Veselam
Ārstēšana

NMPD vadītāja: Brīvdienās jaunus atlūgumus neesam saņēmuši3


NMPD vadītāja Liene Cipule.
NMPD vadītāja Liene Cipule.
Foto; LETA/Liene Cipule

Sākot skaļi runāt par problēmām Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestā (NMPD), situācija dienestā ir nedaudz nomierinājusies, šorīt Latvijas Radio stāstīja NMPD vadītāja Liene Cipule.

Pa brīvdienām neesam saņēmuši nevienu iesniegumu par aiziešanu no darba, darbinieki ir saliedējušies un gatavi uzklausīt iespējamos situācijas risinājumus, stāstīja Cipule.

Cipule apgalvoja, ka resursu trūkums NMPD ir ilgstošs un ir bijis uz robežas, lai ārkārtas situāciju izsludinātu jau agrāk,

bet tad šoruden parādījušās runas, ka, iespējams, varētu aizkavēties algu palielināšana, kas radījis stresa vidi un novedis pie vairāku atlūgumu iesniegšanas.

Kopumā pēdējās dienās iesniegti 15 atlūgumi, un, ja to skaits vēl pieaugtu, situācija varētu kļūt dramatiska, vērtēja NMPD vadītāja.

NMPD pārstāve lēsa, ka cilvēku dienestā trūkst virknes iemeslu dēļ, piemēram, pēc izdienas ieviešanas aizgājis liels skaits cilvēku, kuru vietā joprojām jāmeklē jauni, valsts kādu laiku vairs neapmaksā NMPD darbinieku mācības u.tml.

Martā Cipule par stāvokli NMPD iesniegusi ziņojumu Veselības ministrijā (VM), maijā iesniegts audita ziņojums, bet vasarā veiktas pārmaiņas, kuras VM vadību uztvērusi ar izpratni. Cipule apgalvoja, ka pārmaiņas varējušas notikt tikai tāpēc, ka bija solījumi palielināt algas, kas tagad publiski apšaubīti.

Cipule uzsvēra, ka NMPD medicīnisko palīdzību iedzīvotājiem nodrošinās, tomēr viņa aicina sabiedrību vairāk padomāt par NMPD atslogošanu un pašiem doties uz slimnīcām un konsultēties ar ģimenes ārstiem, jo aptuveni puse izsaukumu joprojām neatbilst neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanas kritērijiem.

NMPD vadība esot arī izstrādājusi plānu, kā kritiskās situācijās Rīgai piesaistīt blakus reģionu brigādes, ar kuru šodien iepazīstinās VM.

Ministru kabineta komiteja šodien spriedīs par izsludināto ārkārtas medicīnisko situāciju Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta (NMPD) Rīgas reģionālajā centrā, aģentūrai LETA sacīja Ministru prezidenta preses sekretārs Andrejs Vaivars.

Pirmdien no rīta veselības ministre Anda Čakša (ZZS) tiksies ar NMPD vadītāju Lienei Cipuli,

un pēc tam šo jautājumu plānots pārrunāt Ministru kabineta komitejā.

LETA jau ziņoja, ka NMPD izlēmis izsludināt ārkārtas medicīnisko situāciju dienesta Rīgas reģionālajā centrā saistībā ar to, ka mediķi lielos apmēros pamet darbu dienestā.

Kā žurnālistiem sacīja dienesta direktore Cipule, patlaban dienestā notiek “masveida mediķu aizplūšana”, kas saistīta ar mediķu neapmierinātību ar lielo slodzi un nesamērīgi mazo atalgojumu, kā arī par neskaidrību, kas ar mediķu atalgojumu notiks nākamgad.

Cipule norādīja, ka situācijas risināšanai pastiprināta uzmanība tiks pievērsta brigāžu darba plānošanai un izsaukumu šķirošanai, kas iedzīvotājiem nozīmēs biežākus atteikumus gadījumos, kad nebūs apdraudēta cilvēka dzīvība.

Saistītie raksti

Pēc Cipules teiktā, patlaban plānots runāt ar Veselības ministriju (VM) un Ministru kabinetu, lai meklētu problēmas risinājumus. Dienests rādītājus un datus par savu darbu iesniegs gan VM, gan valdībā.

Vienlaikus Cipule norādīja, ka iedzīvotājiem nav pamata satraukties, ka palīdzība neatliekamos gadījumos netiks sniegta, jo dienests darbu turpinās ierastajā ritmā, proti, dzīvībai un veselībai tiešu apdraudējumu gadījumos palīdzība viennozīmīgi tikšot nodrošināta.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
“Māmiņu kongresā 2019”: No ceļojuma līdz rūpēm par veselību
20 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Guļot kopā ar zīdaini, pieaug pēkšņās nāves sindroma risks. “Re:Check” noskaidro, vai ir pamats brīdinājumiem
20 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Eksperte: Sausa gaisa bērniem radītās problēmas jāpamana vecākiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.LV
Latvijā
Tiesībsargs Jansons: Nabadzības un nevienlīdzības līmenis nākamgad nemazināsies
17 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Dabā
Piektdien gaiss iesils līdz + 8 grādiem
2 stundas
LE
LETA/LA.LV
Sports
VIDEO: Ūjināšana, apvainojumi un rupjības – Porziņģis atgriežas Ņujorkā un zaudē
27 minūtes
MZ
Monika Zīle
Latvijā
Monika Zīle: Apspļaudīšanas profesionāļi
2 stundas
LE
LETA
Ekonomika
Kuros reģionos brīvo vakanču ir vairāk nekā bezdarbnieku? INFOGRAFIKA.
1 stunda