Veselam
Bērni

Grūtniecība ap 40: pētījumā atklāts, ka “vēlās mammas” ir laimīgākas0

Foto – Shutterstock.com

Visticamāk, ikviens no mums kaut reizi ir dzirdējis terminu “vēlīnā grūtniecība”. Ja tu gaidīji līdz 30 gadiem, lai sāktu ģimenes dzīvi, tu to, iespējams, pat esi manījusi kādā ierakstā savā medicīniskajā kartītē, kas glabājas pie tava ģimenes ārsta vai slimnīcā.

Mums stāsta, ka dzemdēt bērnus pēc 35 gadu sasniegšanas nozīmē “gaidīt pārāk ilgi”, ka mēs esam pārāk vecas un ka tas var būt bīstami vai riskanti.

Bet arvien vairāk sieviešu atliek kļūšanu par māti līdz brīdim, kamēr viņas ir nodibinājušas drošas attiecības,

jūtas finansiāli stabili vai ir izveidojušas veiksmīgu karjeru.

Tādējādi šodien mēs sastopam aizvien vairāk māmiņu, kas ir vecākas par 35 gadiem. Nesen 35 gadus vecā amerikāņu dziedātāja un aktrise Kerija Andervuda laida pasaulē savu pirmo bērniņu, bet dāņu izcelsmes amerikāņu aktrise Birgita Nīlsena 55 gadu vecumā piekto reizi kļuva par māmiņu!

Protams, ir normāli bažīties par dzemdēšanu 30 vai 40 gadu vecumā, bet

no medicīnas viedokļa kļūšana par māti pēc 35 gadu sasniegšanas nav nekas tik neparasts.

Dažām sievietēm tas nesagādā lielākas grūtības kā bērna laišana pasaulē agrākā vecumā.

Zinātnieki beidzot ir secinājuši, ka kļūšana par māti pēc 35 gadu vecuma nav šķērslis, bet drīzāk priekšrocība.

ASV Nacionālais veselības statistikas centrs informē, ka visstraujāk augošā dzemdētāju grupa ir sievietes četrdesmitgadnieces, to ir krietni vairāk nekā pirms vairākiem gadu desmitiem. Pēc statistikas datiem, ASV sievietes, kas dzemdē pirmo reizi, kļūst arvien vecākas – 2014. gadā pirmo bērnu sievietes laida pasaulē 26,3 gadu vecumā pretstatā 24,9 gadu vecumam 2000. gadā.

Trīsdesmit un četrdesmitgadnieces ir pietiekami veselas, lai kļūtu grūtas dabiskā ceļā, bet pat tad, ja viņas to nespēj, reproduktīvā zinātne piedāvā daudz citu iespēju, tostarp mākslīgo apaugļošanu, donora olšūnas vai surogātmātes.

Ja tev ir iemesli, kas liek atlikt kļūšanu par māti, vairāki nesen veikti pētījumi var tevi iedrošināt.

Pētījums, kura nosaukums ir “New England Centenarian Study”, liecina, ka bērna dzemdēšana pēc 35 gadu vecuma var pagarināt mātes dzīvi.

Cits pētījums rāda, ka kļūšana par māti lielākā vecumā nekā parasti var padarīt tavu dzīvi laimīgāku.

Pēc pētījuma datiem, vecāki, kam ir vairāk gadu, ir apmierinātāki ar savu dzīvi.

Avots: “moms.com”

Saistītie raksti

Visbeidzot, cits pētījums atklāj, ka bērna dzemdēšana pēc 35 gadu vecuma var padarīt tevi gudrāku un uzlabot tavu atmiņu, problēmu risināšanas prasmes un argumentācijas spējas.

Ja tev drīz apritēs 35–40 gadi un tu vēl neesi izveidojusi ģimeni, bet to vēlies, neraizējies tik ļoti. Izrādās, dzemdēšana lielākā vecumā nekā ierasts var sniegt neticamus ieguvumus.

LA.lv