Veselam
Dzīvesveids

Notiks seminārs par aktīvu dzīvesveidu cukura diabēta pacientiem 0

Foto – Shutterstock

Latvijas Diabēta federācija (LDF), Rīgas Diabēta biedrība un Latvijas Bērnu un jauniešu diabēta biedrība aicina iedzīvotājus ar 1. tipa cukura diabētu un citus interesentus uz semināru par aktīvu dzīvesveidu cukura diabēta pacientiem. Tā laikā tiks prezentēti diabēta pacientu aptaujas rezultāti un atklāts izglītojošs buklets par fiziskajām aktivitātēm.

Pasākums notiks sestdien, 10.novembrī, no pl.10.00 līdz 13.00, viesnīcā “Rixwell Hotel Konventa Sēta”, Kalēju ielā 9/11, Rīgā.

Pasākumā LDF prezidente, endokrinoloģe Indra Štelmane iepazīstinās ar aptaujas rezultātiem par 1.tipa diabēta pacientu fizisko aktivitāšu paradumiem un problēmām. Savukārt Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas endokrinoloģes Iveta Dzīvīte-Krišāne un Una Lauga-Tuņina prezentēs izstrādāto bukletu pacientiem, viņu tuviniekiem un veselības aprūpes speciālistiem „Fiziskās aktivitātes un sportošana personām ar 1. tipa diabētu. Padomi drošākām aktivitātēm”. Tāpat seminārā vairāki cukura diabēta pacienti dalīsies ar personīgās pieredzes stāstiem.

Saistītie raksti

“Novembris visā pasaulē tiek atzīmēts kā diabēta mēnesis, un tā ietvaros vēlamies aktualizēt diabēta pacientiem aktuālos jautājumus Latvijā. Kā rāda mūsu veiktā pacientu aptauja cukura diabēta pacientiem ikdienā trūkst gan informācijas par saslimšanas ietekmi uz veselību, gan iespēju būt fiziski aktīviem. Ar projekta “Nepaliec malā” un jaunā bukleta palīdzību vēlamies ne tikai uzsvērt fizisko aktivitāšu nozīmi pacientu ikdienā, bet arī skaidrot, kā nodarboties ar sportiskām aktivitātēm droši, nepakļaujot organismu dažādiem riskiem,” atzīmē projekta vadītāja Indra Štelmane.

Informatīvais seminārs un bukleta atklāšana tiek rīkoti LDF un Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta departamenta sabiedrības integrācijas programmas projekta “Rīgas cukura diabēta pacientu sociālā integrācija sabiedrībā „Nepaliec malā”” ietvaros. Papildu informācija par pasākumu un pieteikšanās dalībai, zvanot pa tālruni 29511689 vai rakstot uz e-pastu [email protected]

LA.lv
RO
Regīna Olševska
Veselam
Pēc iespējas vairāk kustēties! Pārliecināta 101 gadu vecā Alise Lauva
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Neķeries pie darba saīgušu prātu. 104 gadus vecās Lidijas Katrīnas Sīmanes atziņas
2 dienas
RO
Regīna Olševska
Veselam
126 cilvēki šogad svin simto dzimšanas dienu. Kārļa Dumbrāja gara mūža noslēpumi
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
“Olainfarm” mantinieku konflikts nerimst. Intervija ar “karojošajām” pusēm
Intervija 2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Simtgades svinību apmeklētājiem vajadzēja rēķināties ar pūli, policija noraida pārmetumus 1
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Valsts lielākajā daļā valda viegls sals; vietām apledojuši ceļi
2 stundas
ML
Māra Libeka
Latvijā
Māra Libeka: “Necepieties”, viss būs kārtībā!
2 stundas
VB
Valdis Bērziņš
Pasaulē
Breksita cīņas turpinās
1 stunda