Veselam
Bērni

Nacionālajā bibliotēkā notiks ekspertu diskusija par skolēnu veselībpratības veicināšanu0

Foto: Unsplash

Lai aktualizētu skolēnu veselībpratību, šodien plkst. 11.30 Latvijas Nacionālajā bibliotēkā notiks ekspertu diskusija, kurā piedalīsies vecāku pārstāvji, ārsti un izglītības un veselības nozaru speciālisti, informē uzņēmumu grupas “Repharm” pārstāve Līga Ribkinska.

Pasākuma laikā, piedaloties Friča Brīvzemnieka pamatskolas sestās klases skolēniem, tiks prezentēta skolas vecuma bērniem domāta mobilā aplikācija “Veselībnieks”.

Diskusijā spriedīs par to, vai Latvija ir sistēma, kas veicina bērnu veselībpratību, vai ir gana bērniem fokusētu ziņu par veselības nozari un par to, cik informēti viņi ir šajā ziņā. Latvijas skolās par veselību un labklājību integrēti runā vairākos mācību priekšmetos, taču zināšanu par savu ķermeni un veselību bērniem tomēr pietrūkst, uzskata uzņēmums.

Saistītie raksti

Ekspertu diskusijā un “Veselībnieks” mobilās aplikācijas prezentācijā piedalīsies vecāku organizācijas “Mammām un tētiem” vadītāja Inga Akmentiņa-Smildziņa, Lauku Ģimenes ārstu asociācijas valdes loceklis Reinis Siliņš un Rīgas Stradiņa universitātes veselības psiholoģijas un pedagoģijas katedras docētāja Aira Aija Krūmiņa.

Diskusijā piedalīsies arī Slimību profilakses un kontroles centra Veselības veicināšanas vadības nodaļas vadītāja Maija Pauniņa, Izglītības un zinātnes ministrijas parlamentārā sekretāre Anita Muižniece, “Iespējamās misijas” ekonomikas un sociālo zinību skolotāja un metodiķe Antoņina Ņenaševa, “Repharm” direktoru padomes priekšsēdētājs Dins Šmits un biedrības “Papardes zieds” pārstāvji.

LA.lv