Veselam
Netradicionāli

Kā žurnāliste intervēja trīs dziedniekus un saņēma meža reiki iniciāciju. Kas tas ir?2


Dziednieks un dabas reiki meistars Agris Miks (no kreisās) un Andris Krūmiņš, dziednieks un ekstrasenss, dabas reiki meistars.
Dziednieks un dabas reiki meistars Agris Miks (no kreisās) un Andris Krūmiņš, dziednieks un ekstrasenss, dabas reiki meistars.
Foto: Matīss Markovskis

Ikdienas skrējiens, īpaši pilsētā, paģēr spēkus, iztukšo atkal un atkal. Meklējam dažādus veidus, lai izkļūtu no apburtā loka, gribam atgūt harmoniju un līdzsvaru. Nereti veldzi prātam un dvēselei sniedz daba. Izrādās, vēl spēcīgāk šo palīdzību var saņemt, apgūstot tā dēvēto meža jeb dabas reiki. Par šo ezoterisko sistēmu stāsta trīs dziednieki, kuri to izmanto savā praksē.

Uzrunājot intervijai dziednieku Agri Miku, vēl nezinu, ka viņa dziedināšanas arsenālā ir arī meža reiki. Agris ir gatavs izstāstīt, piebilstot, ka neviens saprātīgs dziednieks gan nenoliedz oficiālo medicīnu. Viņš vēl lūdz, lai sarunā piedalās arī viņa skolotājs, bioenerģētiķis Pēteris Lejiņš un dziednieks Andris Krūmiņš. Tā arī saruna notiek – es un trīs dziednieki. Turklāt šī tikšanās noslēdzas man gluži negaidīti.

Mežs kā simbols

Ar reiki terapiju, šo seno dziedniecības sistēmu, esmu pazīstama – savulaik žurnāla 36,6 °C eksperimentā izbaudīju reiki iedarbību. Pagājušā gadsimta sākumā japānis Mikao Usui piepeši apjauta, kā piekļūt vienai no dzīvības enerģijas straumēm un kā šo gara dāvanu nodot citiem. Viedais japānis šo enerģētiskās koptelpas daļu nosauca par reiki: rei apzīmē gaismu jeb Dieva svētību, ki – dzīvības enerģiju.

Reiki var saņemt īpaša rituāla laikā, ko dēvē par iniciāciju – meistars to iedod māceklim, it kā uzskaņo uz īstā viļņa.

“Šis princips ir arī meža reiki. Dziedinošais spēks gan ir citāds, ietver visu dabas harmoniju, spēku un pozitīvo, kas tajā allaž pastāv. Mežs ir kā simbols tam visam,” atklāj Pēteris Lejiņš, kuru daudzi pazīst kā dziednieku Daugavieti.

Pēteris ir arī klasiskā reiki meistars. Tomēr, uzzinot par Pēterburgas ekstrasensa Iļjas Šengelijas atklāto meža reiki metodi, viņš nolēma pievērsties tai, jo vēlējās izzināt un sajust dabas spēka izpausmi reiki principā. Šī metode īpaši noder tiem, kuri dzīvo lielpilsētā, ikdienā izjūt dabas elementu deficītu.

Pēteris ir Latvijā pirmais, kurš ieguvis meža reiki, turklāt no paša metodes autora. Savukārt dziednieki Andris Krūmiņš un Agris Miks iniciāciju saņēmuši no Pētera. Viņi visi deva to tālāk. Tagad ir jau vairāk nekā simt šīs metodes lietotāju.

Arī Andris savulaik bija tradicionālā reiki meistars, ilgstoši ar to darbojās, ieguva reiki trešo pakāpi. “Klasiskais reiki ir vērtīgs, to es pielīdzinātu žigulim – var labi braukt. Tomēr pārāks, universālāks ir audi vai cita mūsdienīgāka automašīna,” salīdzina Andris. Meža reiki ne tikai spēj dziedināt, bet arī palīdz visās dzīves jomās.

Cilvēkā aktivizējas dabiskā spēja mijiedarboties ar dabu, būt par tās neatņemamu sastāvdaļu, nevis nogurušu sociālās vides zobratiņu.

Turklāt šai metodei nav blakņu, nevar kaitēt ne sev, ne citiem.

