Veselam
Dzīvesveids

Pasaules dienā bez tabakas plaušas pārbaudījuši aptuveni 70 cilvēki0


Akcijas “Diena bez tabakas” ietvaros Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā interesentiem bezmaksas ir iespēja pārbaudīt savu plaušu veselību.
Akcijas “Diena bez tabakas” ietvaros Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīcā interesentiem bezmaksas ir iespēja pārbaudīt savu plaušu veselību.
Foto-LETA

Stacionārā “Biķernieki” 31.maijā Pasaules dienā bez tabakas iespēju bez maksas pārbaudīt savu plaušu veselību izmantojuši aptuveni 70 cilvēki, aģentūrai LETA pastāstīja Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas (RAKUS) pārstāvis Normunds Beļskis.

Pirms rentgenogrāfijas kabineta apmeklēšanas iedzīvotājiem bija jānoklausās lekciju cikls, kurā uzstājās atzīti speciālisti par nikotīna iedarbību uz elpošanas orgāniem, galvas smadzenēm, smēķēšanas atkarības risku un tā pārvarēšanas ceļu psiholoģiskiem un psihiatriskiem aspektiem.

Pasākumu apmeklējuši dažāda vecuma cilvēki. “Priekš sestdienas bija pietiekami daudz apmeklētāju,” piebilda Beļskis.

RAKUS mediķi atgādina, ka smēķēšana ir viens no galvenajiem plaušu vēzi veicinošajiem faktoriem. RAKUS tiek ārstēta lielākā daļa Latvijas plaušu vēža pacientu, un to skaitam ir tendence pieaugt – 2011.gadā slimnīcas stacionāros tika ārstēti 817 unikālie pacienti, 2012.gadā – 837 pacienti, bet 2013.gadā tādu bija 992.

Saskaņā ar Pasaules Veselības organizācijas ziņojumiem no visiem priekšlaicīgās nāvēs gadījumiem Latvijā tabaka ir vainojama 16,5% gadījumu. Pasaulē vidēji šis rādītājs ir 8,8%.

LA.lv