek izrunāts

“Mums bija ļoti savdabīgs attiecību sākumposms. Parasti vispirms tiek uzvilktas rozā brilles (kad pēc kāda laika tās krīt un rodas vilšanās, pāris izvērtē attiecības no jauna, lai saprastu – būt vai nebūt), bet mums viss bija otrādi, par ko patiesībā ir liels prieks.

Protams, pievilkšanās spēks attiecību sākumā bija (un kā vēl!), taču tikpat iespaidīgi bija arī pārpratumi un strīdi, caur kuriem viens otru ļoti labi un ātri iepazinām.

Mūsu galvenais noteikums bija – strīdos nekur nemūkam, bet gan visu sīki un smalki izrunājam. Tieši šis iepazīšanas process mums ļāva jau pēc pusotra gada būt pārliecinātiem, ka vēlamies viens otram teikt “jā” vārdu,” ar siltu smaidu atceras Dagnija. Ņemot vērā, ka pieslīpēšanās noritēja visnotaļ veiksmīgi, pēc kāzām, kad laulātajiem jauno pienākumu dēļ nereti uzaust dažnedažādas problēmas, jaunizveidotajai Milleru-Balandīnu ģimenei sākās reālistiska rozā briļļu ikdiena, kas turpinās joprojām.

Foto: Līga Neimane

Nes gaismu un iedvesmo

“Skatoties uz iepriekšējo attiecību pieredzi, šķita, ka es varētu būt tāda kā mūžīgā bēgošā līgava, tāpēc biju divtik pārsteigta, ka kāzu dienā nebija ne mazākās šaubas par to, ko daru; bija sajūta, ka viss notiek tieši tā, kā tam jānotiek un ka tā ir mana labākā izvēle. Pārņēma iekšējs miers un prātā nepavīdēja neviena lieka doma. Laikam vienkārši vajadzēja satikt īsto cilvēku,” stāsta Dagnija.

Pirms Dagnijas un Raita ceļi krustojās, abiem gandrīz vienlaikus samērā nesen bija beigušās astoņu gadu ilgas attiecības, kurās ne viens, ne otrs nebija īsti laimīgs un noenkurojies. Iztrūka māju sajūtas, viss šķita tik gaistošs un šaubu pilns, bez skata nākotnē. Sirds zināja, ka tā nav īstā ābola pusīte; juta, ka tā vēl tikai nāks. Un tā arī notika.

Kad satiekas cilvēki, kuri ir patiešām saderīgi, viss mainās – izgaismojas iekšējie potenciāli, pāris viens otru ceļ un iedvesmo, nevis noniecina un grauj. Aktualizējas tādas spējas un talanti, par kuriem iepriekš pat nenojauta.

Raitis dalās pavisam atklāti: “Pirms satiku Dagniju, savā ziņā biju kā noklīdis suns, dzīvoju virspusēji un bezmērķīgi. Tieši mīļā sieva manī pamodināja dzīvību, iedvesmoja un spēja mainīt iesūnojušos uzskatus par daudzām ikdienišķām un arī pasaulīgām norisēm, iemācīja paskatīties uz sevi no citas puses. Viņa ir bijusi un joprojām ir kā gaismas nesēja manā tumši pelēkajā dzīves telpā, kur tagad viss ir daudz skaidrāks un plašāk redzams.”

Ja kāds jautā, kāds ir saticīgās kopābūšanas noslēpums, Dagnija un Raitis atbild, ka ir fantastiski viegli doties pa šo viļņaino dzīves ceļu kopā ar cilvēku, kurš mīl tevi tieši tādu, kāds esi… Tik vienkārši! “Lai kur mēs arī atrastos, tad, kad esam kopā, vienmēr pārņem māju sajūta – jūtamies saprasti, pieņemti, mīlēti,” pāris, viens otru apkampjot, teic. Tikpat svarīgs veiksmīgu attiecību stūrakmens, viņuprāt, ir klausīšana savai sirdsbalsij, prāta kalkulācijas atstājot otrajā plānā.

 

Arī grūtības spēj saliedēt

Runājot par dzīves pārbaudījumiem, viens no tiem ir visnotaļ sāpīgs, turklāt pavisam burtiskā nozīmē. Dagnija jau kopš bērnības zina, ko nozīmē izciest spēcīgas migrēnas lēkmes. Pirms apmēram sešiem gadiem izteiktas fiziskas un emocionālas pārslodzes dēļ tika piedzīvots slimības smagākais posms – divus gadus ļoti spēcīgas galvassāpes sievieti mocīja gandrīz vai katru dienu.

Smags laiks, bet tieši Raita atbalsts un sapratnes pilna atrašanās līdzās, kā arī iesaistīšanās tajā, lai rastos iespēja mainīt darba un ikdienas slodzi, palīdzēja diezgan krasi uzlabot dzīves kvalitāti.

Nu migrēnas lēkmes ir daudz retākas un ar mazāku intensitāti. Dagnija sadarbībā ar Latvijas Galvassāpju pacientu biedrību šobrīd pat dalās ar savu pieredzes stāstu un to, kas viņai ir palīdzējis, projekta “Dzīve BEZ sāpēm” ietvaros, kopā ar Dr. Lindu Zvauni un Dr. Līgu Mekšu, kā arī biedrības vadītāju Līgu Alberliņu apbraukāja 11 Latvijas pilsētas, bet 23. novembrī būs tikšanās Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Un arī Raitis kā pavadošais mūziķis dodas līdzi.

Dagnija ar prieku atzīst: “Esam patiešām laba komanda… Kopā mums izdodas sasniegt daudz vairāk nekā katram atsevišķi. Parasti mums viss notiek mazliet citādi nekā vairumam pāru, un tieši tas mūsu savienībā mums tik ļoti patīk un aizrauj. Mēs nevadāmies pēc noteiktiem attiecību stereotipiem un izkalkulētiem plāniem. Tā vietā dzīvojam pēc tādas vērtību skalas un veidojam tādu ģimenes modeli, kas ir piemērots tieši mums. Tā, lai jūtamies labi, viegli un varam būt mēs paši. Un izdodas!”

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Kāds ir tavs enerģijas potenciāls?
1 diena
LE
LETA
Veselam
Slēgts Bažas raisījušais medicīnas centrs “Aurora”
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
Top 5 vērtīgākie rudens produkti, kas ar steigu jāliek galdā
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IM
Ingrīda Mičāne
Laukos
No zemnieka sētas – līdz pasaules līmenim. LAD vadītājai – pēdējā darba diena
2 stundas
LA
LA.LV
Sports
Jānis Lūsis cīnās par savu dzīvību, ģimene aicina ziedot
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Rēzeknieši šorīt pārsteigti ar – 2,7 grādiem
53 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Deputāti būs gatavi koriģēt novadu karti. Saruna ar Ināru Mūrnieci 2
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
“Bite” un “Tele2” izveido kopuzņēmumu “Centuria” 1
2 stundas