Veselam
Dzīvesveids

“Olimpiskās dienas” rīta vingrošanā cer iesaistīt 150 000 cilvēku0

Foto: Pexels

Šodien visā Latvijā notiks Latvijas Olimpiskās komitejas (LOK) organizētā “Olimpiskā diena”, kuras laikā plānotajā rīta vingrošanā vienlaicīgi visās norises vietās piedalīsies rekordliels dalībnieku skaits – vismaz 150 000 cilvēku, sacīja LOK preses sekretārs Mārtiņš Mālmeisters.

Šogad “Olimpiskā diena” notiks 768 vietās visā Latvijā. Vienlaicīgi visās “Olimpiskās dienas 2019” norises vietās pasākums sāksies ar Olimpisko rīta vingrošanu, kuras mērķis ir dalībniekus pamodināt un sagatavot turpmākās dienas aktivitātēm, kā arī atgādināt par pareizi veiktu rīta vingrošanu kā ļoti svarīgu ikdienas sastāvdaļu.

Pasākuma devīze šogad ir “Nāc un vingrot sāc!”.

Pagājušajā gadā pirmo reizi LOK izveidoja atsevišķu vingrojuma kompleksu pirmskolas izglītības iestāžu audzēkņiem, un šajā gadā šī tradīcija tiks turpināta. Mālmeisters skaidroja, ka LOK ir publicējusi divus “Olimpiskās dienas 2019” mācību video materiālus, kurus var izmantot, lai varētu apgūt rīta vingrošanas kompleksu. Video materiāli ir pieejami LOK mājaslapā “olimpiade.lv”.

Pasākuma gaitā izglītības iestāžu audzēkņi iepazīsies ar dažādiem Olimpiskajiem sporta veidiem un to spēles noteikumiem, piedalīties stafetēs un citās sporta sacensībās, kā arī radošajos konkursos. Pirmsskolas un sākumskolas izglītības iestāžu bērniem būs iespēja piedalīties zīmējumu konkursā, kur dalībniekiem būs uzdevums uzzīmēt Latvijas Olimpiskās komandas talismanu.

Savukārt eseju konkursā 7. līdz 12.klašu skolēniem būs iespēja rakstīt iedvesmas vēstuli Latvijas Olimpiskajai komandai, ņemot vērā, ka 2020.gada vasarā Tokijā risināsies XXXII Olimpiskās spēles.

Saistītie raksti

Papildu vienojošajiem pasākumiem, organizētāji “Olimpiskās dienas 2019” norises vietās tiek aicināti izstrādāt savu individuālo pasākumu programmu, lai plašāk popularizētu Olimpiskos sporta veidus un Olimpiskās idejas, stāstīja Mālmeisters.

Visi pasākumi būs bez maksas, un visiem dalībniekiem tiks pasniegti sertifikāti, kas apliecina dalību “Olimpiskās dienas 2019″pasākumos, bet viena labākā komanda katrā pašvaldībā saņems LOK speciālbalvas.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Ko sēņu lasīšanas maniere pastāsta par tavu raksturu?
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Rudenīgā spēkstacija – ābols! Mazina vēža risku, cīnās ar sirds slimībām un uzlabo ādu 1
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Sākusies apkures sezona – kā izvairīties no alerģijām, ādas problēmām un elpceļu saslimšanām?
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
7 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
8 stundas