Veselam
Sekss

Pieci neparasti un pat šokējoši fakti par seksu un laulības dzīvi sendienās0

Foto: Pixabay.com

Autore Jolanta Roze

Nevar noliegt, ka cilvēku uzvedību, kā arī attieksmi pret lietām un notikumiem, lielā mērā ietekmē gadsimtiem senas tradīcijas un paražas. Daudz kas tāds, kas šodien tiek uztverts kā normāla parādība, ļaudīm, kas dzīvojuši pirms vairākiem gadsimtiem, izraisītu šoku un pilnīgu neizpratni, savukārt mums prātam neaptveramas šķiet daudzas mūsu senču izdarības.

Tādēļ mēs, iedvesmojoties no”Listverse”, sagatavojām neparastu un pat šokējošu faktu apkopojumu, kas sniegs ieskatu agrāko laiku laulības un seksa dzīves pārsteidzošajās aizkulisēs.

“Viagras” pirmsākumi jeb mežonīgi potences uzlabošanas veidi

Jau Senajā Grieķijā ļaudis izmantoja dažnedažādus potenci paaugstinošus un dzimumaktu paildzinošus preparātus. Lūk, dažas tā laika metodes, bet jau laikus brīdinām, ka tās nekādā gadījumā nevajadzētu mēģināt atkārtot mājas apstākļos, jo mēs neuzņemamies nekādu atbildību par iespējamām traģiskām sekām.

Tātad viens no, sengrieķuprāt, efektīvākajiem potenci uzlabojošiem preparātiem bija piestā sasmalcinātu čili piparu un medus maisījums.

Tiktāl viss būtu labi, ja vien šis maisījums tiktu izmantots grilētas vistas ieberzēšanai, bet, kā jau jūs nojaušat, senie grieķi, lai paildzinātu erekciju, bija ar mieru lietot radikālus līdzekļus, un piparu maisījumu izmantoja sava dzimumlocekļa ieziešanai. Un tas vēl nav viss: pastiprinošam efektam šo “burvīgo” preparātu bija ieteicams papildināt ar saberztiem aļņa astes pelniem un šļuciņu vīna.

Par īstu “brīnumlīdzekli” cīņā ar potences problēmām grieķi uzskatīja arī kādu no Indijas ievestu augu, ko vēsturniekiem diemžēl tā arī nav izdevies identificēt. Neskatoties uz visai zemo ticamības pakāpi, ir saglabājušās liecības, kas apgalvo, ka ar šā auga palīdzību vīrieši varējuši sasniegt orgasmu 12 reižu, bet daži laimes lutekļi pat 70 reižu no vietas.

Kā pašgatavoto potenci uzlabojošo līdzekļu “pretindi” grieķi izmantoja… olīveļļu. Lai neitralizētu “zāļu” stimulējošo un uzbudinošo efektu, viņi vienkārši iezieda ģenitālijas ar eļļu.

Vīriešu prostitūcija: legāls un ierasts peļņas veids

Senajā Grieķijā un Romā vīriešu prostitūciju uzskatīja par parastu un pilnīgi legālu nodarbi. Piemēram, ir zināms, ka Atēnās ienākumi no vieglas uzvedības darboņu (gan vīriešu, gan sieviešu) rūpala pat tika aplikti ar atsevišķu pilsētas nodokli, kas liecina par to, ka šāds ienākumu veids bija ne vien atļauts, bet arī tika kontrolēts valstiskā līmenī.

Interesanti, ka lielākā daļa vīriešu dzimuma prostitūtu klientu bija vīriešu kārtas pārstāvji.

Neskatoties uz faktu, ka vīriešu prostitūcija bija likumīga, šā aroda piekopēji zaudēja savas pilsoniskās tiesības, piemēram, viņi nevarēja tikt ievēlēti par pilsētas padomes locekļiem, uzstāties asamblejās un piedalīties daudzos citos publiskos pasākumos. Šo ierobežojumu dēļ ar prostitūciju lielākoties nodarbojās vergi un ārzemnieki.

Dīvainā izpārdošana jeb līgavu tirgus

Iedomājies tirgus placi, kur dārzeņu un augļu vietā varēja iegādāties jaunas sievietes! Tas ir kas prātam neaptverams, vai ne? Bet, ja var ticēt Hērodota leģendārajam sacerējumam “Vēsture”, tad “līgavu tirgus” agrāk bija pilnīgi normāla parādība.

Hērodota darbā minēts, ka tirgošanās ar līgavām senajā Babilonā notikusi ik dienas. Precību vecumu sasniegušās meitenes tika pulcinātas vienuviet, lai vienu pēc otras pārdotu vīriešiem, kuri šajā dīvainajā izsolē par konkrēto dāmu bija ar mieru šķirties no vislielākās naudas summas.

Maksātspējīgākie kungi savā starpā sacentās par iespēju iegādāties skaistāko “dienas piedāvājumu”, tādēļ nabadzīgākiem preciniekiem bija jāsamierinās ar “pārpalikumiem” no bagātnieku galda jeb ne pārāk glītām līgavām.

Dubultā morāle: kam bija jāglabā nevainība līdz laulībām?

Sendienās laulību likumi pret sievietēm bija daudz bargāki nekā pret vīriešiem. Piemēram, Izraēlā bija noteikts, ka sievietei līdz laulībām jāglabā sava nevainība, savukārt Torā nav atrodams ne vismazākais mājiens, ka arī vīrietim līdz laulībām būtu liegti sakari ar daiļā dzimuma pārstāvēm.

Gadījumā, ja jaunizceptais vīrs atklāja, ka viņa laulātā draudzene vairs nav jaunava, viņš šādu “nešķīsteni” varēja nodot publiskai nomētāšanai ar akmeņiem. Ja izrādījās, ka līgavaiņa apgalvojumi nav patiesi, tad melis tika publiski nopērts un viņam nācās samaksāt brangu soda naudu par sievas reputācijas bojāšanu.

Sekss kā nežēlīgs dieva sods

Daudzu Senās Grieķijas pilsētu dārzos ierasta parādība bija Priapa statujas. Šī dievība tradicionāli tika atveidota ar lielu, eriģētu dzimumlocekli, jo senie grieķi svēti ticēja, ka Priapa statuja spēj atturēt zagļus un ļaundarus no vēlmes ielauzties privātīpašumā.

Saistītie raksti

Valdīja uzskats, ka Priaps noziedznieku sodīs, kā atriebes līdzekli izmantojot seksuālu aktu. Par to liecina virkne tā laika garadarbu. Piemēram, kādā poēmā ir minēts, ka vīriešu kārtas noziedznieku Priaps sodīs caur muti, sievieti caur maksti, bet zēnu – caur anālo atveri. Nav brīnums, ka ļaundariem, ieraugot statuju, atmiņā atausa šie draudi, tādēļ viņi izvēlējās bēgt prom.

Starp citu, mūsdienās par priapismu medicīniskajā terminoloģijā tiek dēvēts stāvoklis, kad erekcija turpinās vairāk nekā 4 līdz 6 stundas. Par to gan nebūtu jāpriecājas, jo šāds stāvoklis ir veselībai bīstams, tādēļ nekavējoties jāmeklē medicīniskā palīdzība.

 

LA.lv