Veselam
Sekss

Piecas izplatītākās seksuālās fantāzijas. Seksologu novērojumi0

Foto: pixabay.com

Lielākā daļa cilvēku ikdienas dzīvē neapspriež savas seksuālās fantāzijas un slepenās vēlmes. Seksologi-psihoterapeiti katru dienu runā par šīm tēmām un jau sen ievērojuši, ka dažas fantāzijas klienti piemin vairāk nekā citas.

1. Sekss trijatā

“Gan vientuļnieki, gan pāri fantazē par trešā dalībnieka uzaicināšanu guļamistabā. Daļēji tas šķiet pievilcīgi, jo var notikt lielāka jutekliskā stimulācija – saskarsies vairāk ķermeņu kā parasti. Pāriem ideja ir pievilcīga kā līdzeklis intīmās dzīves dažādošanai, lai uzpūstu dziestošo kaislību.”

Vanesa Marina, seksoloģe, psihoterapeite.

2. Dominēt vai pakļauties

“Mēs redzam, ka tas interesē gan vīriešus, gan sievietes. Parasti vīrieši izvēlas dominēt, bet sievietes pakļauties, taču ir izņēmumi. Fantāzijas par dominēšanu liecina par tieksmi pēc varas, vēlmi pilnībā kontrolēt situāciju un redzēt, ka cits cilvēks ir gatavs izpildīt jebkuru tavu pavēli. Pakļaušanās uzbudina divu iemeslu dēļ: pirmkārt, pakļautais saņem pilnīgu un nedalītu dominējošā uzmanību, otrkārt, atbrīvojas no atbildības un vajadzības kontrolēt, jūtas kā objekts kāda cita priekam.”

Daniela Harela un Seleste Hiršmana, seksa terapeites, grāmatas “Kā mīlēties pa īstam” līdzautores.

3. Uzlūkot pēdas un kurpes kā seksuālu objektu

“Tādas fantāzijas ir ļoti izplatītas. Vīrieši iztēlojas dzimumorgānu stimulēšanu ar pēdiņām vai iedomājas, ka sieviete kurpēs staigā pa viņiem. Daži uzbudinās, iztēlojoties sieviešu kurpes. Kurpēs ievilktu pēdu izskats dažus stipri uzbudina.

Šīs fantāzijas parasti sākas pusaudža gados.

Ņemot vērā to, kā reklamē un demonstrē kurpes, nav brīnums, ka dažiem tās kļūst par erotisku objektu.

Ja fantāzija tiek turēta slepenībā vai partnerim ir nepatīkama, vēlme tikai palielinās, asociējas ar kaunu un kļūst par aizliegto augli.”

Greisa Lendesa, seksoloģe un ģimenes psihoterapeite.

4. Sagādāt partnerim daudzkārtēju orgasmu

“Šī ir visbiežāk sastopamā fantāzija vīriešiem. Viņi sapņo mīlēties ar partneri, kurai patīk sekss, kura brīvi pauž savas vēlmes un reaģē uz katru pieskārienu. Varbūt viņi atceras īpaši kaislīgu tikšanos pagātnē, pornogrāfijas tēlus, fantazē par savu slepeno mīlestību. Jebkurā gadījumā sieviete no fantāzijas piedzīvo vairākus orgasmus.

Fantāzija rodas tāpēc, ka vīriešiem bieži vien partnere ir jāpierunā uz seksu.

Daudzi vīrieši ir teikuši, ka viņiem pazūd vēlme un uzbudinājums, jo viņi zina vai viņiem ir aizdomas, ka sievietei nav īstais noskaņojums. Un otrādi – ja partnere ir uzbudināta, tas vēl vairāk uzbudina vīrieti. Apziņa, ka viņš ir labs gultā, ceļ pašnovērtējumu.”

Kimberlija R. Andersone, seksoloģe.

5. Vērot, kā partneris mīlējas ar kādu citu

“Lielākā daļa cilvēku cenšas saglabāt monogāmas attiecības, tāpēc šādas fantāzijas joprojām ir tabu. Vērojot, kā kāda cita roka pieskaras viņa vai viņas ķermenim, lūpas lūpām, mēs atkal pārliecināmies, ka mūsu partneris ir pievilcīgs un iekārojams. Mūsu attiecības ar viņu kļūst neparedzamas, it kā atgriežas laikos, kad tikko iemīlējāties.

Novērotāja pozīcijā (kaut vai tikai iedomātā), kad mums gan ir, gan nav vara, fantāziju prizmā greizsirdības sāpes pārvēršas baudā.”

Īans Kerners, seksa terapeits un grāmatas “Rokasgrāmata sieviešu apmierināšanā domājošiem vīriešiem” autors.

 

Avots: psychologies

LA.lv