Veselam
Ārstēšana

Pēc masāžas – reiboņi un paaugstināts asinsspiediens0

Foto – Shutterstock

“Man ir spondiloze. Daudz labāk jūtos pēc masāžas, taču daktere sacīja, ka pašlaik tā nav ieteicama. Vai masāža patiešām var kaitēt?” Edīte Balvos

Atbild Baltijas Fizioterapijas centra fizioterapeite Elita Salgrāve:

“Masāža ir ļoti noderīga, jo palīdz atbrīvot muskulatūru un mazināt sāpes, taču tas nav vienīgais veids, kā ārstēt spondilozi. Labas alternatīvas ir ārstnieciskās vingrošanas un fizikālās terapijas metodes.

Masāžu, tāpat kā jebkuru citu ārstniecības metodi, izmanto noteiktos gadījumos. Dažkārt no tās labāk atturēties. Izvērtēšanu, vai tā šobrīd būtu noderīga, vajadzētu uzticēt ārstam vai fizioterapeitam.

Saistītie raksti

Izvēloties nepiemērotas masāžas tehnikas, var pastiprināties galvas reiboņi, paaugstināties asinsspiediens, rasties kardioloģiskas problēmas, tāpēc ar pašārstēšanos nevajadzētu aizrauties.

Ja mugurkaula kakla daļas sāpju iemesls ir ilgstošas, fiksētas darba pozas, piemēram, strādājot ar datoru, lietderīgāk būtu masāžu kombinēt ar ārstniecisko vingrošanu, lai mainītu nepareizo galvas un kakla pozīciju un novērstu problēmas cēloni, nevis tikai cīnītos ar sekām.”

 

LA.lv