Veselam
Ārstēšana

Mediķiem izdodas atdzīvināt sievieti pēc klīniskās nāves 0


Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīca “Gaiļezers”.
Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīca “Gaiļezers”.
Foto – LETA

Vakar vakarā, operatīvi sadarbojoties vairākiem neatliekamās palīdzības dienestiem, mediķiem izdevās izglābt 67 gadus vecu sievieti ar infarktu, kurai bija iestājusies klīniskā nāve, portālu “LA.lv” informēja Rīgas Austrumu slimnīcā.

Ap plkst. 22 Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnika saņēma zvanu no neatliekamās palīdzības brigādes par pacienti, kuru skāris infarkts un kura smagā stāvoklī tuvākajā laikā tiks ievesta slimnīcā.

Slimnīcas speciālisti nekavējoties mobilizēja dežūrējošos invazīvos kardiologus, lai operatīvi veiktu nepieciešamās procedūras infarkta iemesla likvidēšanai. Nonākot slimnīcā, sievietei iestājās klīniskā nāve, tomēr reanimatologiem izdevās viņu atdzīvināt un, jau esot pie samaņas, paciente nogādāta invazīvās kardioloģijas zālē, kur speciālisti viņai atjaunoja normālu asins plūsmu. Šobrīd sieviete turpina ārstēšanos Neatliekamās kardioloģijas nodaļā, viņas stāvoklis ir stabils.

Kā uzsver slimnīcas Neatliekamās medicīnas un pacientu uzņemšanas klīnikas vadītājs Aleksejs Višņakovs, neatliekamās palīdzības sniegšanas iespējas Latvijā ir ļoti augstā līmenī, pateicoties mediķu profesionālismam, un tehnoloģijām ik dienu izdodas ne tikai izglābt cilvēku dzīvības, bet arī atjaunot viņiem darba spējas: “Dzīvības apdraudējuma gadījumos, kad pacientam, piemēram, ir infarkts, insults, smaga trauma, minūtes var izšķirt visu. Lielas pacientu plūsmas apstākļos mūsu klīnikā šādiem pacientiem tiek piešķirta visaugstākā prioritāte, kas nozīmē, ka viņi palīdzību saņem uzreiz. Ne vienmēr slimības iznākums ir atkarīgs no mediķiem – svarīgi ir savlaicīgi vērsties pēc palīdzības, neignorējot smagas slimības simptomus, nenodarboties ar pašārstēšanos. Svarīga ir arī līdzcilvēku loma – spējas vajadzības gadījumā sniegt pirmo palīdzību un nepieciešamo atbalstu cietušajam notikuma vietā, kamēr neatliekamās palīdzības brigāde ir ceļā.”

LA.lv