Veselam
Ārstēšana

Notiks diskusija par cilvēka papilomas vīrusa ierosinātajiem ļaundabīgajiem audzējiem0

Foto – Shutterstock.com

29. martā speciālistu diskusija par cilvēka papilomas vīrusa ierosinātajiem ļaundabīgajiem audzējiem un citām saslimšanām

Vecāku organizācija Mammamuntetiem.lv medijus ielūdz uz atklāto diskusiju “Divdesmito daļu ļaundabīgo audzēju varētu novērst. Vai izmantojam visas iespējas?”. Diskusija notiek 29. martā no plkst. 11.00-13.00 organizācijas telpās Rīgā, Brīvības ielā 40 (birojs pagalmā).

Latvijā sievietēm līdz 45 gadu vecumam dzemdes kakla vēzis ir otrs biežākais un trešais vēža izraisītais nāves cēlonis aiz krūts un plaušu vēža. Latvijā ar dzemdes kakla vēzi ik gadu saslimst vidēji 244 sievietes un tiek reģistrēti 172 nāves gadījumi. 99% gadījumu dzemdes kakla vēža izraisītājs ir cilvēka papilomas vīruss (CPV) – pret to valsts meitenēm vecumā no 12 – 18 gadiem nodrošina bezmaksas vakcīnu. Tomēr vakcīnas iespējas izmanto tikai aptuveni 45% mērķauditorijas.

Saistītie raksti
  • Kāpēc Latvijas vecāki nesteidzas ar savu meitu vakcināciju?
  • Kādus vēža audzējus vēl izraisa CPV un cik tie bieži sastopami?
  • Kādas dzemdes kakla vēža profilakses metodes ir pieejamas Latvijā?
  • Ko varam darīt, lai izglītotu sabiedrību un mazinātu saslimstību ar dzemdes kakla vēzi un citām CPV izraisītām saslimšanām?

Diskusijā piedalās Guntis Ancāns, onkologs, Latvijas Onkologu asociācijas valdes loceklis, Dr. med. Ronalds Mačuks, onkoginekologs, Kristīne Pčolkina, ginekoloģe, Latvijas Kolposkopijas biedrības valdes priekšsēdētāja,Vija Veisa, Latvijas Ginekologu un dzemdību speciālistu asociācijas prezidente un citi nozares speciālisti.

Ja diskusiju plānojat apmeklēt, lūgums dalību pieteikt, rakstot uz [email protected]

LA.lv