Veselam
Dzīvesveids

Pavadone ceļa meklēšanā. Pārmaiņas Santas Pīlāces dzīvē sākās ar zaudējumu0


Santa Pīlāce
Santa Pīlāce
Foto: Matīss Markovskis

“Es esmu gan tulks, gan pavadonis. Atbildes jau ir cilvēkā pašā, tikai viņam tās nereti grūti saskatīt, pašam pie tā nonākt. Tulkoju to, ko cilvēks nesaskata, palīdzu katram iet viņa īsto ceļu,” – tā Santa Pīlāce. Viņa ir astroloģe un krāsu terapeite, darbojas ar aura-somas krāsu terapijas metodi. Pēdējā laikā Santa vēl apguvusi holodinamikas metodi, kā arī izmanto ēterisko eļļu spēku.

Savā izpratnē par dzīvi Santa ietver arī šamanismu, abi ar vīru darbojas kopienā Varabunga, tajā izbauda šamaņu bungu īpašo spēku. Varabungā viņi ir četri: Santa un Māris Pīlāči, Ieva Līne un Miks Kozlovskis.

Santa teic, ka ar prieku iet arvien dziļāk latviskajā dzīvesziņā, ar vīru Māri vada latviskos rituālus, piedalās dažādos pasākumos. Viņu ģimenē ir trīs bērni, vecākajai meitai Elizabetei ir 16, jaunākajai Gabrielai seši, dēlam Arturam 14 gadu.

 

Dzīvo buķetē

“Pārzinu vairākas metodes, tās kombinēju, brīnišķīgi jaucu, spēlējos ar tām. Es dzīvoju šajā buķetē. Ikviena dvēsele ir laimīga, ja uzmirdz tās šķautnes, kas viņā ieliktas, turklāt tas notiek īstajā brīdī,” teic Santa.

Pārmaiņas Santas dzīvē sākušās pēc kāda ļoti sāpīga notikuma: viņas un Māra pirmais dēliņš nodzīvoja tikai piecas dienas…

“Dēliņš bija mans pirmais skolotājs. Pēc notikušā sāku meklēt atbildes, kāpēc tā varēja gadīties ar mums, jauniem un veseliem cilvēkiem. Lielais pārdzīvojums izgrūda mani no nosacītības, kurā līdz tam eksistēju. Man bija 26 gadi, strādāju Muitas pārvaldē, man bija atbilstīga izglītība un labi apmaksāts darbs, taču tas sirdi nesildīja. Aizgāju no darba.

Drīz vien sāku mācīties astroloģiju pie Andra Rača. Gandrīz vienlaikus aizrāvos ar krāsu terapiju. Ieraudzīju tās krāsu pudelītes un uzreiz iemīlējos. Devos apgūt aura-somas sistēmu. Nekad nav par vēlu mainīt dzīvi,” uzskata Santa.

Vēlāk, strādājot par astroloģi un krāsu terapeiti, Santā nostiprinājusies pārliecība, ka arī citi sāk meklēt jaunu ceļu pēc kāda smaga dzīves notikuma. “Grūtais kritiens dots tādēļ, lai atmodinātu, parādītu, ka ej aplamā virzienā.”

 

Sajust īsto krāsu

Savu īsto dzīves ceļu iespējams atklāt arī krāsu terapijā. Aura-somas metodi pagājušajā gadsimtā radīja angļu dziedniece un farmaceite Vikija Volla. Viņa bija zaudējusi acu gaismu, taču spēja saredzēt katra cilvēka īsto būtību un potenciālu.

Aura-soma nozīmē dzīvības jeb vibrējošais ķermenis, kas vibrē ap katru cilvēku.

“Mūsu iesākums ir pirmās šūniņas – mammas olšūna un tēta spermatozoīds. Kad notiek savienošanās, seko sprādziens, tiek izmesta spēcīga gaisma – to zinātnieki jau ir pierādījuši. Tā cilvēks sākas fiziskajā plānā. Smalkajā plānā šī saskarsme ienes arī krāsu kodu, enerģētiski tas ir mūsu būtības kodols. Viss šajā pasaulē vibrē noteiktās frekvencēs, arī krāsas ir viļņi, kas vibrē. Ar krāsu starpniecību cilvēks var piekļūt savai dvēselei, jo tā runā krāsās.

Aura-somas sistēmā uzskata, ka katram cilvēkam ir divu krāsu kods. Viena krāsa ir dziļākā būtība, nāk cauri visām dzīvēm, otra raksturo pašreizējās dzīves galveno tēmu, uzdevumu. Katrai divkrāsu pudelītei ir sava tēma, afirmācija, pozitīvā doma. Cilvēks intuitīvi izvēlas tās aura-somas pudelītes, kuru krāsas pievelk, aicina, uzrunā. Šīs krāsas atspoguļo cilvēka īsto nepieciešamību. Man patīk, ka šī metode neiejaucas, ļauj pašam sajust, izvēlēties,” uzsver Santa.

Arī divkrāsu pudelītes saturam ir sava nozīme. Apakšā likts ūdens ar auga spēku, augšpusē ir ēteriskās eļļas kārtiņa, kas nes auga dvēseli, māca savus dzīvības principus. Vēl tā satur kristālu enerģiju. Lai kā pudelīti pagriežam, pēc mirkļa krāsas atkal nostājas līdzsvarā. Angļu valodā izmanto terminu equilibrium (“līdzsvars”).

