Veselam
Sekss

Nedomā par to seksa laikā: sešas kaitīgas domas0

Foto: Shutterstock

Dažkārt attiecībās ir svarīgs laikā pateiks vārds, dažkārt klusēšana ir zelts. Taču vēl ir neizteiktas domas, kas atkal un atkal iešaujas mums prātā. Tās spēj nemanāmi sagraut attiecības. Par ko labāk nedomāt seksa laikā? Portāls Psychologies ielūkojas psihoterapeites un laulības šķiršanas terapijas speciālistes Ebijas Rodmanas un psihoterapeita Kurta Smita padomos.

1. “Kas ar mums noticis?”

Vai pat tā – “Kas noticis ar mūsu mīlestību?”

Bija laiki, kad neatrāvāties viens no otra, un varējāt visu nakti pavadīt sarunās un ne tikai. Kā tos atgūt? Nekā. Šī novitāte un entuziasms attiecībās, kas bija sākumā, ar katru nākamo dienu tiks aizstāti ar jaunām sajūtām. Būs jauni izaicinājumi un jauni prieki.

Ir svarīgi novērtēt pagātni, un ir svarīgi saprast, ka neviens no mums tur vairs neatgriezīsies. Uz pagātni jāraugās no pareizās perspektīvas: ar smaidu, ne ar asarām.

Vienkārši pieņemiet, ka frāzē “Mūsu mīlestība nav tāda, kā sākumā,” nav skumju. Tas tā ir – jūsu mīlestība aug un mainās kopā ar jums.

Psihoterapeite stāsta: “Reizēm es pakavējos atmiņās un saku savam laulātajam: “Vai atceries, kā mēs toreiz?”” Viņš smaida un atbild: “Jā. Tas bija lieliski.” Viņš nekad nesaka: “Kāpēc mēs tā vairs nedarām?” Vai: “Protams, es atceros. Kas noticis ar mums un mūsu mīlestību?”

2. “Interesanti, kāds gultā ir N?”

Šādas pārdomas, kad blakus guļ partneris, kurš neko par to nenojauš, var izjaukt jūsu attiecības daudz ātrāk nekā jebkas cits. No jūsu domas līdz darbībām nav tik tālu, kā šķiet.

3. “Ja tikai viņš būtu vairāk līdzīgs N”

Lai cik dīvaini tas nešķistu, ģimenes psihologi uzskata, ka tādas domas ir pilnīgi nevainīgas. Bieži vien tajās figurē aktieri un citas slavenības vai pirmā skolas mīlestība. Vienkārši neļaujiet sapņiem aiznest sevi pārāk tālu.

Var gadīties, ka tās iezīmes, kas tevi viņos sajūsmina, piemīt arī partnerim – varbūt nedaudz mazāk, bet viss ir jūsu rokās.

4. „Vienmēr viņš steidzas”

Savu seksuālo ritmu nesakritību jūs varat regulēt, sekss parasti ir labākā eksperimentu platforma. Bet burkšķēšana un garlaicība nav pieļaujama ne tikai aiz guļamistabas sliekšņa, bet mājās vispār.

5. „Es neatsaukšos. Lai pamokās.”

Saistītie raksti

Bet tas nav godīgi! Tev pieskārās, meklējot izlīgumu, neatgrūd un nevairies no apskāvieniem. Tev uzsmaidīja – pasmaidi pretī. Salabt vajadzētu ātri. Sodīt ar seksa, pārtikas vai smaida liegšanu – tas nav nopietni.

6. “Viņš mani vairs nemīl”

Ja bieži par to domā, var sākt apšaubīt visuzticamāko mīlestību. Ir eleganta alternatīva. Nejautāt partnerim: „Saki, vai tu mani mīli?”, bet beigt sarunu ar vārdiem „Es tevi mīlu” vai vienkārši noskūpstīt.

LA.lv