Veselam
Bērni

Nākamās atvasītes pēc zaudēta mazuļa – varavīkšņu bērni. Dzīvi un cerību apliecinošas fotogrāfijas0

Varavīksnes mammas ar bērniņiem, kas gaidīti pēc zaudēta mazuļa. Foto no shutterdarlingphotography.com

Šīs spēcīgās fotogrāfijas nes cerības vēsti pēc pārdzīvotām skumjām, kad zaudēts gaidīts mazulis – zaudēts gaidību laikā, dzemdībās vai zīdainīša vecumā. Varavīkšņu bērns ir mazulis, kas dzimis pēc zaudēta bērna.

Varavīksne ir solījums

par sauli pēc lietus,

par mieru pēc vētras,

par prieku pēc skumjām,

par mieru pēc sāpēm,

par mīlestību pēc zaudējuma.

Fotogrāfe Aleksa Bolena no Misūrī saaicināja uz kopīgu fotosesiju sešas mammas, kuras piedzīvojušas grūtniecības pārtraukšanos vai zaudējušas bērniņu zīdainīša vecumā un tagad gaida vai jau sagaidījušas nākamo bērniņu.

Ar dūmu bumbu, “Sew Trendy Accessories” kleitu un mazliet fotošopa maģijas palīdzību, Bolena radīja brīnišķīgu veltījumu varavīksnes simbolam.

Fotogrāfe stāsta, ka viņai šī doma atnākusi, jo sievietei nācies satikt daudzas māmiņas, kas iepriekš piedzīvojušas zaudējumu. “Vēl nesen es gaidīju savu meitiņu Heivenu un visu grūtniecību cauri vija nevis prieks, bet bailes,” Bolena stāstīja “The Huffington Post”.

Viņa cieši iesaistījās topošo māmiņu grupās internetā, kur sievietes arīdzan stāstīja par spontānajiem abortiem un ciešanām, zaudējot bērniņu pēc dzemdībām. “Es biju kā pārakmeņojusies. Un es sapratu, kāds brīnums ir šie “varavīkšņu bērni”!”

Fotogrāfe sociālajā tīklā “Facebook” uzaicināja māmiņas pieteikties fotosesijai, lai godinātu “varavīkšņu bērniņus”. Atsaucība bija liela un no visām viņa šim projektam izvēlējās sešas brīvprātīgās.

“Fotografēšanās diena bija drūma un es kļuvu nervoza,” viņa atceras, “bet jau pēc pirmajiem klikšķiem es sapratu, ka mums viss izdosies.”

Bolena publicēja fotogrāfijas sociālajā tīklā “Facebook”, tās šobrīd saņēmušas 27 000 pozitīvus novērtējumus un cilvēki plaši dalās ar tām. Komentāros ir pilns ar stāstiem par vecākiem, kuri sagaidījuši savu bērniņu pēc zaudējuma.

Šīs mammas ir tikai sešas sievietes no miljoniem to, kuras ir gaidījušas savu mazuli, bet zaudējušas to grūtniecības laikā, dzemdībās vai zīdaiņa vecumā. Dažas to izrunā. Dažas klusē. Viņas zaudē ļoti daudz. Dažas cenšas palikt stāvoklī mēnešiem un gadiem. Dažas apciemo savus “guļošos eņģeļus”. Visi ir mīlēti un nekad nav aizmirsti. ❤️????

 

Avots: huffingtonpost.com

 

Ja vēlies dot cerību citām mammām un dalīties stāstā par savu varavīkšņu bērnu, uztici mums savu stāstu. Raksti Veselam.lv redaktorei Lindai Rozenbahai: [email protected]

 

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Noslēdzies projekts “Vecums nav šķērslis”; sagatavotie lektori jau izglīto Latvijas seniorus
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Veselības ministrija rosina rezidentiem atalgojumu palielināt par 20%
23 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Prognoze: Par spīti protestiem mediķi prasīto naudu nesaņems
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IB
Ivars Bušmanis
Latvijā
“Bankas kredītus nedod un baidās no savas ēnas.” Par reputāciju un valsts attīstību saruna ar Innu Šteinbuku
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Nosaka 2020.gadu minimālo vecuma pensijas apmēru
2 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
15 idejas, kurp doties un ko apskatīt festivālā “Staro Rīga”
2 stundas
LA
LA.LV
Pasaulē
Roberts Zīle: Makrons. Nodevības “nogatavināšana”
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Venēciju skāruši spēcīgākie plūdi pusgadsimta laikā
4 stundas