Veselam
Bērni

Mazmeitai liekais svars, bet diēta nelīdz… Ko darīt?0

Publicitātes foto

Lasītāja Sarmīte jautā uztura speciālistei Lindai Federai: “Mazmeitai ir 9 gadi, svars 44kg. Nekādas veselības problēmas neatrada. Vienīgi garums vecumam par mazu. Ieturam diētu. Nelīdz. Ko darīt?”

Atbild uztura speciāliste Linda Federa: “Labdien, Sarmīte. Paldies par jautājumu. Jūs neesat minējusi mazmeitas auguma garumu, tāpēc nav iespējams precīzi noteikt ķermeņa masas indeksu un novērtēt aptaukošanās pakāpi. Ja jūs minat, ka mazmeitas garums ir zem ieteicamā šajā vecumā, tad viennozīmīgi varu teikt, ka svars ir stipri virs ieteicamā attiecīgajā vecumā.

Sabalansēta un veselīga uztura pamatprincipi ir attiecināmi uz visiem – gan bērniem, gan pieaugušajiem. Šajā situācijā noteikti būtu jāizvērtē arī visas ģimenes ēdienkarte, uztura un dzīvesveida paradumi. Ja ģimenē ir nosliece uz lieko svaru, tad ļoti iespējams, ka ar to būtu jāsāk.
Šis gadījums, manuprāt, nav no tiem, kur atbilde ir meklējama internetā. Jums noteikti būtu jādodas pie sava ģimenes ārsta, lai meklētu tālāku ceļu pie attiecīgajiem speciālistiem. Ja nav līdz šim atklātas nekādas vairogdziedzera problēmas, tad aptaukošanās var būt kādas vielmaiņas saslimšanas sekas. Noteikti jākonsultējas ar speciālistu!”

 

Līdz 20. oktobrim varat uzdot jautājumu uztura speciālistei Lindai Federai šeit.

LA.lv