Veselam
Dzīvesveids

Noveco arī nagi. Kā tos kopt0

Foto – Shutterstock

Ar gadiem roku un kāju nagi kļūst sausi, un spīdīgums vairs nav tik izteikts. Regulāri kopjot rokas un kājas, iespējams paildzināt to labo izskatu un fizisko stāvokli.

 

Plāni un šķeļas

Ar gadiem hormonu, fermentu, minerālvielu un proteīnu daudzums organismā strauji samazinās, kā ietekmē nagu matricai (vieta, no kuras tie sāk augt) un nagiem sāk trūkt mitruma, tie kļūst plānāki un trauslāki, zaudē spīdumu, sāk slāņoties. Arī slikta asinscirkulācija ietekmē nagu veselību un izskatu – tie kļūst iedzelteni vai zilgani.

Šādiem nagiem nepieciešama papildu kopšana un regulāras procedūras. Pastāvīgi jālieto kvalitatīvs roku losjons. Lai atsvaidzinātu roku ādu un nagus attīrītu no atmirušajām šūnām, jāizmanto skrubis un krēmveida maska. Lai organismā uzturētu nepieciešamo mitruma pakāpi, regulāri jādzer ūdens. Jāņem arī vērā, ka nagus stiprina veselīgs un sabalansēts uzturs, kā arī A vitamīns un kalcijs.

Regulāra roku un nagu masāža uzlabo asinscirkulāciju pirkstos un nagos, tādējādi novēršot vai mazinot nagu dehidratāciju.

 

Sausi un rievaini

Ja nagi ir nespīdīgi un ar mazām rievām, tie mēdz šķelties, tos ieskauj sausa kutikula, bet pirkstu gali ir dehidrēti, tas liecina, ka nagi ir pārāk sausi. Šādu organisma reakciju provocē vairāki faktori. Tas var būt ilgstošas slimības vai taukskābju trūkuma dēļ. Nagiem kaitīgs ir arī auksts laiks, jo pazemina mitruma līmeni. Kaitējumu nodara arī dažādi mazgāšanas līdzekļi, ja tos izmanto, rokās neuzvelkot gumijas cimdus. Spirtu saturošs nagu lakas noņemšanas līdzeklis ļoti sausina nagu. Savukārt bieža nagu pulēšana tos padara trauslus un viegli lūstošus. Tādu pašu kaitējumu nodara regulāra mākslīgo nagu pieaudzēšana.

Sausai roku ādai un nagiem nepieciešama dziļa mitrināšana. To var veikt, izmantojot sasildītu eļļu vai barojošu krēmu, ko rūpīgi iemasē ādā, nagā un kutikulā.

 

Tonim ir nozīme

Arī nagu lakas toņa izvēlei ir nozīme. Speciālisti atzīst, ka jaunību rokām piešķir dabiskie toņi un matējošas nagu lakas. Ar tumšiem toņiem un toņiem ar mirdzumu (piemēram, nagu lakas ar perlamutru) jābūt ļoti uzmanīgām, jo tie vēl vairāk izceļ roku vecumu. Uzklājot šādu nagu laku, rokas izskatīsies apsārtušas, bet āda – plāna un novecojusi.

Ja savu vecumu uztverat pozitīvi un nekautrējaties par novecojušo roku ādu, izvēlieties tādus nagu laku toņus, kādi jums patīk un veicina labsajūtu!

LA.lv