Veselam
Bērni

Ārsti neticēja! Meitenīte, kurai apstājās sirds, izcīna dzīvību un uzvar nāvi0

Foto: Karolīnas Patriksas facebook

Fīniksa piedzima ar dzīvībai bīstamu sirdskaiti. Kad mazulītei bija tikai septiņi mēneši, viņai apstājās sirdsdarbība, un tam bija nopietnas sekas, vēsta ārzemju medijs en.newsner.com.

“Viņa bija zila. Es papurināju viņas galvu un pacēlu roku, bet tā bija ļengana,” stāsta meitenītes māte Monika Goldringa.

Skābekļa trūkuma dēļ Fīniksai radās būtiski smadzeņu bojājumi un viņa tika pieslēgta dzīvību uzturošām iekārtām. Bet ir noticis neticamais – pagājuši jau vairāki mēneši kopš brīža, kad meitenīte tika atslēgta no šīm ierīcēm, taču viņa joprojām cīnās par savu dzīvību un 25. augustā nosvinēja īpašus svētkus – savu pirmo dzimšanas dienu.

Pieslēgšana pie dzīvību uzturošām iekārtām bija ārkārtas palīdzība, tādēļ Fīniksas mammai nācās pieņemt grūtu lēmumu – piekrist atvienošanai un ievietot meitiņu neizdziedināmi slimu bērnu aprūpes centrā.

“Es lūdzos. Es lūdzu viņai paust, vai viņa nav nogurusi. Viņa pagriezās un skatījās tieši uz mani. Tad es sapratu, ka viņa ir nogurusi,” stāstīja sieviete.

Ārsti Moniku informēja, ka meitai būs palikušas aptuveni sešas stundas, ko dzīvot, kad tiks noņemts ventilators, kas viņai palīdz elpot. Stundas ritēja, bet Fīniksa vēl arvien bija šai saulē. Kad pienāca sestā stunda, tobrīd astoņus mēnešus vecais bērns vēl joprojām bija dzīvs.

Foto: Karolīnas Patriksas facebook

Stundas pārtapa dienās, dienas – nedēļās, nedēļas – mēnešos, bet Fīniksa turpina cīnīties par savu dzīvību. Meitene, kura piedzima ar dubultās izejas labās puses ventrikli un kurai jāveic vairākas paliatīvās operācijas, negrasās padoties.

Saistītie raksti

Pašlaik Fīniksa ir atkarīga no skābekļa, barošanas caurulītēm un zālēm, un drīz viņai būs nepieciešama operācija, lai nomainītu stentu sirdī. Ja viņai augot esošais stents kļūs par mazu, meitenīte neizdzīvos.

Viņai jau ir veiktas divas no četrām nepieciešamajām paliatīvajām operācijām.

“Es izmisīgi ceru, ka kāds izskatīs viņas lietu un veiks šīs operācijas. Ārsti saka, ka viņa nestaigās un nerunās. Es vēlos sacīt, ka viņa, iespējams, nedara šīs lietas šobrīd, bet man arī teica, ka meitiņa nomirs sešu stundu laikā [pēc atslēgšanas no dzīvību uzturošajām iekārtām]. Tāpēc es vienkārši sēdēšu un vērošu, kā viņa turpina dzīvot,” teica meitenītes māmiņa.

LA.lv