Veselam
Dzīvesveids

Piesārņojums Rīgā: glābt kokus un aizliegt iebraukt ar auto?1

Foto: LETA/ Ieva Leiniša

Piesārņojums galvaspilsētā ir problēma, kas skar ikvienu rīdzinieku un cilvēku, kas tur pavada laiku. Ne visiem izprotams, ar kādiem līdzekļiem iespējams samazināt putekļu daudzumu, attīrīt gaisu un radīt veselībai draudzīgāku vidi, tomēr eksperti TV24 raidījumā “Globuss” min vien pāris elementāras izmaiņas, kuras ieviešot, pilsētvide būtu cilvēkam draudzīgāka.

“Mums Rīgā ir ne tikai vissliktākā situācija ar atkritumu apsaimniekošanu, bet arī attiecībā uz NO2 cieto putekļu daļiņām, gāzēm un visu pārējo ostas apkārtnē. Droši vien, ka visi saprot – iemesls ir slikta pārvaldība un pie varas cilvēki, kuri nesaprot, ko dara.

Piemēram, no Barona ielas bija jāaizvāc puķu podi – iepērkam puķu podus, uzliekam un pēc tam nav, kas tos laista. Tāpat Valdemāra ielā ziemā nokaisām pret apledojumu smilts un sāls maisījumu, bet nav kas tās smiltis laicīgi savāc, viss put un iet pa gaisu!” pāris vienkāršākās problēmas, par ko citas “zaļi” domājošas pilsētas Eiropā ir atrisinājušas, ieskicē 13 Saeimas deputāts Krišjānis Feldmans (JKP).

Saistītie raksti

Savukārt žurnālists Sandijs Semjonovs min, ka viens no galvenajiem piesārņotājiem Rīgas centrā ir satiksme. “Tādēļ ir jāmeklē kaut kādi risinājumi, piemēram, konceptuāli – centrā aizliegt iebraukt ar mašīnām! Ir stāvvietas, braucam centrā ar velosipēdiem, elektoskūteriem vai ko citu, bet ir jābūt konceptuālam risinājumam, kāpēc ne? Atslogojam Rīgas centru no satiksmes un nebūs šī piesārņojuma!”

Viņš arī uzsver, ka Rīgā būtu par katru koku jācīnās. Lai normāls koks izaugtu, ir nepieciešami 60 gadi. Ja koku atļautu cirst, tam jābūt dzelžaini pamatotam lēmumam, nevis, kā tas notiek šobrīd, kad katra jaunā projekta cena ir pāris koki, kas pazūd no galvaspilsētas ielām.

LA.lv
VE
Veselam.lv
Veselam
Kendama, velosipēds vai batuts – kas rada biežākās traumas mūsu bērniem?
17 stundas
IA
Ieva Apiņa
Veselam
Latvānis dabas takās un degšķidrums uz oglēm! Kā palīdzēt, ja piknikā gūts apdegums?
18 stundas
AN
Annika Niedrīte
Veselam
“Izārstēšu vēzi ar vienu rokas pieskārienu!” Kā atpazīt viltus dziednieku?
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
FOTO: Baltijas ceļa 30. gadadienai veltītais atceres pasākums pie Brīvības pieminekļa
5 stundas
LA
LA.LV
Sports
Samoilovs/Šmēdiņš un Pļaviņš/Točs Jūrmalas posmā sasniedz astotdaļfinālu
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
FOTO: Viļņā “Baltijas ceļa” gadadienā sadodas rokās vairāk nekā 12 000 cilvēku
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Sekojot Baltijas valstu paraugam, tūkstošiem “Honkongas ceļa” dalībnieku apliecina savu vienotību
8 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VIDEO: Lucavsalā notiek grupas “Skyforger” metāloperas “Kurbads. Ķēves dēls” atjaunotais uzvedums
4 stundas