Veselam
Dzīvesveids

Neiemaini veselīgu dzīvesveidu pret drošību uz ceļa0


Neliela izmēra atstarotāji nav efektīvi pārāk mazā atstarojošā laukuma dēļ. Lai tumsā pamanītu gājēju ceļa malā, viņam ar šiem atstarotājiem jābūt apkarinātam gluži kā Ziemassvētku eglītei ar mantiņām.
Neliela izmēra atstarotāji nav efektīvi pārāk mazā atstarojošā laukuma dēļ. Lai tumsā pamanītu gājēju ceļa malā, viņam ar šiem atstarotājiem jābūt apkarinātam gluži kā Ziemassvētku eglītei ar mantiņām.
Foto – Valdis Semjonovs

Velobraukšana un skriešana ir populārākās aktivitātes Latvijā, ko veic cilvēki ārpus mājas brīvā dabā. Taču tikai nedaudz vairāk nekā puse no tiem lieto līdzekļus, lai būtu pamanāmi uz ceļa un samazinātu iespējamību iekļūt ceļu satiksmes negadījumā. Novērots, ka aktīvie iedzīvotāji izrāda lielākas rūpes par bērniem, nodrošinot tiem gan vestes, gan atstarotājus, tai pašā laikā nepievēršot savai drošībai tik lielu vērību.

Aptauja rāda, ka 68% aktīvo cilvēku Latvijā nodarbojas ar velobraukšanu un 37% ar skriešanu. Populāras aktivitātes ir arī došanās pārgājienos (33%), suņa vešana pastaigās (15%) un nūjošana (5%). Kā galvenos iemeslus šīm aktivitātēm cilvēki min sevis uzturēšanu labā formā, veselības uzlabošanu, savukārt velosipēds tiek izmantots arī kā pārvietošanās veids.

Vairāk nekā puse (52%) aktīvo cilvēku aktivitātes brīvā dabā veic cauru gadu, neskatoties uz laikapstākļiem, savukārt 39% tam izvēlas gada siltos un sausos mēnešus. Lielākā daļa jeb 63% no aptaujātajiem minētās aktivitātes veic vakarā pēc darba, bet gandrīz trešdaļa – no rīta.

Jautāti par to, vai veicot aktivitātes ceļa tuvumā cilvēki lieto kādus papildus līdzekļus, lai būtu labāk pamanāmi autovadītājiem, tikai 60% atbildēja apstiprinoši.

Mazāk kā trešā daļa jeb 31% savas drošības paaugstināšanai izmanto augstas redzamības atstarojošās vestes. Populārāki līdzekļi ir gaismekļu izmantošana (53%), atstarotāju un citu atstarojošu aksesuāru izmantošana (46%), bet 4% no respondentiem paļaujas uz atstarojošajiem elementiem apģērbā.

Ceļu satiksmes drošības direkcijas (CSDD) statistika par 2018. gadu vēsta, ka pērn Latvijā ceļu satiksmes negadījumos ir cietuši 625 velobraucēji un 867 gājēji. Savukārt bojā gājušo velosipēdistu skaits 2018. gadā bija 9 cilvēki, bet gājēji – 51. Kā viens no galvenajiem negadījumu iemesliem tiek minēta nepietiekama redzamība, kā rezultātā autovadītāji velosipēdistu vai gājēju pamana pārāk vēlu.

Saistītie raksti

Aptauju veica SIA Angico “Outdoor Riga 2019” izstādes laikā, kas norisinājās no 29. līdz 31. martam. Tajā piedalījās 187 respondentu vecumā no 10 līdz 77 gadiem.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Kendama, velosipēds vai batuts – kas rada biežākās traumas mūsu bērniem?
16 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Latvānis dabas takās un degšķidrums uz oglēm! Kā palīdzēt, ja piknikā gūts apdegums?
17 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
“Izārstēšu vēzi ar vienu rokas pieskārienu!” Kā atpazīt viltus dziednieku?
18 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
4 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
7 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
3 stundas