Veselam
Ārstēšana

Lietojot asinis šķīdinošus preparātus, jāatsakās no dzērvenēm un ķiplokiem0

Foto: Pexels

“Latvijas Avīzē” lasīju kardiologa skaidrojumu par trombu veidošanos. Viņš norādīja, ka, lietojot asinis šķīdinošus preparātus, jāatsakās no dzērveņu un ķiploku lietošanas. Pats pēc ārsta norādījuma lietoju zāles, kuru sastāvā ir acetilsalicilskābe, kā arī regulāri ķiplokus un dzērvenes. Vai šo abu produktu un zāļu lietošana pavājina vai pastiprina atsevišķo vielu iedarbību? Jānis Kārkliņš Siguldā

 

Atbild Zāļu valsts aģentūras Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja Dita Okmane: “Dzērvenes samērā lielā daudzumā satur salicil­skābi, kas ir līdzīga acetilsalicilskābei jeb aspirīnam, tādēļ, regulāri lietojot aspirīnu mazās devās asiņu šķidrināšanai, uzturā jāizvairās no dzērvenēm un dzērveņu sulas.

Vienlaikus uzņemot šos produktus un acetilsalicil­skābi saturošus medikamentus, zāļu iedarbība pastiprinās un var palielināties blakusparādību, piemēram, asiņošanas, risks.

Konstatēts, ka retos gadījumos arī ķiploki var izraisīt asiņošanu. Tā kā viena no aspirīna lietošanas blakusparādībām ir asiņošanas risks, būtu jāizvairās no ķiploku, ķiplokus saturošu preparātu un aspirīna vienlaicīgas lietošanas.”

Saistītie raksti
LA.lv