Veselam
Netradicionāli

Pīlādžu laika rituāli mājas, ģimenes un attiecību sargāšanai1


Pīlādži.
Pīlādži.
Pīlādži.

Ziemeļzemju svētais koks


Iepriekšējā žurnāla numurā stāstījām par astropsiholoģi Kristīni Dunsku un par to, kā savas iekšējās rezerves apzināties un atraisīt ar rituālu palīdzību. Šoreiz turpinām iesākto tēmu par rituāliem, un uzmanības centrā ‒ pīlādzis.

Pīlādzis ir uzticams draugs ikvienam, kas dabā redz ne tikai lietojamo, bet arī pievienoto vērtību – to, kas dara labu dvēselei. Putnu laime un acu prieks.

Rituālos visbiežāk izmantojamais koks, sevišķi ieteicams sievietēm labākajos gados, jo gan šī koka enerģētika, gan ogu izsmalcinātais rūgtenums vairo sievišķo spēku un palīdz saglabāt seksualitāti.

Ziemeļzemēs pīlādzis ir viens no svētajiem kokiem. Kāda skandināvu leģenda stāsta par karotāja sievu, pie kuras kājām mirst viņas smagi ievainotais vīrs.

Ienaidnieki gatavojas izrēķināties arī ar viņu. Lai izbēgtu no apkaunojuma, sieviete ar saktas aso adatu sadur sev krūtis un noasiņo līdzās mīļotajam.

Nākamajā dienā tajā vietā uzaug koks, kura augļi ir sarkani kā drosmīgās un uzticīgās ziemeļmeitas asinis. Tie atgādina, ka vienīgais spēks, kas spēj stāties pretī ļaunumam un vardarbībai, ir pašaizliedzīga mīlestība, pār ko nav varas pat nāvei.

Valda uzskats, ka pīlādzis stāv pretī ļaunumam un nelaimēm, sargā māju un ģimenes pavardu, tāpēc tiek izmantots ļoti spēcīgu rituālu veikšanai.

Krusts mājas un ģimenes laimes aizsardzībai


RITUĀLA VEIKŠANAS LAIKS

Rudens, kad pīlādžogas jau sarkanas, gan jāpiebilst, ka šoreiz runa ir par Mēness horoskopu. Mēness iziet cauri kādam zodiaka zvaigznājam ik pēc nepilnām trim dienām.

RITUĀLA SECĪBA

• Ar jaunu, asu, citos darbos nelietotu nazi nogriež divus ogām bagātus pīlādžkoka zariņus, neizmirstot pateikt kokam par to paldies.

• Ogas ar visiem ķekariņiem atdala, bet zariņus saliek krustā un stingri sasien ar sarkanu dziju vai diegu.

• Trīs reizes noskaita Tēvreizi vai citu sirdij tuvu lūgšanu un piestiprina krustu virs ieejas durvīm vai paliek zem laulības gultas.

• Nogrieztos ķekariņus, ko tver kā barjeru pret visu negatīvo, ieliek starp rūtīm un pēc tiem secina, kāda enerģētika mājā valda. Ja ogas sāk melnēt, tā ir zīme, ka savstarpējās attiecībās kaut kas nav kārtībā un steigšus jāmēģina tās labot.

Palīgs ātrākai nevēlamu attiecību beigšanai

RITUĀLA VEIKŠANAS GAITA

Dilstošā mēnesī trīs dienas pēc kārtas nostājas ar muguru pret ogām bagāta pīlādžkoka stumbru untrīs minūtes domās lūdz koku paņemt un izkliedēt smagās emocijas un jūtas.

Pīlādzis attiecību harmonizēšanai


• Gatavojot pīlādžogu želeju vai sīrupu, trauka saturu maisa pulksteņa rādītāja virzienā, vienlaikus ierunājot ēdienā lūgumu pēc saticības ģimenē un harmonijas savstarpējās attiecībās.Kad virums gatavs, noskaita lūgšanu.

Saistītie raksti

Brīžos, kad gadījies sastrīdēties, izņem no sīrupa pāris ogas un pievieno tējai ar domu par samierināšanos. Kamēr glāze izdzerta, parasti tas jau ir noticis.

Pīlādžogu amulets: salasa tik ogu, cik burtu ir visu ģimenes locekļu vārdos,saver tās uz sarkana diega un sasien ar trim mezgliem, pie katra no tiem nosaucot visus ģimenes locekļu vārdus un sakot: „Sienu aizsardzību no visa ļaunā, veselību un labklājību.” Amuletu slepeni novieto telpā, kur ģimene visbiežāk ir kopā.

Sagatavojusi KRISTĪNE DUNSKA

LA.lv