Veselam
Ārstēšana

NVD izveidojis sarakstu ar 29 nepieciešamiem uzlabojumiem e-veselībā0

Foto: LETA

Nacionālais veselības dienests (NVD) apkopojis un izveidojis sarakstu ar 29 nepieciešamiem uzlabojumiem e-veselības sistēmā, aģentūra LETA uzzināja dienestā.

Saraksts izveidots, uzklausot Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Lauku Ģimenes ārstu asociācijas, Latvijas Slimnīcu biedrības, Latvijas Farmaceitu biedrības un citu nozares profesionāļu un iedzīvotāju viedokli un ieteikumus, kā arī analizējot biežāk uzdotos jautājumus e-veselības Atbalsta dienestam.

Sarakstā apkopoti dažādi nepieciešamie uzlabojumi, tostarp Kompensējamo zāļu reģistrācijas un uzskaites informācijas sistēmas klasifikatoru datu ielādes pilnveidošana un automatizācija, kā arī no e-veselības iesūtīto valsts kompensējamo medikamentu recepšu apmaksas sistēmas pilnveidošana un automatizācija.

Plānota arī M saraksta, no kura var izvēlēties zāles izrakstīšanai grūtniecēm, zāļu un medicīnas ierīču izrakstīšanas iespējas nodrošināšana e-veselības sistēmā.

Tāpat iecerēts paplašināt medmāsu tiesības e-veselības sistēmā, kā arī jau tagad e-veselībā pieejamo funkcionalitāšu – “Pieraksti”, “Nosūtījumi”, “Rezultāti” – lietošanas paplašināšana, pilnveidošana un automatizācija, kā arī medicīnas dokumenta “Izraksts-epikrīze” funkcionalitātes uzlabošana.

Vēl sarakstā minēti tādi uzlabojumi kā Farmaceitu un farmaceitu asistentu reģistra datu apmaiņas pilnveide, Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes datu monitoringa rīka pilnveidošana, portāla autorizācijas pilnveidošana, vizuālās diagnostikas attēlu apskates pilnveidošana un daudzu citu e-veselības sadaļu un pakalpojumu pilnveide un uzlabošana.

Saistītie raksti

Saraksts ar visiem iecerētajiem uzlabojumiem pieejams NVD mājaslapas sadaļā “E-veselība”.

Patlaban plānots, ka 4.aprīlī tiks sasaukta e-veselības lietotāju padome, kuras sastāvā ietilps ārstu, ģimenes ārstu, farmaceitu, slimnīcu un citu lietotāju pārstāvji. Padome tiks sasaukta, lai nodrošinātu nākamās e-veselības kārtas funkcionētspēju, kā arī saderību ar ārstu un lietotāju izmantotajām platformām.

LA.lv
LE
LETA
Veselam
Pērn Latvijā 31% praktizējošu ārstu bija vecāki par 60 gadiem
21 stundas
LE
LETA
Veselam
Ultravioletā starojuma intensitāte lēnām sarūk; saules peldes varēs baudīt arī nākamnedēļ
1 diena
RO
Regīna Olševska
Veselam
Cik bieži jāmēra acu spiediens?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Jaunākais skolu reitings: labākās skolas pēc sasniegumiem olimpiādēs
28 minūtes
LA
LA.LV
Dabā
Diezgan strauji siltums “tiks nogriezts”. Toma Briča prognoze par laikapstākļiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Apkures tarifa dēļ atbrīvo “Daugavpils siltumtīklu” vadītāju
29 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
“McDonald’s” piedāvā 80 darba vietas studentiem
22 minūtes
LE
LETA
Latvijā
No 2023.gada eID karte būs obligāta: cik to lieto šobrīd?
2 stundas