Veselam
Bērni

Man neviens to neteica, bet tā ir… tu ļoti daudz ko zaudēsi, kļūstot par mammu0

Foto – Matīss Markovskis

10.oktobrī, kas ir garīgās veselības diena, Biedrība Debesmanna aicināja uz kampaņu “Tutepatās” t/c Spice, ar mērķi atbalstīt Latvijas sievietes, vīriešus un to ģimenes, kas saskārušies ar pēcdzemdību depresiju aicinot visus – apstāties, ieskatīties, saredzēt, atbalstīt!

Visā pasaulē no pēcdzemdību depresijas cieš 15% jaunās mammas un 10% jaunie tēvi, tieši tāpēc Biedrības Debesmanna ar savu kampaņu “Tutepatās” vēlējās aktualizēt šo svarīgo jautājumu, kas skar daudzas jaunās ģimenes.

Iveta Parravani par kampaņas “Tutepatās” ideju: “..Visbiežāk, ja ģimenē ienāk mazulis, tad tiek sagaidīts, ka iestāsies mūžīgā laime, nebeidzams prieks un bezgalīga mīlestība. Bet patiesībā ne vienmēr tas tā notiek. Par vecākiem nepiedzimst, par tiem kļūst un šajā procesā ir gan prieki, gan asaras. Vecāku ikdiena ir pilna ne tikai ar prieku un laimi, bet arī ar izaicinājumiem un grūtībām, nereti grūtums ieilgst un kāds no vecākiem saskaras ar emocionāliem traucējumiem. Apkārtējie bieži ieņem pozu – ja jau reiz izvēlējāties kļūt par vecākiem, tad nesūkstāties un tiekat galā ar visu paši. Reizēm viss, ko jaunajai māmiņai un tētim vajag ir vienkārši atbalsts no tuvākajiem. Ne nosodījumi, ne gudras pamācības, bet vienkārša līdzās būšana. Būsim viens otram blakus. Ieklausīsimies un atbalstīsim viens otru!..”

Diāna Zande, psiholoģe: “..Mums nav jāsagatavojas tam, kas šis brīdis, kad ģimenē ienāk bērns, būs priecīgs. Mums jābūt gataviem realitātei, ka mammas loma ietver gan, gan, tas ir – gan prieks, gan sāpes. Tu ļoti daudz ko zaudēsi kļūstot par mammu. Un bieži vien mammas saka, ka man neviens neteica ka tā būs. Teica, bet sabiedrība saka, ka topošiem vecākiem ir jādomā tikai gaišas domas, tā it kā pārējā dzīve viņus neskartu. Es gribu teikt – topošie vecāki ir dzīvi cilvēki un domas ir tikai domas. Tu drīksti domāt visdažādākās domas, bet ja kādas no tām tev rada raizes, tu kļūsti nomākts to dēļ un tas sāk ietekmēt tavu dzīvi – tas nozīmē, ka tev jāmeklē atbalsts un palīdzība pie sertificētiem psihologiem!..”

Vakar Latvijas Radio 1 raidījumā “Ģimenes studija” tiešajā ēterā un live tiešraidē raidījuma vadītājās Agnese Drunka un Mairita Znotiņa diskutēja ar cilvēkiem, kuri piedzīvojuši pēcdzemdību depresiju un kas bija gatavi par šo smago tematu, kā depresija, runāt skaļi. Diskusijā piedalījās: rakstniece Dace Rukšāne, radio balss Valdis Melderis, psiholoģe Diāna Zande un aktrise Madara Melne Tomsone.

Kampaņu atbalstīja un uz “Tutepatās” skatuves kāpa grupa Astronout, kā mirkļu ķērāji darbojās fotobūdiņa smilebox.lv un Matīss Markovskis. Jogitas Pūpolas pasākumi bērniem zīmēja sejiņas un veda atrakcijās ar lielajiem multeņu tēliem. Barona tējas un kafijas cienāja apmeklētajus ar gardām tējām. Kāds bērns kļuva pa gramiņu laimīgāks, laimējot Lego-go ričuku.

LA.lv
LE
LETA
Veselam
FOTO: Izremontē slimnīcas nodaļu Strenčos
17 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Zobārstniecībā metāla zobi jau ir vēsture, tagad modē citas lietas! Lietuvas eksperta viedoklis
18 stundas
LA
LA.LV
Veselam
Pirmo reizi Latvijā uz forumu pulcēsies vēža pacienti 1
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Latvijā
Kuldīgas novada peldbaseins – par daudz izšķērdīgs. Pašvaldības dzīvo pāri saviem līdzekļiem? 1
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Konkursā uz FKTK padomes priekšsēdētāja amatu izvēlēta “Citadeles” valdes locekle Purgaile
52 minūtes
LE
LETA
Dabā
Nākamās nedēļas sākumā gaisa temperatūra noslīdēs vēl zemāk: pirmās prognozes
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Negaidīts atklājums, kā mazināt globālās sasilšanas problēmu
1 stunda
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Žanna Dubska: “Ja spāres vecumā turpini būt tārpiņš, kaut kas nav pārvarēts”
Intervija 1 stunda