Veselam
Psiholoģija

Piedzimis trīs reizes. Žurnālista Inta Heidemaņa spēka stāsts2


Ints Heidemanis
Ints Heidemanis
Foto – Karīna Miezāja

Žurnālists Ints Heidemanis (76), kurš agrāk bijis populāru televīzijas raidījumu, piemēram, “Panorāma”, “Televīzijas pirts” un “Likums un morāle” redaktors, priecājas par dzīvi, kaut arī ir pirmās grupas redzes invalīds. Tagad viņš sabiedriskā kārtā darbojas radiostacijā “Merkurs”, veidojot raidījumus “Gaita” un “Dzidravots”. “Man ir interesanti strādāt raidstacijā, kurā nav cenzūras un varu brīvi paust savu viedokli,” atzīst Ints.

 

Veselīgi un skaidri

Daudzi par Intu Heidemani ir dzirdējuši kā par grāmatas “Dzidravotu meklējot” autoru, kurā stāstīts par atbrīvošanos no alkohola atkarības. Par savu otro dzimšanas dienu viņš uzskata 1973. gada 20. novembri, kad atteicies no grādīgo dzērienu lietošanas.

“Vairāk nekā 25 gadus nodarbojos ar psihoterapiju no alkohola atkarīgajiem. Strādāju par narkologa palīgu, iesaistījos Minesotas programmā un daudz ieguvu arī no citām atturības programmām. Esmu palīdzējis 20 cilvēkiem būt skaidrā jau daudzus gadus, taču uzskatu, ka mana misija ir beigusies. Man nepatīk vārds “atturība”. Labāk būtu sacīt “skaidrība”. Nedzeršana ir pasīva pozīcija, kas atšķiras no dzīvošanas skaidrā ar visu savu apziņu,” viņš izsaka savu pārliecību.

Ints atbalsta fiziski aktīvu dzīvesveidu. Jau 32 gadus viņš organizē skrējienu “Juglas apļi”, kas notiek ik pa divām nedēļām no maija līdz septembra sākumam. Agrāk tajos piedalījies arī pats, kaut slimo ar mirdz­aritmiju.

“Sākumā skrējām apkārt Gaiļezeram, bet vēlāk izdomāju “Juglas apļus”. Dažkārt agrāk ieradās līdz pat 170 cilvēkiem no visas Latvijas,” priecājas entuziasts.

Paziņas brīnoties, kāpēc viņš šos un citus pienākumus uzņemoties par velti. “Svarīgākais nav nauda, bet daudzpusīgas intereses. Diemžēl esmu novērojis, ka daudzi cilvēki negrib neko darīt, arī nopelnīt ne,” atzīst Ints.

Mērķi piepildās

Atliek tikai brīnīties, kā aktīvais seniors tik daudz paspēj. Viņš dziedājis arī korī “Silavoti” un garīgās dziesmas Sai Babas centrā. Tā kā radusies arvien lielāka interese par Indiju, tikko būšot vairāk naudas, došoties uz turieni ceļojumā par spīti sliktajai redzei. “Lai piepildītu iecerētos mērķus, tos vajag pierakstīt. Lai tie realizētos dzīvē, vajadzīga stipra vēlēšanās. Cenšos runāt nevis ar noliedzošiem, bet apstiprinošiem un pozitīviem vārdiem. Tomēr ik pa laikam iecerētais mainās – ar kaut ko vienu šķiet interesanti nodarboties apmēram pusotru gadu, bet tad aizraujos ar ko citu.”

Ints ir pievērsies arī garīgu jautājumu un attiecību problēmu risināšanai. “Ar diviem cilvēkiem, kuri man savā laikā bija nodarījuši pāri, jutu izlīdzinājumu pēdējās trijās nedēļās pirms viņu nāves, un palika vieglāk ap sirdi. Izrādās, ka piedošana vairāk nepieciešama nevis citiem, bet man pašam,” viņš secina.

 

Ikviens var nopelnīt

Intu interesē mārketings, tāpēc viņš reizi nedēļā dodas uz tikšanos biznesa klubā. Viņš ir iesaistījies starptautiskos projektos internetā, piemēram, kriptovalūtas darījumos “One Coin” un investīciju grupas “Sky Way” ekoloģiskā transporta projektā.

“Ikviens Latvijā var nopelnīt likumīgi un daudz, turklāt neieguldot nevienu santīmu,” uzsver Ints. “Projektā “Sky Way” reģistrējos bez maksas un, iesaistot citus dalībniekus, nopelnīju tik daudz, lai pietiktu akciju paketei, kura arvien pieauga. Man ir jau 800 tūkstoši akciju un būs dividendes. Es ticu, ka labi nopelnīšu, jo kāds gaišreģis, kurš pateica pilnīgu taisnību par manu iepriekšējo dzīvi, prognozēja spožu nākotni. Ja man būs liela nauda, gribētu uzbūvēt paliatīvās aprūpes nodaļu, kur slimiem cilvēkiem atvieglot vecumdienas, kā arī atbalstīt bezalkohola biedrību “Ziemeļblāzma”, kuras atjaunošanā pats piedalījos.”

Ints joprojām jūtas 
jauns­­, jo viņam ir četri bērni un jauna ģimene, par kuru jūtas atbildīgs. “Manai otrajai sievai Daigai ir 46 gadi. Vecuma atšķirību nejūtu, jo mums ir enerģētiskā saderība. Viņa ir zelta cilvēks un daudz man palīdz, bez viņas man būtu grūti. Arī bērni ir jauki un mani saprot,” Ints ir gandarīts.

Pielāgojas redzes problēmām

Par savu trešo dzimšanas dienu Ints Heidemanis uzskata 1997. gada 21. augustu, kad, braucot ar velosipēdu un saduroties ar automašīnu, palika dzīvs. Kaut gan pēc avārijas kreisajā acī pamazām sāka zust redze, viņš turpina pilnvērtīgi dzīvot.

“Kādreiz kaut ko izleju uz grīdas, taču arī pilnīgi neredzīgs cilvēks var visu iemācīties un izdarīt, ja vien ir vēlēšanās,” uzsver Ints. Viņš min piemēru, ka Kijevā kāds akls cilvēks guvis lielus panākumus tirdzniecībā internetā, pats neredzēdams produktus, kurus pārdod. Savukārt pilnīgi neredzīgs anglis ieguvis tiesības vadīt pasažieru lidmašīnu, jo pierādījis, ka uz viņa spējām var paļauties.

Saistītie raksti

Ints var saskatīt lielus burtus un ir pat mēģinājis savos raidījumos lasīt klausītājiem priekšā. Pat pilnīgi neredzīgi cilvēki spēj strādāt ar datoru, jo iespējams apgūt klaviatūru, ekrānā palielināt burtus un izmantot skaņu programmas.

“Man nav laika īpaši domāt par savām redzes problēmām, jo nodarbojos ar skaistām lietām. Esmu pārliecināts, ka viss notiks, kā vajag. Ticu, ka domas materializējas, tādēļ cenšos tās kontrolēt un atcerēties tikai labo,” stāsta seniors.

LA.lv