Veselam
Ārstēšana

Par drošākiem tetovējumiem un pīrsingiem0

Publicitātes foto

Lai mazinātu infekciju slimību t.sk. vīrushepatītu B un C saslimšanas risku, Veselības ministrija (VM) plāno īstenot konkrētus pasākumus, veicinot drošākus tetovēšanas, pīrsinga un mikropigmentācijas pakalpojumus un ierobežojot nekvalitatīvu ierīču izmantošanu darba instrumentu apstrādei, informē VM.

Pīrsinga un tetovēšanas, kā arī mikropigmentācijas, permanentā grima un skarifikācijas pakalpojumi ir augsta riska pakalpojumi, jo sniedzot pakalpojumu tiek caurdurta vai traumēta āda.

Lietojot nepietiekami vai nepareizi apstrādātus instrumentus, pastāv iespēja inficēties ar vīrushepatītu B vai C.

Lai tas nenotiktu, liela nozīme ir profilakses pasākumiem, it īpaši pievēršot uzmanību prasībām darba piederumiem un to apstrādei pirms pakalpojuma sniegšanas. Tāpat arī ir ļoti svarīgi, lai pakalpojuma sniedzējs pareizi mazgātu, apstrādātu rokas un pareizi lietotu cimdus.

Ceturtdien, 11. jūlijā, Valsts sekretāru sanāksmē izsludināti grozījumi Ministru kabineta noteikumos, kas paredz jaunas, detalizētākasprasībasšo pakalpojumu sniedzējiem.

Veselības ministrijas mērķis ir noteikt vienotu pieeju higiēnas prasībām augsta riska pakalpojumu sniegšanai. Veselības Inspekcija secinājusi, ka pērn 38% no kontrolētajiem tetovēšanas pakalpojumu sniedzējiem neievēro noteiktās higiēnas prasības.

Foto: Pixabay

Līdz ar to Veselības ministrija plāno precizēt un noteikt detalizētākas prasības daudzreiz lietojamo instrumentu apstrādei pirms pakalpojuma sniegšanas un precizēt prasības darba piederumu tīrīšanas, dezinfekcijas un sterilizācijas plāna izstrādei. Tāpat būs aizliegts izmantot ultravioleto starojumu emitējošas iekārtas un ultraskaņas iekārtas instrumentu sterilizācijai, jo tas nav efektīvi.

Vienlaikus tetovēšanas un pīrsinga pakalpojumus varēs sniegt tikai tādās salona telpās vai vietās, kas ir speciāli nodalītas un bez nepiederošu personu klātbūtnes.

Savukārt pirmo reizi Veselības ministrija plāno noteikt prasības higiēnas kursa apmācītāju kvalifikācijai.
Saistītie raksti

Mācību programmu būs tiesīga pasniegt sertificēta ārstniecības persona. Lai pakalpojumu sniedzēji un apmācītāji sagatavotos prasību izpildei, paredzēts pārejas laiks līdz 2019. gada 1. oktobrim.

Savukārt, lai veicinātu šo pakalpojumu sniegšanas drošību, kā arī izglītotu sabiedrību izvēlēties drošus un legālus pakalpojumus, Slimību profilakses un kontroles centrs kopā ar Veselības ministriju un Veselības inspekciju šodien uzsāka informatīvu kampaņu “Uzticies pārbaudot!”un aicina invazīvās skaistumkopšanas nozari iesaistīties akcijā “Es Tevi nenodošu!”.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
3 stundas
LE
LETA
Latvijā
Ādažu pašvaldības bērnudārzos pirmsskolas pedagogu darba algas likmi nosaka 920 eiro
45 minūtes
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
3 stundas