Veselam
Dzīvesveids

Pazudušas mēnešreizes, vientulība un bailes: ar fitnesu apsēstas meitenes stāsts0

Foto: Instagram.com/madelynmoon

Daudzi savu ikdienu nespēj iztēloties bez regulāras sportošanas un fiziskajām aktivitātēm. Satriecoša ķermeņa dēļ daži gatavi riskēt ar visu – pat dzīvību. Sabiedrības ievērību izpelnījies bijušās amerikāņu fitnesa modeles Madelainas Mūnas (attēlā) skaudrais stāsts.

25 gadus vecā skaistule no Kolorādo publiski padalījusies ar savām pārdomām par cilvēku apsēstību ar izskatu, kā arī atklājusi, ar kādām grūtībām viņai pašai nācies saskarties, izmisīgi tiecoties pēc slaida vidukļa, tvirta ķermeņa un izteiksmīga muskuļu reljefa.

Madelaina intervijā izdevumam “The Daily Mail” izklāstījusi fitnesa aizkulises. Laikā, kad viņa bijusi fitnesa modele, meitene jutusies izolēta no apkārtējās pasaules, nemitīgi izjutusi bailes, izsalkumu un bijusi bezgala nelaimīga.

“Fitnesa modeles darbs bieži vien tiek pasniegts kā fitness, bet patiesībā daudzām meitenēm ir ēšanas traucējumi. Es ziedoju daudz laika, tiecoties pēc perfektā ķermeņa,” intervijā “The Daily Mail”sacījusi Madelaina.

Meitene atsaukusi atmiņā, ka viņa katru rītu cēlusies ļoti agri, divas reizes dienā vairākas stundas trenējusies, piecus mēnešus pārtikusi tikai no vistas gaļas, olu baltumiem, auzu pārslām, zemesriekstu sviesta, brokoļiem un, protams, proteīna kokteiļiem.

“Es pilnībā novērsos no draugiem un ģimenes,” sacījusi Madelaina, piebilstot, ka uztura speciālists viņai ieteicis sešus mēnešus pilnībā no savas ēdienkartes izslēgt augļus.

Kādā brīdī Madelaina aptvērusi, ka, lai arī ko viņa ēstu un cik daudz trenētos, viņa tāpat ienīst savu ķermeni.

“Mana ķermeņa tauku procents bija 6,5. Proteīna dēļ man bija pasaulē nelāgākās vēdergāzes, un viss, par ko spēju domāt – cilvēki manās bērēs varēs teikt, ka esmu pārtikusi tikai no “tīra ēdiena”,” stāstījusi bijusī fitnesa modele.

Fitnesam Madelaina pievērsusies uzreiz pēc koledžas, un viņa ar to nodarbojusies trīs gadus. Nemitīgi treniņi, fanātiska sekošana līdzi uzturam, dažādu diētu ievērošana – Madelaina darījusi visu, lai iegūtu savu sapņu ķermeni. Tiesa, tajā pašā laikā viņa jutusies ļoti nelaimīga.

Beidziet sociālajos tīklos sekot fitnesa modelēm!
Pazudušas mēnešreizes, vientulība un bailes: ar fitnesu apsēstas meitenes stāsts
Foto: Instagram.com/madelynmoon/
22 gadu vecumā meitene piedalījusies savās otrajās fitnesa sacensībās. Tas bijis lūzuma punkts – viņa beidzot sapratusi, ka kaut kas nav pareizi.

“Jau ceturto reizi dzīvē man pazuda mēnešreizes, un es paniski baidījos no visa, kas satur taukus,” savas dzīves grūto periodu “The Daily Mail” raksturojusi Madelaina.
Meitene, nevienam neko nesakot, nomainījusi savu dzīvesvietu un pamazām sākusi atkopties. “Tajā laikā es strādāju arī par fitnesa treneri un dietoloģi, bet nolēmu vairs nepieņemt klientus. Pārtraucu ieturēt diētas un vairs nerakstīju fitnesa blogu.

Tā vietā es sāku publicēt motivācijas runas, uz laiku pārtraucu apmeklēt sporta zāli un ēdu picu – darīju visu iespējamo, lai atveseļotos. Tas bija smagākais, ko jebkad dzīvē esmu darījusi, un es joprojām biju nelaimīga, bet pamazām atkopos,” stāstījusi Madelaina.

Kā skaidrojusi meitene, viņa joprojām sporto un seko līdzi savam uzturam, taču viņa to dara piesardzīgi un saprāta robežās.

“Mans padoms visām jaunajām meitenēm, kuras nav apmierinātas ar savu ķermeni – pametiet sociālos tīklus, beidziet sekot visām tām fitnesa modelēm un mēģiniet saprast, kas jūs patiesībā esat bez proteīna pudeles.

Ja vēlaties izjust vainas apziņu, internetā to var dabūt gatavu sešdesmit sekundēs. Lai gan tas šķiet grūti, jūs tomēr varat būt laimīgas.

Es izvēlos prieku un jūtos daudz relaksētāka un mierīgāka,” motivējošu padomu sniegusi Madelaina. Sīkāku informāciju par Madelainas gaitām iespējams uzzināt viņas mājaslapā, kas apskatāma šeit.

 

LA.lv