Veselam
Sekss

Pāra sekss kļuvis “negaršīgs”. Kā atgūt agrāko garšu?0

Foto: Pexels

Attiecību sākums vienmēr ir brīnišķīgs: partneris ir gandrīz ideāls, sekss patīk un tā ir daudz, apkārtējās pasaules problēmas ir gandrīz nemanāmas un netraucē baudīt attiecību prieku.

Tomēr paiet laiks un bieži vien partneri piedzīvo brīdi, kad sekss ir kļuvis „negaršīgs”.

Kādas ir izplatītākās pāru seksuālās problēmas, psychologyjournal.ru stāsta ģimenes psiholoģe Olga Anuškina.

Partneru hormonālais fons sāk “nomierināties”

.

Vienam vai abiem no pāra parādījusies pārsātinājuma izjūta. Sekss zaudējis savu novitāti.

Ko darīt? Runāt ar partneri par to, kas traucē, satrauc, rada stresu.

Svarīgi sarunu nepielīdzināt priekšspēlei. Šādai sarunai nepieciešams atsevišķs laiks. Tā būs saruna par jūsu tuvību un savstarpēju uzticēšanos.

Bieži vien pāri nonāk dīvainā stāvoklī, kad intīma tuvība ir, bet emocionālās nav. Šādās situācijās ģimenes attiecības vairs nav laimīgas un abus neapmierina.

Kāds no pāra centīsies atrast garīgo tuvību citur. Meklēs, lai viņu pamanītu, dzirdētu, saprastu, mīlētu tādu, kāds viņš ir.

Sekss kļuvis par attiecību skaidrošanas prelūdiju. Pēcgarša ir rūgta.

Ko darīt? Attiecības skaidrojiet citā laikā, atsevišķi no seksuālās tuvības. Turklāt ir zelta likums – “nekad nestrīdēties, nebārties laulības gultā.”

Guļamistaba nav vieta, kur noskaidrot attiecības.

Seksuālajās attiecībās pievienojusies „komercijas” funkcija: ja izdarīsi, ko es gribu, tad sekss būs labs.

Ko darīt? Mēģiniet izvest seksu ārpus tirgošanās sfēras. Manipulēšana ar seksu noved pie riebuma, dusmām, vēlmes izbeigt šādas attiecības.

Sekss kļuvis ne visai saprotams.

Pievienojusies spēle: uzmini pats/pati, ko es gribu no tevis, pretējā gadījumā es būšu neapmierināta/neapmierināts ar rezultātu.

Ko darīt? Iztaujāt partneri par to, kas viņam patīk seksā, ko viņš vēlas, kur un kā patīk/nepatīk. Tāpat stāsti par savām vēlmēm.

Partneris nevar nolasīt tavas domas. Viņš vienīgi var patiesi ticēt, ka dara tev ko patīkamu un ir uzminējis tavas vēlmes.

Viena partnera atteikums no seksuāliem eksperimentiem. (Sekss kļuvis apkaunojošs/netīrs/biedējošs…)

Ko darīt? Noskaidro, tieši kas baida partneri, kas liek kaunēties. Ja pašiem ir grūti runāt par tādām sarežģītām tēmām, apmeklējiet speciālistu.

Nepieciešams uzklausīt un ņemt vērā otra vēlmes seksā.

Sekss ir savstarpējs process. Process, kurā divi cilvēki ir vienlīdz svarīgi un galvenie.

Vienam no partneriem sekss ir kļuvis sāpīgs.

Ko darīt? Pareizākais būtu konsultēties ar ārstu. Ja medicīniski viss ir normas robežās, tā ir tieša indikācija ģimenes terapijai, jo bieži vien šādi ķermeņa simptomi norāda uz partnera nepieņemšanu, noraidīšanu.

Kādu iemeslu dēļ to nav iespējams pateikt partnerim aci pret aci, tāpēc “runāt” sāk pats organisms.

Viena partnera seksuālā apetīte ir pārāk augsta.

Ko darīt? Ja partnera seksuālā apetīte tev ir par augstu, ir dažādas iespējas.

Sākot no dažādām palīgierīcēm (vibratori, dildo), alternatīviem apmierināšanas veidiem (orālais sekss) līdz erotiskās literatūras lasīšanai kopā un erotisku filmu vērošanai. Svarīga ir tieši kopīga laika pavadīšana.

Mūsdienu seksa veikalos ir daudz produktu katrai gaumei, tie spēj dažādot iespaidus. Visbiežāk partneri dzīves laikā savstarpēji pielāgojas. Galvenais ir nevis palikt vienatnē ar šo problēmu, iegrimt seksuālās neapmierinātības vientulībā, bet par to runāt.

Tiešas un godīgas sarunas par šādām intīmām tēmām ļauj sajusties pieņemtam, rada drošības un aizsargātības sajūtu.

Tomēr ir arī cilvēki, kuriem sekss kļūst par vienīgo tuvības avotu un aizstāj visus citus mijiedarbības veidus ar cilvēkiem. Cilvēks ir apsēsts ar seksa ideju un pakāpeniski zaudē visas savas uzvedības robežas.

Viens no partneriem zaudējis interesi par seksuālo dzīvi.

Ko darīt? Ja sekss kļuvis pilnīgi neinteresants un neuzbudina, tam var būt daudz iemeslu.

Sākot no “Es esmu uz tevi apvainojies”, „tu esi manā priekšā vainīgs” un beidzot ar mīlestības izzušanu, dzīvi pārī tikai aiz ieraduma.

Pāris saskāries ar greizsirdību un attiecību krīzi.

Ko darīt? Greizsirdība un krīze attiecībās pārim ir sarežģīts dzīves periods. Attiecību noturības pārbaude. Bieži vien pašiem no tās izkļūt ir grūti, jo dzīvot kā līdz šim ir sarežģīti, bet jaunā veidā nav zināms, kā to darīt.

Ir žēl visu pamest, daudz emociju un daudz negatīvā. Jāpasver iespēja vienam no pāra vai abiem apmeklēt ģimenes attiecību speciālistu vai seksologu.

Šajā periodā papildus profesionālajai palīdzībai un atbalstam, ir svarīgi, lai būtu iespēja izteikt savu viedokli, atrast sevī spēku dzīvot tālāk, atrast sevi, savas vēlmes, intereses un resursus.

Sekss kļuvis neiespējams objektīvu iemeslu dēļ (medicīniskas kontrindikācijas, ķirurģiskas iejaukšanās, grūtniecība, pēcdzemdību periods, depresija, hronisks stress).

Saistītie raksti

Ko darīt? Nogaidīt un pieņemt situāciju. Atcerēties, ka paša apmierinātība ir atkarīga ne tikai no partnera, bet arī no sevis.

Ja jūs patiešām esat pāris, tad šis periods ir labs tests, lai pārbaudītu abu jūtas vienam pret otru.

Šis periods lieliski parāda, kas jūs esat viens otram: tikai seksuālie partneri vai patiešām tuvi cilvēki, kuri spēj saprast, atbalstīt un pieņemt cilvēku viņam un tev grūtā dzīves posmā.

Ja ir pavisam grūti, labākais risinājums ir uzticēties profesionāļiem.

Lai visiem harmoniskas attiecības, kurās ir tuvība, uzticēšanās un „garšīgs” sekss abiem!

LA.lv