Veselam
Ārstēšana

Oktobra vidū plāno vēlēt jaunu Ārstu biedrības prezidentu0

Foto – LETA. Latvijas Ārstu biedrības prezidents Pēteris Apinis piedalās preses konferencē, kurā tiek prezentēti socioloģiskās aptaujas rezultāti, kas raksturo situāciju ārstu atalgojuma segmentā un ārstu attieksmi pret veselības sistēmas reformu kopumā.

Latvijas Ārstu biedrība (LĀB) 18.oktobrī sasauks biedru pilnsapulci, kurā vēlēs jaunu LĀB prezidentu, aģentūra LETA uzzināja biedrībā.

Kandidātu prezidenta amatam var izvirzīt līdz 4.oktobrim ar vismaz 50 biedru parakstītu iesniegumu, kas jāiesniedz biedrības valdei.

Pilnsapulces darbakārtībā ir arī viceprezidentu vēlēšanu rezultātu apstiprināšana un valdes vēlēšanu rezultātu apstiprināšana.

Kā norāda LĀB, ja biedru pilnsapulce nebūs lemttiesīga kvoruma trūkuma dēļ, atkārtota biedru pilnsapulce notiks 21.novembrī.

Šoruden Pēteris Apinis pametīs Latvijas Ārstu biedrības (LĀB) vadību. “Man termiņš beidzas 23.novembrī, un es esmu cita darba meklējumos,” intervijā “Neatkarīgajai” teicis Apinis.

Saistītie raksti

“Lielākā problēma ir apstāklī, ka es Latvijas medicīnā neesmu mācējis nosargāt sabiedrības veselības pamatprincipus: vienlīdzību un pieejamību. Neesmu mācējis saglabāt dialogu ar ministriju, kurā vairs nestrādā neviens medicīnas speciālists.

Neesmu mācējis pārliecināt ministriju, ka naudu, ko valsts papildus iedevusi medicīnai – šogad aptuveni 200 miljonu – nav jāizpļekarē, bet ar to jāpalielina algas. Vārdu sakot, jānāk jaunam līderim, kurš, iespējams, varēs kaut kādā mērā pārliecināt visgudrāko, visu zinošo ministri un paštaisnos ierēdņus,” aiziešanu motivējis Apinis.

LA.lv