Veselam
Ārstēšana

Paziņo par zāļu “Rigvir” izplatīšanas apturēšanu0


Latvijas medikaments “Rigvir”.
Latvijas medikaments “Rigvir”.
Foto: LETA/Lita Krone

Biotehnoloģiju uzņēmums “Rigvir grupa” pieņēmis lēmumu uz laiku apturēt nacionālajā reģistrācijas procedūrā reģistrēto zāļu “Rigvir” izplatīšanu Latvijas teritorijā, saglabājot spēkā esošo reģistrāciju, informēja uzņēmuma pārstāve Kristīne Jučkoviča.

Jučkoviča skaidro, ka šāds lemums pieņemts finansiālu apsvērumu dēļ, proti, zāļu “Rigvir” izplatīšanas Latvijā nerentabilitāti. Viņa norāda, ka uzņēmuma finanšu kapacitāte šobrīd ir ierobežota, lai vienlaikus nodrošinātu gan Eiropas centralizētās reģistrācijas prasību izpildi, gan papildus administratīvo prasību izpildi turpmākai zāļu izplatīšanai Latvijā.

Lēmuma pamatā nav nekādi ārkārtas apstākļi, un tas nav saistīts ar riskiem iedzīvotāju veselībai.

“Uzņēmuma akcionāriem un man šis ir personīgi smags lēmums, jo tas ietekmēs daudzus Latvijas pacientus un veselības aprūpes sistēmu kopumā,” norāda “Rigvir grupas” valdes priekšsēdētājs Jurģis Auziņš, atzīstot, ka uz laiku Latvijā būs zaudēta ārstēšanās iespēja agrīniem melanomas pacientiem un onkolītiskās viroterapijas iespējas principā, tomēr šī ir izšķiršanās par labu “Rigvir” un viroterapijas attīstībai un dzīvotspējai ilgtermiņā.

Par šo lēmumu jau informēta Veselības ministrija, Veselības inspekcija un Zāļu Valsts aģentūra, kam lūgts nelikt šķēršļus šobrīd krājumos esošo zāļu realizācijai, lai nodrošinātu esošajiem pacientiem uzsāktās terapijas nepārtrauktību.

Saistītie raksti

Zāļu valsts aģentūra ir informēta par reģistrācijas apliecības īpašnieka SIA “Latima” lēmumu pēc savas iniciatīvas uz laiku apturēt nacionālajā reģistrācijas procedūrā reģistrēto zāļu “Rigvir šķīdums injekcijām” izplatīšanu Latvijā, saglabājot spēkā esošo reģistrāciju, aģentūru LETA informēja aģentūras pārstāve Dita Okmane.

Vienlaikus, neskatoties uz uzņēmuma lēmumu, aģentūra turpina zāļu “Rigvir” kvalitātes pārbaudi, kuras rezultāti būs zināmi marta beigās, piebilda Okmane.

LA.lv