Veselam
Sekss

Ne jau tā! Vārdi, kas var sabojāt seksu0

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Seksa laikā mēs pilnībā ļaujamies emocijām un parasti aizmirstam par vārdiem. Ja runājam, tad šādā brīdī vismazāk kontrolējam pateikto. Kas ir labāk – runāt vai nerunāt? Portālā Psychologies atbild seksoloģe, jutekliskuma un seksualitātes attīstīšanas, seksuālās veselības uzlabošanas un intīmo attiecību harmonizācijas programmu autore Valērija Aginskaja.

Mīlējoties partneris vēlas redzēt mūsu ķermeni, dzirdēt, cik labi jūtamies kopā ar viņu, sajust mūs. Tieši tādā secībā: audio uztveres kanāls lielākajai daļai ir otrajā vietā pēc vizuālā.

Tas nozīmē, ka partnerim ir svarīgi dzirdēt mūsu prieku, kaisli, baudas vaidus. Lielākā daļa vīriešu un sieviešu apgalvo, ka viņus uzbudina partnera izdvestās skaņas, un tas tieši ietekmē orgasma spilgtumu.

Un otrādi – pilnīgs klusums liek saspringt un šaubīties par sevi, seksuālā vēlme no tā var pat izzust.

Tāpat kā labi pazīstamajā jokā: gultā viņi bija tik kaislīgi, ka pēc viņu seksa visi apkārtnes iedzīvotāji izgāja uz balkona uzpīpēt.

Toties frāzes “Piebremzē taču!”, “Vairāk pa kreisi”, izsauciens “Beidzot!” vai draudīgais “Ne jau tā!” var pilnībā nomākt uzbudinājumu.

Diemžēl mēs ne vienmēr varam kontrolēt to, ko sakām vissvarīgākajā brīdī.

Mūs tā pārņēmušas emocijas, ka vispār aizmirstam par partneri. Un parādam sevi no negaidītas puses…

Pirms seksa, tā laikā un pēc tā nevajadzētu teikt:
• “Nāc, bet tikai ātri”
• “Izslēdz gaismu!”
• “Nu, vai tu jau drīz?”
• “Vakar tev izdevās labāk”
• “Tu esi labāks nekā…”
• “Par ko tu domā?”, “Mums vajadzētu aprunāties” un, protams, “Kad mēs precēsimies?”

Vīriešu viedoklis

Lūk, ko par vārdiem, kas var sabojāt seksu, saka vīrieši:
• “Seksa laikā man patīk vārdi “jā” un “vēl!”
• “Kāpēc runāt? Viņai jābūt seksīgai – pārējo es pats pateikšu.”
• “Pēc seksa vārdi nav vajadzīgi. Viņas galva uz mana pleca ir vislabākais, kas var būt.”
• “Sākumā man patīk humors, patērzēšana un pasmiešanās. Neaizmirstot galveno… ”

Vīrieši norāda, ka priekšspēles laikā vārdi ir svarīgi, seksa laikā – kā kuram patīk.

Sākumā viņus iekvēlina komplimenti – saki, cik pievilcīgs ir partnera ķermenis (it īpaši, ja tu domā, ka kaut kāda iemesla dēļ viņš šaubās par vienas vai otras ķermeņa daļas pievilcību). Komplimenti nevar sabojāt vīrieti. Nekautrējies brīvi izteikt, kas tevi viņā uzbudina:
“Es gribētu visu dienu pabūt ar tevi. Gribu padarīt tevi traku.”
“Man patīk sajust tavas stiprās rokas.”
“Kvēloju aiz iekāres.”

Ar izteiksmi

Tie, kam patīk kas “spēcīgāks”, bieži izmanto lamuvārdus. Bet, pirms izmantot gultā šādu leksiku, mēģini noskaidrot, kā partneris reaģēs uz saudzīgākiem izteicieniem, un tikai pēc tam pārej uz “uzlaboto līmeni”.

Jā, ir tādi, kam seksa laikā patīk spēcīgi izteicieni, un vīriešiem par pārsteigumu, bieži vien tās ir meitenes, kuras parastā saziņā neizmanto tādus vārdus.

“Sākumā es savaldījos: galu galā mēs tikko sākām tikties,” atceras 32 gadus vecā Olga. “Taču vīriešos man patīk rupjība un lieka neceremonēšanās, un kādu dienu es izpaudos pēc pilnas programmas. Tad ieraudzīju partnera pārsteigumā ieplestās acis, un uzbudinājums uzreiz saplaka. Gan viņam, gan man.”

Starp rindiņām. Ko nav vērts darīt?

Pirmkārt, nevar salīdzināt partneri ar citiem, ar tiem, kas bija pirms viņa.

Otrkārt, godīgumam un atklātībai gultā, tāpat kā dzīvē, ir robežas. Piemēram, pēc frāzes “Un tas ir viss? Es pat nepaspēju jel ko sajust” partnera dabiskā reakcija būtu nevis meklēt veidus, kā situāciju labot, bet tos, kuriem ar viņu būs labi.

Ekstāzes brīdī vari iečukstēt partnerim tikai jums īpašos vārdus. Un pēc tam tos iečukstēt esot kur ciemos vai kinoteātrī skatoties filmu. Tad vērot, kāds būs radītais efekts. Savukārt tieši pēc seksa nevajadzētu teikt: “Nu, tad es tev piezvanīšu” vai “Bet mēs šodien darbā…”

Vēl viens svarīgs moments – seksa laikā vīriešu un sieviešu smadzenes darbojas dažādos veidos. Sievietei ir pierasti un dabiski runāt par savām izjūtām, dalīties emocijās, viņai tas neprasa gandrīz nekādas pūles. Toties vīriešu smadzenes lielākoties darbojas “viena uzdevuma režīmā”: ja vīrietis jau ir pievērsies procesam, labāk nenovērt viņa uzmanību.

Saistītie raksti
Ja apbērsi viņu ar jautājumiem par to, ko viņš jūt, par ko domā, kas notiks tālāk, ir iespēja palikt bez seksa.

Un visbeidzot, ja vīrietis pats nevēlas šajā procesā runāt, nevajadzētu mēģināt viņu iekustināt. Viņš tev nepateica: “Tā bija fantastiska nakts”? Lasi starp rindiņām.

Galvenais nav vārdos pateiktais. Dažreiz galvenais ir tas, ko nevar izteikt vārdos.

LA.lv