Pienenei neskauž

“Senatnē katra mamma mācēja kaut ko līdzīgu meža reiki efektam. Ja bērns bļāva, mamma zināja, kā izdarīt, lai mazais ātri kļūtu mierpilns. Tagad ne visām sievietēm piemīt dabas dotā gudrība, kā savu bērnu attīrīt, atbrīvot no negatīvās enerģijas, kas uzkritusi, piemēram, vandoties pa lielveikalu. Arī vīriešiem zudušas pirmatnējās prasmes. Tad nu lieti noder dabas reiki metode,” – tā Agris.

Reiki ieliktā pirmatnējās enerģijas koncentrācija dod iespēju dabas spēku – šo pozitīvo komponentu – novirzīt cilvēkam. Viņš var to koncentrēt sevī vai otrā, kuram grib palīdzēt.

Bioenerģētiķis, teta dziedniecības un dabas reiki meistars Pēteris Lejiņš, kurš pazīstams arī kā Daugavietis.
Foto: Matīss Markovskis

“Augiem un dzīvniekiem nav nenovīdības, nelāgu domu, ļaunuma, kas nereti valda starp cilvēkiem. Pienene taču citai pienenei pāri nedara! Arī nekavējas sliktās atmiņās, bet eksistē šim brīdim un vēl nākotnei – izplata sēkliņas, vairojas. Jā, dzīvnieki cits citu ēd, taču tas nav atriebības vai ļaunuma pēc. Mežs ir kā simbols tam visam, tas nepārtraukti aug, atjaunojas,” uzsver Pēteris.

Dziednieks skaidro par četrām stihijām, kas cilvēkos eksistē dažādos salikumos. Ja kādas stihijas nav līdzsvarā, cieš veselība. Ņemot palīgos meža reiki, stihijas var harmonizēt, tā mazinot slimību iespējamo pielavīšanos un gūstot citus pozitīvos efektus.

Stiprie vārdi

Lai sāktu izmantot šo metodi, vispirms notiek apmācība, kas gan ir visai vienkārša. Pēc tam tiek saņemta iniciācija – meistars to nodod tieši māceklim, līdz ar to viņš tiek pie iespējas pieslēgties reiki egregoram. Tam izmanto nostādnes, konkrētus vārdus. “Tie ir kā atslēga, kā āķis, aiz kā aizķert un izvilkt šo palīdzošo spēku. Katrā nostādnē ir ielikta ļoti plaša informācija, koncentrēts milzums dabas komponentu un maģisku darbību. Tās aktivizējas brīdī, kad pasaki konkrētos četrus vārdus,” izskaidro dziednieks.

Piemēram, pirmā meža reiki pakāpe sastāv no trim nostādnēm. Viena iedarbina pašdziedināšanās procesu, lai organisms atjaunotos. Otra aizsargā pret negatīviem faktoriem, ietverot cilvēku tādā kā enerģētiskā aizsardzības apvalkā. Trešā nostādne uzlabo emocionālo pašsajūtu, padara gaišāku, smaidīgāku. Teiksim, blakustelpā atrodas ļauni cilvēki, bet jūs to nezināt. Tomēr viņu tuvums jūs ietekmē, domas nez kādēļ kļūst drūmas, pārņem trauksme. Ja ņem talkā meža reiki, to iespējams bloķēt.

Sliktais, nelāgais, stresu izraisošais aizslīd prom.

“Meža reiki paņem nost negatīvo – tas tiek neitralizēts un pārvērsts dziedināšanas enerģijā. Nav tā, ka manā dzīvē vairs neparādās grūtības, neuzklūp problēmas, tomēr ar reiki varu tās atrisināt emocionāli vēsāk, likt malā, aizmirst,” piebilst Agris.

Valodas kods

Ir cilvēki, kuri nesaprot, kāpēc nostādnes vārdi jāsaka krievu valodā. Var taču tos iztulkot, teikt latviski, piemēram: “harmoniskā ārstēšana, liānas aizsardzība” vai “saulespuķes košums”. Taču metodi iedarbinājis cilvēks, kurš runā krieviski. Plašā un palīdzošā informācija netveramā līmenī iekodēta tieši šajos krievu vārdos, tie ietver palaišanas mehānismu, tādēļ tos nedrīkst tulkot. Metode darbojas tikai tā. Vīri pasmaida – ja nostādnes būtu angliski, iespējams, iebildumi nerastos.

Agris akcentē interesanto: meža reiki izmanto dabas doto, kas ir 50–70 kilometru rādiusā ap vietu, kur pašreiz atrodas konkrētais cilvēks.

