Veselam
Ārstēšana

Pieredze: Visi ārsti dzirdējuši par šādiem leģendāriem gadījumiem, bet es – piedzīvoju!0

Foto – pexels.com

“Visi ārsti ir dzirdējuši par šiem leģendārajiem gadījumiem, bet tikai nedaudzi paši kļūst par to varoņiem,” nesen latviešu valodā iznākušajā ārsta Metjū Hāna grāmatā “Uzzini un rīkojies! Kad nekavējoties jādodas pie ārsta” raksta tās autors. Un šis ir viens no viņiem mīļākajiem stāstiem.  

Pirms daudziem gadiem pie manis uz pieņemšanu atnāca jauna sieviete ar sūdzībām par sāpēm mugurā. Kad viņa pie reģistratores pieteicās vizītei, varu jums galvot, ka mēs vēlējāmies ātrāk viņu pieņemt, jo domājām, ka viņai varētu būt urīnceļu infekcija. Manuprāt, tā bija ļoti laba doma.

Viņai izbrīvēja laiku tajā pašā dienā, jo ir ļoti svarīgi savlaicīgi diagnosticēt un sākt ārstēt urīnceļu infekciju un parasti šāda vizīte norit ātri un bez sarežģījumiem. Man vajadzēja viņu pieņemt tieši pirms pusdienu pārtraukuma. Es biju izbadējies, tāpēc cerēju uz ātru vizīti.

Pirmajā mirklī paciente izskatījās labi. Viņa šķita nedaudz korpulenta. Sieviete sūdzējās par lēkmjveida sāpēm muguras lejasdaļā, kas bija sākušās iepriekšējā dienā. Mēs apsvērām ierastos muguras sāpju cēloņus, piemēram, muskuļu sastiepumu. Sieviete nodeva urīna analīzi, bet mēs nekonstatējām nevienu no raksturīgajām infekcijas pazīmēm. Es aši izmeklēju pacienti, izklausīju sirdi un plaušas un pārbaudīju viņas muguru. Viss bija normāli.

Viņa apgalvoja, ka nav seksuāli aktīva. Es jau grasījos sūtīt viņu mājās, tomēr šis gadījums nez kāpēc mani satrauca. Līdzīgi jutās arī mana medmāsa Lindija. Mēs domājām par vienu un to pašu (Lindija ir atjautīgāka par vairumu ārstu un ir pelnījusi pateicības vārdus!): “Iedosim viņai grūtniecības testu.”

Grūtniecības tests bija pozitīvs. Citiem vārdiem sakot, viņa bija stāvoklī! Ieraugot šo rezultātu, pār mani nāca apgaismība. Lēkmjveida muguras sāpes… vai viņai varētu būt sākušās dzemdības?! Tas nešķita ticami. Viņa teica, ka nav bijusi seksuāli aktīva. Viņa neizskatījās pēc grūtnieces.

Es devos atpakaļ pie pacientes un vēlreiz viņu izmeklēju. Izrādījās, ka viņas pēdējais seksuālais kontakts bija noticis pirms aptuveni deviņiem mēnešiem. Sievietes vēders bija sasprindzināts lejasdaļā, un man šķita, ka es varu sataustīt stingru, palielinātu dzemdi, kas apstiprināja manas aizdomas. Tātad viņa ne tikai bija stāvoklī, bet dzemdības tiešām bija sākušās! Sāpes, kas uznāca un pārgāja kā vilnis, bija kontrakcijas! Bērns nāca pasaulē jau tajā pašā pēcpusdienā.

Es mīlu savu profesiju!

 

Grāmatā “Uzzini un rīkojies! Kad nekavējoties jādodas pie ārsta”ir ne tikai humorpilni pieredzes stāsti, kā arī sabalansēta uztura un ikdienas treniņu ieteikumi, bet pamatā tajā uzzināsiet, kā rīkoties situācijās, kad jūsu vai tuvinieku dzīvībai draud briesmas. Grāmatas autors Metjū Hāns ir pieredzes bagāts amerikāņu ģimenes ārsts, kurš lieliski zina, kā atpazīt dzīvībai bīstamus simptomus un kā reaģēt ārkārtas situācijās. Darba pirmajā daļā autors lasītājus iepazīstina ar svarīgām slimību pazīmēm un simptomiem, kuru gadījumā noteikti jādodas pie ārsta. Otrajā daļā konspektīvi ieskicēti mūsdienu profilaktiskās medicīnas sasniegumi. Savukārt trešā daļa – “Esi vesels!” – veltīta slimību profilaksei, uzsverot veselīga uztura un fizisko aktivitāšu nozīmi ikvienā vecumposmā.

 

 

LA.lv
KB
Kristīna Blaua
Veselam
Kā izaudzināt ģēniju, nevis kaprīzu “niķu podu”. Psihologu ieteikumi
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
Saulesbrilles vasarā: “must have” kā pieaugušajiem, tā bērniem
1 diena
VE
Veselam.lv
Veselam
“Vaivaros” notiks sporta spēles cilvēkiem ar kustību traucējumiem
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/AFP
Pasaulē
Tramps asiem vārdiem izsakās par britu tankkuģa sagrābšanu
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Svētdien termometra stabiņš pakāpsies līdz +29 grādiem
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Krievijas hokeja zvaigzne Panarins skarbi par Krieviju un Putinu: Vladimir Vladimirovič, pārdod savas slidas
57 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Valsts policija meklē bezvēsts prombūtnē esošo Elizabeti Mileiko
3 minūtes
LE
LETA
Kultūra
Kur notiks XII Latvijas skolu jaunatnes dziesmu un deju svētki?
46 minūtes