Veselam
Ārstēšana

Keris: “”Vienīgais arguments, kāpēc neierakstīt finansējuma pieaugumu mediķu algām – lai to varētu nepildīt”0


Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valdes priekšsēdētājs Valdis Keris.
Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrības (LVSADA) valdes priekšsēdētājs Valdis Keris.
Foto: LETA

Vakar Saeimas Sociālo un darba lietu komisija, izskatot iesniegtos priekšlikumus Veselības aprūpes finansēšanas likumprojektam, neatbalstīja, ka mediķu algu pieaugums pa gadiem tiek iekļauts likuma pārejas noteikumos.

Šo priekšlikumu, ko virzīja Latvijas Veselības un sociālās aprūpes darbinieku arodbiedrība (LVSADA), atbalstīja Nacionālā trīspusējā padome, bija panākta vienošanās arī ar Veselības ministriju. Bet Saeimas komisija, ņemot vērā Finanšu ministrijas (FM) iebildumus, ka konkrētas naudas summas nedrīkstot likt veselības jomas likumprojektā, nobalsoja par ciparu izņemšanu no šā tiesību akta projekta.

FM Komunikāciju departamenta vadītājs Aleksis Jarockis skaidroja, ka finansējuma pieaugums esot jānorāda kārtējā gada budžeta likumā vai arī vidējā termiņa likumā, kas ir “jumta” likumi, un ka nav tādas juridiskās prakses iekļaut ciparus citā likumprojektā. 2018. gada valsts budžeta likumprojektā algu pieaugums ir iekļauts, tāpēc bažām neesot pamata.

Savukārt LVSADA priekšsēdētājs Valdis Keris uzsvēra, ka konkrētība naudas summās nevis traucētu Finanšu ministrijai sastādīt valsts budžetu, bet gluži pretēji – palīdzētu to izdarīt.

“Vienīgais reālais arguments, kāpēc neierakstīt finansējuma pieaugumu algām, ir tas, lai to varētu nepildīt. Līdz šim komisija skrupulozi izskatīja visus iesniegtos priekšlikumus, bet šodien, nonākot pie priekšlikumiem par pārejas noteikumiem, tika strādāts pavisam citādi. Tika izskatīti tikai tie, kurus bija iesnieguši ministriju un frakciju pārstāvji, bet mediķu arodbiedrībai vispār nebija tiesību aizstāvēt savu priekšlikumu par konkrētu naudas apjoma pieaugumu darba samaksai trijos gados. Proti, 2018. gadā šis pieaugums būs 117 miljoni eiro, kas, jādomā, tiks izpildīts, 2019. gadā – 185 miljoni eiro, ko, izskatās, negrasās pildīt, bet 2020. gadā – 253 miljoni eiro, ko arī, izskatās, negrasās pildīt. Deputāti Einārs Cilinskis, Aija Barča, Andris Buiķis, Andris Bērziņš, Hosams Abu Meri un Andris Siliņš ir solījuši uzlabot veselības aprūpi, teikuši, ka mediķi ir pelnījuši labākas algas, bet tagad, balsojumā atturoties, izrādās, ir spēlējuši teātri,” secināja Keris.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
Tests: Cik nozīmīga Tev ir ģimene?
1 diena
LE
LETA
Veselam
Uz Latvijas lielāko slimnīcu padomes locekļu amatiem izsludināts konkurss
1 diena
LE
LETA
Veselam
Viņķele valdības ārkārtas sēdē: Valstij parāds mediķiem būs jāatlīdzina
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IP
Ilze Pētersone
Latvijā
“Esmu optimists, bet bez ilūzijām.” Saruna ar Egilu Levitu par Latvijas zaļumu un paša izvēlēm 1
Intervija 2 stundas
EL
Egils Līcītis
Latvijā
Egils Līcītis: Ir skaidrs, kurš turpmākos četrus gadus valstī būs centrālais atslēgas cilvēks 2
3 stundas
LE
LETA/LA.LV
Dabā
Sinoptiķi svētdien izsludinājuši Latvijā oranžā līmeņa brīdinājumu par stipru vēju
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Bērnu slimnīcā nonākuši vēl 4 bērni ar aizdomām par zarnu infekciju
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Dreiliņos ugunsdzēsēji izglābj 17 cilvēkus, kad aizdedzies atkritumu konteiners
2 stundas