Meža reiki ir astoņas pakāpes, tomēr augstākās noderot vien profesionāliem dziedniekiem. Ar šo metodi var darīt daudz ko vērtīgu. Dziednieki ir palīdzējuši daudziem – gan veselību sakārtot, gan biznesu sakopt. Arī paši vienmēr jūtas gaiši un daudz smaida.

Piemēram, otrajā pakāpē var ienest telpā sev tīkamo dabas spēka vietu. Var kaut vai darba kabinetā novietot priežu mežu, upmalu vai ūdenskritumu. Iestiepj to pa visu telpu un tad pasaka konkrēto nostādni. Telpa sāk attīrīties no negatīvā, pats sāk labi justies. Arī citi tur jūtas tīkamāk.

“Tas labi darbojas mūsu tautiešiem, kuri dzīvo ārzemēs. Cilvēks man parāda fotogrāfiju no dzimtajām mājām vai iemīļota Latvijas stūrīša. Es šo ainu uzlieku viņa istabā. Pēc nedēļas cilvēks zvana sajūsmināts – jūtos tik labi, ir lielisks tonuss!” stāsta Andris.

Rokas sāk plīvot

Svarīgais iniciācijas brīdis – raksta autore saņem pirmās pakāpes meža reiki no dziednieka Daugavieša.
Foto: Matīss Markovskis

Dziednieki teic, ka ikviens var saņemt meža reiki. Un – piedāvā to man. Kāpēc ne!? Es gribu!

Process notiek uzreiz, nekavējoties. Man iepretim apsēžas dziednieks Pēteris. “Tagad mēs abi aizvērsim acis, es sagatavošos, un pēc brīža varēsi saņemt meža reiki, tas var aizņemt kādas 15 minūtes,” brīdina dziednieks.

Atlaižos krēslā un aizveru acis. Gandrīz uzreiz sajūtu savas pēdas. Tās kļūst smagākas, arvien smagākas… Šķiet, tās iezemējas, iestieg, ielīp grīdā.

Vēlāk kolēģe, kurai stāstu par šo neparasto sajūtu, skatās lielām acīm un gandrīz nopietni bilst: “Varbūt tu jau sāki pārvērsties par koku?! Tas taču ir meža reiki!”

Taču tobrīd, kad sēžu iepretim dziedniekam, prāts nenesas uz jokiem. Galva ļengani slīgst atpakaļ, pakausis atduras pret atzveltni. Plakstiņi ir ciet, tomēr tie sakustas, ielaižot trīsuļojošu, spožu gaismu. Piepeši sajūtu arī savas rokas. Plaukstas kļūst tādas kā vieglākas. Arvien vieglākas, vēl un vēl… Tās gluži kā zīdpapīra loksnes sāk lēni plīvot augšup. Skaidri zinu, ka to nedaru es, jo nespēju pat pakustēties. Rokas paceļas un lēnām plešas uz sāniem. Kā tādi spārni vai kas tamlīdzīgs.

Nejaušu, cik ilgs laiks pagājis, un nevēlos to zināt. Tā sēdēt ir patīkami, man tīk šis roku bezsvara stāvoklis, arī pēdu kilogrami netraucē. Prāts ir rāms, domas nerosās.

Piepeši manā liegajā kokonā ielaužas skaļa balss. Pēteris kaut ko saka, un es saprotu, ka jāver vaļā acis. Iniciācija ir notikusi.

Tālāk mani māca izteikt īstās frāzes, pastāsta, kā vislabāk izmantot meža reiki. Vairākas reizes dienā vajadzētu palaist katru no trim nostādnēm, tā darboties kādu nedēļu vai divas. Bet akūtas saslimšanas gadījumā dziedinošā nostādne jālieto vairāk.

Jau mājup ejot, izmēģinu savu jauniegūto reiki.
Saistītie raksti

Apstājos sniegotā ieliņā, aizveru acis un saku četrus vārdus – nostādni, kas harmoniski dziedina. Ko nu? Kā lai zinu, ka kaut kas jau notiek, ka tas man palīdz?

Vakarā cenšos palīdzēt draudzenei ar meža reiki – tikt vaļā no nelāgām galvassāpēm. Žēl, bet nepāriet. Vēlāk izrādās, ka viņu skāris deguna blakusdobumu iekaisums, infekcija. Viņai jāķeras pie medikamentiem, bet man jāsaprot, ka tik varenas spējas uzreiz neiegūt.

Tomēr mani silda doma, ka esmu tikusi pie slepena palīga, ko varu pasaukt talkā jebkurā brīdī.

LA.lv