Veselam
Ārstēšana

Pērn Latvijā reģistrēti 11 000 jauni vēža saslimšanas gadījumi1


Ilustratīvs foto.
Ilustratīvs foto.
Foto: LETA/Lita Krone

Latvijā vēža skarto pacientu skaits palielinās un 2018. gadā reģistrēti vairāk nekā 11 000 jauni saslimšanas gadījumi, informē Rīgas Austrumu klīniskajā universitātes slimnīca.

“Sabiedrībā sastopams uzskats, ka gastroenterologs ārstē tikai “vēderu”, bet tā nav taisnība. Gastrointestinālais jeb gremošanas trakts sevī ietver daudzus dažādus orgānus – barības vadu, aknas, aizkuņģa dziedzeri, kuņģi un zarnas. Ja kādā no orgāniem jūtat kādas izmaiņas, būtiskākais slimības diagnostikā ir laicīgi ar savām sūdzībām vērsties pie speciālista, kā arī veikt regulāras profilaktiskās veselības pārbaudes,” skaidro profesors Derovs.

Jaunākie dati liecina, ka 2018. gadā globālais vēža gadījumu skaits ir pieaudzis līdz 18,1 miljonam jaunu un 9,6 miljoniem nāves gadījumu.

Vienam no pieciem vīriešiem un vienai no sešām sievietēm visā pasaulē dzīves laikā attīstās vēzis, un katrs 8 vīrietis un 11 sieviete mirst no kādas onkoloģiskas saslimšanas.

Biežākie vēža veidi pasaulē 2018. gadā ir bijuši plaušu, krūts un kolorektālais vēzis, tie ir augstākie rādītāji vēža veidu saslimstības ziņā un ierindojas nāves iemeslu pirmajā pieciniekā. Šie trīs vēža veidi kopā veido vienu trešdaļu no vēža sastopamības un mirstības skaita visā pasaulē.

Saistītie raksti

Kolorektālais vēzis ir trešais visbiežāk diagnosticētais vēzis – 1,8 miljoni gadījumu, kas ir 10,2% no kopējā skaita. Tas ir arī viens no biežākajiem nāves iemesliem – 881 000 nāves gadījumu, kas ir 9,2%, kuņģa vēzis – 783 000 nāves gadījumu, kas ir 8,2%, un aknu vēzis – 782 000 nāves gadījumu, kas ir 8,2% no kopējā diagnosticētā vēža skaita liecina Starptautiskās vēža pētniecības aģentūras (IARC-International Agency for Research on Cancer) dati.

Rīgas Austrumu klīniskā universitātes slimnīca ir lielākā ārstniecības iestāde valstī. Tajā nonāk vissmagāk cietušie cilvēki no visas Latvijas. Katru gadu Rīgas Austrumu slimnīcas stacionāros ārstējas aptuveni 70 000 pacientu, dienas stacionārā vairāk nekā 20 000 pacientu, bet ambulatori veselības aprūpes pakalpojumus saņem turpat 300 000 pacientu.

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Slavens psiholoģisks tests: Izvēlies figūru un noskaidro piemērotāko profesiju 1
2 dienas
VE
Veselam.lv
Veselam
FOTO. Atzīmējot dienesta desmitgadi, godina NMPD darbiniekus
2 dienas
KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
Arī cilvēkiem ar īpašām vajadzībām nepieciešama tuvība. Kā runāt par seksualitāti? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

VK
Vita Krauja
Kultūra
Teātris ir gaistošs mirklis. Saruna ar aktrisi Elīnu Hanzenu
Intervija 3 stundas
DT
Dace Terzena
Latvijā
Dace Terzena: Pēc labākās apziņas
3 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Portugāles vidienē plosās plaši meža ugunsgrēki
2 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Irānas varasiestādes liegušas iespēju sazināties ar uz kuģa aizturēto Latvijas pilsoni
3 stundas
LA
LA.LV
Sports
TIEŠRAIDE: “RallyX Nordic” rallijkrosa čempionāta sacensības Biķernieku trasē
Tiešraide 4 stundas