Veselam
Ārstēšana

Māte bioķīmiķe izārstē savu bērnu no autisma10

Foto – medportal.ru

Bioķīmiķe Ketrīna Reida (Katherine Reid), kas dzīvo Sanfrancisko, atklājusi līdzekli, ar kuru atsevišķos gadījumos var līdz minimumam mazināt autisma simptomus bērniem. Tā ir diēta, kurā izslēdz nātrija glutamātu, ziņo Fox News. Viņas secinājumi pamatojas neirobioloģiskos pētījumos un pieredzē: viņas meitai divu gadu vecumā uzstādīja diagnozi “autisms”, šobrīd meitai ir seši gadi un, pēc zinātnieces teiktā, slimības izpausmes ir “pilnībā pazudušas”.

Tā kā šobrīd ASV autisma ārstēšanā ir pieļaujams tikai viens medikaments (risperidons vai tā analogi), daudzi vecāki meklē atbalstu alternatīvajās terapijās, izmantojot homeopātiju, probiotiķus, dažādas diētas bez lipekļa (glutēna), laktozes un kazeīna cerībā, ka tas palīdzēs uzlabot bērna stāvokli.

Diēta, par kuru runā Reida, ir atšķirīga. Viņasprāt, no autiska bērna ēdienkartes jāizslēdz tikai viens ķīmiskais savienojums – pārtikas piedevas, kas pastiprina ēdiena garšu un aromātu – nātrija glutamātu (citi nosaukumi E 621. E 631, hidrolizēti augu proteīni). Pēc viņas vārdiem, 95% apstrādāto produktu satur nātrija glutamātu, kas ne vienmēr uz pārtikas iepakojuma tiekot norādīts (jo to varot nedarīt, ja nepārsniedz pieļaujamās normas).

Lai gan šobrīd nav zinātnisku apstiprinājumu Reidas teorijai, bioķīmiķe kā pierādījumu savai hipotēzei uzskata savas meitas veselību. Kad meitenītei bija divi gadi, zinātniece un viņas vīrs, šūnu biologs, ievēroja autisma pazīmes meitenē: spēcīgas histērijas, kas ilga vairākas stundas pēc kārtas, stereotipisku uzvedību, grūtības komunicēt un mācīties, tāpat zarnu darbības traucējumus. Pārbaudes apliecināja, ka bērnam ir vidējas pakāpes autisms. “Viņa dzīvoja savā pasaulē,” atmiņās dalās māte. “Viņa varēja atkārtot un atkārtot noteiktas darbības, bija neirozes pazīmes, un viņa sāka histēriski kliegt, ja vēlējos viņu vest uz mājām pa citu ceļu, nekā ierasts.”

Saistītie raksti

Reida aizgāja no darba un sāka pētīt dažādas diētas, ko iesaka bērniem ar autismu. Un, pirmkārt, no atvases ēdienkartes izslēdza glutēnu un laktozi, pēc tam sāka pievienot uzturā magniju, vitamīnu D, zivju taukus, B grupas vitamīnus. Tas palīdzēja, bet minimāli. Vēlāk viņa uzgāja informāciju par glutamātu ietekmi uz organismu. Bija atzīmēts, ka, lai arī šis savienojums ir vajadzīgs, lai nodotu impulsus starp neironiem un citu audu šūnām, un ir saistīts ar smadzeņu kognitīvajiem procesiem, tā pārdozēšana var izsaukt neiroloģiskus traucējumus. Tādēļ Reida izslēdza no meitas ēdienkartes produktus, kas satur nātrija glutamātu un pēc viņas vārdiem “autisma simptomi pilnībā pazuda”. Pakāpeniski bērns sāka sociālo adaptāciju, pilnībā izzuda stereotipiskā uzvedība un uzlabojās koordinācija. 

Pēc tam, kad Reida redzēja labo rezultātu savā ģimenē, viņa izveidoja organizāciju Unblind My Mind, kas pēta uztura ietekmi uz smadzenēm. Pēc viņas vārdiem 74 no 75 bērniem, ar kuriem viņa organizācijas ietvaros strādāja, ir redzami nozīmīgi stāvokļa uzlabojumi.

 

Pēc medportal.ru materiāla

LA.lv