Veselam
Ārstēšana

Paziņo Latvijas Medicīnas fonda stipendiātus 2019. gadā0


Ilustratīvs attēls
Ilustratīvs attēls
Foto: Pexels

Latvijas Medicīnas fonda (LMF) Zariņu studiju ceļojuma stipendijas 2019. gadā saņems pieci Latvijas jaunie medicīnas speciālisti, portālu LA.LV informēja fonda pārstāvji.

Saņēmēji ir Rīgas Stradiņa universitātes rezidente Austra Breikša apmācībai Ķelnes universitātē, kur apgūs jaunas metodes, ko izmanto patologs. Tāpat traumatologs ortopēds Sergejs Zadorožnijs, lai papildinātu zināšanas pie profesora Rasela Vindzora Ņujorkā, ASV.

Rezidents mutes, sejas un žokļu ķirurģijā Mārtiņš Lauskis pusotru mēnesi Monterejā Meksikā. Kristaps Krafte apgūs jaunu inovatīvu metodi insulta pacientu rehabilitācijai, lietojot IT programmu Senttomasa slimnīcā Londonā. Latvijas Universitātes 6. kursa medicīnas studente Katrīna Bandere dosies apmācībā uz ASV pie profesora Harija Vintera neiropatoloģijā un molekulārajā patoloģijā.

LMF Studentu Stipendiju (Premedical Student Scholarship) šogad saņems Ailita Edija un Kaija Staško no ASV mācībām Pauka Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā.

Kopējais LMF atbalsts stipendiātiem šajā gadā ir vairāk nekā 27 000 ASV dolāru.

Stipendijas tiks pasniegtas 6. jūnijā plkst. 15.00 P. Stradiņa Medicīnas vēstures muzejā svinīgā sarīkojumā, kas veltīts Pirmā Vispasaules latviešu ārstu kongresa 30 gadu jubilejai.

Stipendijas pasniegs Latvijas Medicīnas Fonda valde – Valdis Zatlers, Aleksandrs Kalniņš un Dainis Krieviņš. Sarīkojumā piedalīsies arī Pirmā Vispasaules latviešu ārstu kongresa organizatori un LMF dibinātāji profesors Bertrams Zariņš un profesors Kristaps Zariņš no ASV.

Latvijas Medicīnas Fonds ir dibināts 1990. gadā ASV kā privāta bezpeļņas organizācija ar mērķi atbalstīt veselības aprūpi Latvijā. Tā dibināšana bija kā atbalss pirmajam ārstu kongresam.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
9 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Plāno uzlabot zāļu fizisko pieejamību pacientiem
11 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kāpēc saldējuma vietā izvēlēties sorbertu?
11 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

JR
Juka Rislaki
Latvijā
Latviešu vīri un kuģi Somijas krastos
2 stundas
AD
Artis Drēziņš
Ekonomika
LA.LV testē motociklus: Ar “Royal Enfield Continental GT 650” aizbraukt uz Liepāju padzert kafiju
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Juhansone varētu kļūt par EK ģenerālsekretāra pienākumu izpildītāju
1 stunda
LE
LETA/AFP
Pasaulē
Irāna sagrābusi britu tankkuģi
41 minūtes
LA
LA.LV
Sports
Latvijas Futbola federācija rasisma lietā tiek sveikā vien ar izbīli
3 stundas