Veselam
Ārstēšana

Mokošs klepus, bet ārsti rausta plecus0

Foto-Stock.xchng

“Vai varat ieteikt kādu spēcīgu dziednieku, kurš varētu palīdzēt manai omei? Viņai ir pāri 60, jau vairāk nekā 20 gadu stipri klepo, bet ārsti nezina, no kā tas ir, saka – viss kārtībā! Bet viņa ir pārmocījusies klepojot, naktis negulētas… Varbūt ir kāds, kurš spēj ārstēt no attāluma, piemēram, caur fotogrāfiju?” 
Linda

Klepus cēloņi var slēpties ne tikai elpošanas orgānos, bet arī kuņģī, degunā vai pat ausī. Lai tos noteiktu, ir nepieciešami klātienes izmeklējumi.

Klīnikas “Premium Medical” ftiziopneimonoloģe Dace Žentiņa (Dubava) jūsu vecmāmiņai iesaka apmeklēt pnei­monologu. Šis ārsts piedāvās padziļinātus izmeklējumus: izjautās, veiks spirogrāfiju un ieteiks papildu pētījumus.

Mēdz būt gadījumi, kad klepus cēloni tomēr neizdodas atrast, bet arī tad ir iespēja palīdzēt, lietojot dažādus pretklepus medikamentus, kas iegādājami tikai ar ārsta recepti un lietojami ārsta uzraudzībā.

Par laimi, neviens neko neārstē un pat neuzstāda diagnozes pa telefonu, ar žurnāla starpniecību vai aplūkojot pacienta fotogrāfiju. Tā nerīkojas arī neviens nopietns dziednieks, jo apzinās savas spējas un ar pacientu veselību neeksperimentē. Ja tā rīkojas kāds pūšļotājs, un cilvēks ir tam gatavs, tā ir katra paša izvēle un atbildība par savu veselību. Protams, nekad nevar izslēgt placebo efektu…

LA.lv