Veselam
Ārstēšana

“Otrā elpa” sniegusi atbalstu orgānu donoru programmai 10 500 eiro apmērā0

Foto: LETA/Evija Trifanova

Labdarības veikalu tīkls “Otrā elpa” Bērnu slimnīcas fonda un Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas orgānu donoru programmai “Dāvā otru dzīvību” sniedzis atbalstu 10 500 eiro apmērā, aģentūru LETA informēja “Otrā elpa” vadītāja Elīna Neilande.

Viņa norādīja, ka kopumā desmit gadu laikā ar ziedojumiem 135 000 eiro apmērā atbalstītas vairāk nekā 100 organizācijas Latvijā.

“Esam atbalstījuši vairāk nekā 100 dažādu organizāciju. Tāpat jāuzsver, ka ar mantiskiem ziedojumiem vairāk nekā divu miljonu vienību apmērā esam snieguši palīdzību vairāk nekā 120 organizācijām, piemēram, patversmēm un sociālās aprūpes centriem,” teica Neilande.

Bērnu slimnīcas fonda valdes priekšsēdētaja Liene Dambiņa minēja, ka Bērnu slimnīcas fonds apmaksā medikamentus un izmeklējumus, kas nav valsts apmaksāti. Tāpat sedz aviobiļetes bērnam, vecākam un donoram, un izdevumus par vecāka uzturēšanos blakus bērnam ārvalstu klīnikā.

“Kopā šim mērķim katru gadu tiek izlietoti vairāk nekā 10 000 eiro, turklāt bieži ir situācijas, kad transplantācija nepieciešama steidzami, tāpēc tiek veidoti uzkrājumi, lai operatīvi sniegtu palīdzību,” viņa sacīja.

Saistītie raksti

LETA jau ziņoja, ka “Otrās elpas”, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas un Bērnu slimnīcas fonda orgānu donoru programma “Dāvā otru dzīvību” darbojas ar mērķi veidot ārkārtas uzkrājumus, ko izmantot, lai segtu izdevumus, kas ģimenei rodas, ja mazajam pacientam nepieciešams saņemt medicīnisko palīdzību ārpus Latvijas robežām.

“Otrā elpa” ir sociālās uzņēmējdarbības nodibinājums, kas Latvijā darbojas kopš 2009.gada. Komanda līdzekļus labdarības un sociālu projektu atbalstam piesaista caur četriem labdarības veikaliem, no kuriem trīs atrodas Rīgā, bet viens Liepājā.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Elektroniskā pieteikšanās veselības aprūpes pakalpojumiem paaugstina to pieejamību
12 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Latvijas ārsti Saeimas deputātiem atgādina par dotajiem solījumiem
13 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Speciālisti: jāaptur cukura diabēta lavīna
14 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Klupdami krizdami uz “Expo 2020”. Latvijas dalība izstādē Dubaijā vēl nav izgāzusies
51 minūtes
LL
LETA, LA.lv
Ekonomika
Daugavpilī pie “Swedbank” bankomātiem izveidojušās rindas. Kā situāciju komentē banka?
1 stunda
LE
LETA/LA.LV
Ekonomika
Baumu anatomija – vai ir jēga nakšņot pie bankomāta?
35 minūtes
LE
LETA
Ekonomika
Labklājības ministre atklāj, cik milzīga ir lielākā pensija Latvijā 4
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Aizturētie tīšām izraisa ugunsgrēku Jūrmalas policijas izolatorā
2 stundas