Veselam
Sekss

Prezervatīvi lielveikalos var izrādīties pārāk mazi0

Foto – Shutterstock

Vai tiešām prezervatīvi, ko var nopirkt lielveikalā, ir tik universāli, ka der visiem? Jānis Liepājā

 

Dažas preces, piemēram, prezervatīvi, lielveikalos veikli tiek ieslīdināti starp citiem iepirkumiem, nepētot ne to cenu, ne derīguma termiņu, ne citu informāciju uz iepakojuma. “Visiem viens izmērs, protams, nederēs,” stāsta seksoloģe Aija Tula-Rijkure. “Es reti iesaku kondomus, un tie ir bezrecepšu, tāpēc katrs pats var izvēlēties. Lielāka pro­blēma par piemērotu izmēru ir tas, ka to nemāk pareizi uzvilkt, nesaglabājot rezervuāru, kur uzkrāties spermai. Kondoms var plīst, var nošļukt. Svarīgs ir izstrādājuma materiāls – biezāks vai plānāks, tam jābūt elastīgam. Īpaši jāpievērš uzmanība derīguma termiņam.”

Seksologs Dainis Balodis zina teikt, ka Latvijā lielveikalos un aptiekās pārsvarā pieejami viena standarta izmēra prezervatīvi, bet pasaulē tie ir ļoti dažādi. Ir vīrieši, kuriem patīk, ja prezervatīvs ir šaurāks, tomēr seksologs iesaka atrast tādu, kas nespiež un arī nekrīt nost. “Tas domāts ne tikai komfortam, bet galvenokārt drošībai. Ja procesa laikā noslīdējis, tātad aizsardzība nav notikusi,” viņš ir lakonisks un iesaka interesēties intīmpreču veikalos, arī internetveikalos. Pērkot prezervatīvus, seksologs iesaka pievērst uzmanību derīguma termiņam.

Seksa preču veikalā prezervatīvu izvēle ir daudzveidīgāka, tie atšķiras ne tikai pēc tekstūras, krāsas, smaržas, bet arī pēc izmēriem. Standarta izmērs ir “53”. Vismazākais ir “47”, bet vislielākais ir “69”. Katram ražotājam ir izmēru nianses, gluži tāpat kā tas mēdz būt kurpēm, – ja kājai ir 37. izmērs, katras firmas apavi var būt atšķirīgi. Kvalitatīvi ir izstrādājumi, kas ražoti speciāli Vācijas tirgum, tie nopērkami arī veikalā SexyStyle.

 

 

Konsultējuši: ginekoloģe, seksoloģe Aija Tūla-Rijkure, seksologs, seksopatologs, psihoterapeits Dainis Balodis, veikala SexyStyle mārketinga vadītāja Elīna Hasanova

LA.lv