Veselam
Ārstēšana

Neviens nav imūns pret demenci. Profesors no Japānas vadīs bezmaksas lekciju0

Foto – Shutterstock

Piektdien, 17. augustā, Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā viesosies profesors Mičio Ono no Japānas, kurš specializējies demences skartu senioru ārstēšanā. Profesors vadīs izglītojošu lekciju par atmiņas un domāšanas traucējumus izraisošās slimības savlaicīgu atpazīšanu un ārstēšanas iespējām, un to bez maksas var apmeklēt ikviens, informē RAKUS.

Profesors Mičio Ono ilgus gadus strādājis par neiroķirurgu, taču pēdējos astoņus gadus veltījis demences skartu pacientu ārstēšanai un aprūpei.

„Saslimstība ar demenci ik gadu pieaug. Tiek lēsts, ka tuvāko 35 gadu laikā ar demenci sirgstošu cilvēku skaits dubultosies, slimībai skarot vairāk nekā 130 miljonus cilvēku pasaulē,” stāsta profesors M.Ono.

Neviens nav imūns pret demences attīstību, un tā ietekmē ne tikai pašu cilvēku, bet arī viņa tuviniekus, sabiedrību un valsti kopumā. Demence nav tikai atmiņas zudums, tā ietekmē arī komunikācijas un uztveres spējas, apgrūtina pat pavisam vienkāršu ikdienas uzdevumu veikšanu. Demence izmaina personību. Tā var izraisīt nervozitāti, dusmu lēkmes, halucinācijas, depresiju vai miegainību. Nereti demences pacienti var uzvesties sabiedrībā nepieņemami. Tas viss uzliek lielu slogu ģimenei un aprūpētājiem gan fiziskā, gan emocionālā ziņā.

Profesora Ono lekcija notiks 17. augustā no pulksten 12.00 līdz 15.00 stacionāra „Gaiļezers” konferenču zālē. Mičio Ono stāstīs par demences simptomiem, diagnostiku un ārstēšanas iespējām. To aicināts apmeklēt ikviens, taču īpaši gaidīti ir demences skarto pacientu tuvinieki, neirologi, gerontologi, psihiatri, internisti un ģimenes ārsti.

Lekcija notiks angļu valodā, un ikviens to var apmeklēt bez maksas.

Lekciju organizē Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas Neiroloģijas un neiroķirurģijas klīnika, Latvijas Neirodeģeneratīvo slimību asociācija un Austrumu slimnīcas atbalsta fonds.

LA.lv