Veselam
Ārstēšana

Cik medmāsu trūkst jūsu slimnīcā, un kā tiekat galā? Atbild slimnīcu vadītāji0

Foto – WavebreakMediaMicro/Fotolia

Zinaida Vītola, Bauskas slimnīcas medicīniskās daļas vadītāja: “Par medicīnas māsām saka – neaizstājama profesija, tāpēc nav brīnums, ka jau ilgāku laiku tiek celta trauksme par to trūkumu Latvijas slimnīcās, vēl jo vairāk tāpēc, ka nākas dzirdēt par medmāsu aizbraukšanu uz Vāciju, Norvēģiju vai kādu citu valsti. Mūsu slimnīcā problēma nav tik asa, pēdējā laikā trūkst vienas vai divu medmāsu. Piesaistām tās, kas dzīvo Bauskā un strādā citur. Sadarbojamies ar medicīnas skolām.”

 

Inga Ozoliņa, Vidzemes slimnīcas ārstnieciskā direktore: “Mūsu slimnīcā medmāsu trūkums ir neliels, tik un tā viegli nav. Jo nevienam jau nav noslēpums, cik grūti slimnīcām ir ar finansēm. Tāpēc mēs esam optimizējuši slodzes un posteņus.

Ļaujam arī strādāt virsstundas, taču viss sakārtots tā, lai šogad virsstundu skaits būtu ievērojami mazāks nekā pagājušajā gadā.

Jādomā arī, kā tikt galā atvaļinājumu laikā. Labi, ka pēdējos gados arvien vairāk pie mums sāk strādāt jaunās medicīnas speciālistes, kas beigušas koledžu vai augstskolu. Māsu grupas mācās arī pie mums, esam gandarīti, ka daļa māsu paliek strādāt mūsu slimnīcā.”

 

Saistītie raksti

Andrejs Miļčevskis, Jēkabpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis: “Var teikt, ka izmantojam visas iespējas, kādas vien ir. Citas izejas nav, jo medmāsu trūkst visā Latvijā. Arī paši piedalāmies medmāsu apmācībā – uz vietas slimnīcā nodrošinām gan mācības, gan praksi.”

 

Artis Stuburs, Madonas slimnīcas valdes priekšsēdētājs: “Valstij daudz vairāk jādara, lai jaunie mediķi nedotos strādāt uz ārzemēm. Mums visu laiku jādomā, kā savilkt galus kopā. Par virsstundām jāmaksā vairāk, tāpēc tās atļaujam tikai izņēmumu gadījumos. Pieliekam savu roku, lai veiksmīgāka būtu māsu apmācība.”

LA.lv