Veselam
Bērni

Par Dāvim ziedoto naudu trim mazuļiem veiktas sarežģītas sirds operācijas2


Deviņgadīgais pacients Dāvis un Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Zane Straume piedalās preses konferencē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kurā tiek sniegta informācija par ārstniecību Filadelfijas Bērnu slimnīcā.
Deviņgadīgais pacients Dāvis un Bērnu Klīniskās universitātes slimnīcas valdes locekle Zane Straume piedalās preses konferencē Bērnu klīniskās universitātes slimnīcā, kurā tiek sniegta informācija par ārstniecību Filadelfijas Bērnu slimnīcā.
Foto – LETA

Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā viesojies profesors Deivids Andersons no Evelīnas bērnu slimnīcas Londonā, lai sadarbībā ar Latvijas kolēģiem veiktu sarežģītas sirds operācijas trīs mazajiem pacientiem, aģentūru BNS informēja slimnīcā un Bērnu slimnīcas fondā.

Profesora ceļu un naktsmītni 1692 eiro kopsummā sedza Bērnu slimnīcas fonds no līdzekļiem, kas atlikuši no ziedojuma summas Dāvja ārstēšanai ASV.

Profesors Andersons ir nākamais Lielbritānijas bērnu kardioķirurgu asociācijas prezidents. Latvijas bērnu kardioķirurgiem ir izveidojusies cieša sadarbība ar Andersonu jau vairāk kā 10 gadu garumā. Pie viņa Londonā vairākkārtīgi ir mācījušies Latvijas bērnu sirds ķirurgi Valts Ozoliņš un Lauris Šmits. Profesors viesojas Bērnu klīniskajā universitātes slimnīcā pie bērnu kardioķirurgiem jau trešo reizi. Vizītes mērķis bija palīdzēt apgūt un veikt ļoti augstas sarežģītības sirds operācijas Latvijas bērniem.

Bērnu slimnīcas Bērnu kardioloģijas un kardioķirurģijas klīnikas sirds ķirurgs Valts Ozoliņš pastāstīja, ka šoreiz tika veikta plaušu artērijas vārstuļa autotransplantācija aortālā vārstuļa pozīcijā jeb Rosa operācija iedzimtas aortas stenozes gadījumā, aortāla vārstuļa viru plastika bērnam pēc pārslimota bakteriāla endokardīta un arteriālās pārslēgšanas operācija jaundzimušajam ar iedzimtu maģistrālo asinsvadu transpozīciju.

Palīdzība tika sniegta trīs pacientiem – trīs nedēļas, četrus un astoņus gadus veciem bērniem. Visi bērni pēc operācijas ir atveseļojušies.

“Šī bija unikāla iespēja papildināt zināšanas Latvijas bērnu kardioķirurgiem, Latvijas bērniem tika veiktas sarežģītas sirds operācijas. Latvijas veselības budžetā tika ietaupīti aptuveni 80 tūkstoši eiro, kas būtu jāsamaksā, ja bērnus operētu ārzemēs,” uzsver ārsts.

Andersons operācijas veica sava atvaļinājuma laikā un bez atlīdzības. Transporta un dzīvošanas izdevumus sedza Bērnu slimnīcas fonds.

Bērnu ķirurģijas klīnikā gada laikā tiek veiktas aptuveni 5500 operācijas.

Jau ziņots, ka Dāvis bija pirmais pacients, kuram bija nepieciešama ārstēšana ārpus Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas, un kura medicīnisko manipulāciju izmaksas bija tik augstas. Naudu saziedoja sabiedrība un daļu piešķīra valsts. Operācija ASV bija veiksmīga un Dāvis atveseļojas.

LA.lv