Veselam
Uzturs

Noskaidrots, kurā dienā jāsveras diētas laikā1

Foto – pexels.com

Tiem, kuri plāno notievē, bieži iesaka svērties katru rītu, bet zinātnieki noskaidrojuši, ka tas nepavisam nav obligāti.

Pietiekami pārliecināties par savu svaru noteiktā dienā, kad svari rāda precīzāko rādījumu, vēsta žurnāls PLOS, kurā publicēts Tamperes Tehnoloģiskās universitātes zinātnieku pētījums.

Pētījuma autori iesaka diētas ievērotājiem svērties regulāri un darīt to trešdienās – ik pēc piecām dienām. Viņuprāt, tieši trešdienās svari rādot precīzāko rezultātu.

Šāds secinājums tapis pētījumā, kurā piedalījās aptuveni 40 cilvēki ar lieko svaru. Viņi veselu gadu svērās un pierakstīja rezultātus. Izsverot 2838 rezultātus, speciālisti noteica optimālāko dienu, kad kāpt uz svariem.

Saistītie raksti

Interesanti, ka regulāra svēršanās arī palīdzēja pētījuma dalībniekiem atvadīties no liekā svara. Tie, kuri svērās vidēji reizi 5,8 dienās, patiešām spēja notievēt. Savukārt to dalībnieku ķermeņa apjomi, kuri svērās retāk, palika iepriekšējie.

Šo fenomenu zinātnieki tā arī nespēja izskaidrot: iespējams, tievētāji svērās retāk tieši tāpēc, ka nejuta uzlabojumus vai arī viņiem vienkārši pietrūka motivācijas svara zaudēšanai.

 

LA.lv