Ir tādas aura-somas pudelītes, kas ietver ļoti tumšu violetu krāsu, izskatās gandrīz melna. Šīs pudelītes dēvē par glābējām. Ja savā četru pudelīšu paletē esi ielicis arī šādu, tātad, iespējams, dzīvē esi iestrēdzis, vairs netiec galā, un dvēsele sauc pēc palīdzības. Tad kopā ar krāsu terapeiti tiek meklēts risinājums, lai izkļūtu no tumšās bedres.

“Aura-soma piedāvā ne tikai saprast, kas esi un kas būtu jāmaina, bet arī dod iespēju to sākt darīt.

Ja pudelīti aktivizē uz sevi – sakrata ar kreiso roku, tās saturs uz īsu mirkli sajaucas emulsijā. To uzziež ādai. Dvēsele sajūt, kurā ķermeņa vietā to vajag, tikai jāuzticas sev. Emulsija palīdz izlīdzināt visu – no fiziskā līdz emocionālajam un informatīvajam plānam, šos trīs mūsu ķermeņus. Zināms, ka jebkura darbība 21 dienas laikā dod rezultātu, ļauj mainīties.”

 

Krāsas darbojas pārī

“Mans īstais darbs sākas pēc tam, kad cilvēks ir izvēlējies sev tuvās aura-somas pudelītes. Sniedzu skaidrojumu, ko tas nozīmē, kas jāsaprot, it kā iztulkoju krāsas. Tas ir dziļi individuāli. Taču krāsām ir arī vispārēji skaidrojumi,” teic Santa un ieskicē dažus no tiem.

Zaļā krāsa vēsta, ka esi sirds cilvēks, dzīvo atvērtu sirdi, dod telpu citiem. Taču šādi neviļus vari ļaut citiem iekāpt savā personīgajā, sakrālajā telpā. Ar laiku tam var rasties nelāgas sekas, piemēram, izdegšana. Tādēļ jāmācās sevi pasargāt, tam noder sarkanā krāsa, kas vēsta: nē, stop! To var likt lietā arī apģērbā. Ja sarkanas drēbes galīgi netīk, var uzvilkt šādas krāsas apakšveļu.

Zilā krāsa ir miers, tīras debesis, šī krāsa simbolizē arī dievišķo, kas ir katrā no mums. Negatīvajā aspektā zilajai krāsai raksturīgs nemiers un grūtības ar autoritātēm. Zils darbojas pārī ar oranžo.

Oranžā ietver glābējprincipu – palīdzēt citiem, pielikt roku, atbalstīt. Glābj arī pašu – enerģētiski, sakopj to, kas ieskauj fizisko ķermeni, ja radušies robi. Oranžā krāsa daudz jādod bērnam, kamēr mazais aug, tas saistās ar sirds siltumu, uzmanības veltīšanu, samīļošanu.

Dzeltenā krāsa saistās ar prieku, prātu, informāciju.

Ja vēlies savā dzīvē vairāk radošuma, ņem talkā zilganzaļo krāsu.

 

Vienoti vibrācijās

“Ilgus gadus es mēģināju rast atbildes ar prātu vien. Teicu: gribu saprast. Vīrs uzreiz skurinājās, jo viņš allaž dzīvi tvēris ar sajūtām. To mācījos arī es.

Tagad dzīvoju plūstot, sajūtot, ņemot vērā intuīciju.

Prāts ātri vien var aizšūpoties citā virzienā, tam nevajag ļauties. Svarīgi ir noturēties savā spēkā.”

Par savu spēku un ceļu Santa dēvē arī praktiskas nodarbes. Savulaik viņa darināja kokli, to atceras kā brīnišķīgu procesu. “Dvēsele dzied, priecājas, ka man ar savām rokām izdodas kaut kas tik skaists. Viss, ko radi paša spēkiem, darbojas kā terapija.

Esmu apguvusi īpašu plecu lakatu aušanas tehniku, kam stelles nevajag. Šo prasmi mācu arī citiem. Darināšanas procesā vienmēr ir pārsteigumi, ieraugu brīnišķīgus procesus, kas risinās cilvēkā, – sākot ar dzijas krāsu izvēli un beidzot ar pašu darināšanu. Savelkam metus, un dzīpari sāk krustoties… Ne velti latvju dainās teikts – Saule auda audekliņu. Mēs esam vibrāciju caurausti, visi esam vienoti.”

 

Krāsa uzlādē ūdeni

Saistītie raksti

Krāsu, kas tev dzīvē nepieciešama, vari uzņemt arī ar ūdeni.

Pagatavot šādu dzērienu ir vienkārši. Ņem stikla stikla krūzi ar ūdeni un materiālu, kam spīd cauri gaisma, piemēram, attiecīgas krāsas plastmasas dokumentu vāciņu vai plānu, gandrīz caurspīdīgu audumu. To apliec ap krūku un noliec saulē uz kādām divām stundām. Pēc tam šo ūdeni dienas laikā izdzer.

 

LA.lv