Veselam
Sekss

Pilnīgākai labsajūtai. Lubrikanti slīdamībai, lielākai un ilgākai baudai0

Foto: Photographee.eu/Shutterstock

Cik patīkami mīlējoties gūt eiforijai līdzīgas emocijas un baudu, kuras kulminācija ir orgasms! Un jutekliska slīdamība vēl vairāk pastiprina intīmo attiecību noskaņu starp partneriem.

Gļotādu sausums nav tikai sieviešu organisma īpatnība, un slīdība intīma kontakta laikā ir abpusēji patīkama – mazina sāpīgo berzi un novērš mikrotraumu rašanos. Tiesa, sievietēm dabīgā mitruma problēma mēdz būt biežāk. Turklāt maksts sausums apgrūtina intīmās attiecības gan premenopauzes un menopauzes vecumā, gan krietni jaunākām sievietēm, jo, piemēram, regulāra higiēnisko tamponu izmantošana uzsūc arī maksts sekrētu, bet maksts skalošana iznīcina dabīgo mikrofloru. Veselīga, spēcīga organisma imunitāte, protams, šos procesus īsā laikā atjauno. Bet ne visām tā veicas.

Dzimumattiecību dabiskas norises piekritēji, visticamāk, neatbalstīs speciālo mitrināšanas un slīdamību veicinošu līdzekļu izmantošanu.

Taču ziežvielas – tā lubrikantus sauc valodnieki – palīdz palielināt labsajūtu, īpaši gadījumos, kad pietrūkst dabiskā mitruma.

Šie līdzekļi lieti noder arī masturbācijas un anālā seksa laikā. Lai pilnībā izbaudītu seksa rotaļlietas, smērviela ir absolūti nepieciešama, jo materiāls, no kura tās izgatavotas, ir stingrāks nekā āda un sauss. Arī izmēram ir nozīme, jo ne katru sievieti iepriecina liels vīrieša dzimumloceklis, taču, izmantojot lubrikantu, ies kā smērēts!

Lielveikalos pieejama galvenokārt plaša patēriņa prece – vienkāršākie un, kā saka, ikdienas lietošanai paredzētie lubrikanti pieticīgākajiem mīlniekiem. Izvēlēties no paskopā un vienveidīgā piedāvājuma ir viegli.

Aptiekās ir nedaudz lielāka daudzveidība, un pat lietpratēja izvēli te papildina farmaceita padoms.

Intīmpreču veikalos gan rodas īsts apjukums, jo skatienam paveras vairāki plaukti ar šāda veida preci. Izsmalcinātāku baudu cienītājiem ir izvēle: dažādu ražotāju produkcija uz ūdens, silikona un eļļas bāzes, ar dažādām smaržām un pat garšām, ar sildošu un atvēsinošu efektu, šķidrāka un biezāka, vaginālajam un anālajam seksam, pat speciāli seksa rotaļlietām paredzēta… Bez iepriekšējas sagatavošanās vai konsultanta padoma neiztikt, jo katra pāra pieredze, lai nonāktu līdz orgasmam, ir unikāla. Turklāt šo preci ieteicams izvēlēties tikai drošās tirdzniecības vietās, kas nodrošina preces oriģinalitāti.

 

Sastāva bāze

Pret lubrikanta izvēli jāizturas nopietni, jo šiem līdzekļiem mērķis ir viens, taču pēc sastāva ir triju veidu: radīti uz ūdens, silikona vai eļļas bāzes.

Šo preču segmentā eļļas lubrikanti ienāca pirmie. Taču tie nav lietojami ar prezervatīviem vai la­teksa seksa rotaļlietām.

Lubrikanta sastāvā esošās eļļas šo materiālu bojā.

Populārākais un lietojuma ziņā universālākais ir lubrikants, kas ražots uz ūdens bāzes. Pēc savām īpašībām tas līdzinās organisma izstrādātajam dabīgajam sekrētam, un tas retāk nekā citi kļūst par nepatīkamu kairinājumu iemeslu, tāpēc ir piemērotāks cilvēkiem ar tendenci uz alerģiskām reakcijām. Tieši ūdens bāzes lubrikanti ir izplatīta šā segmenta prece lielveikalos, degvielas uzpildes stacijās un citās pārdotavās. Tie neder, lai izmantotu seksam ūdenī, jo tāpat kā dabīgais mitrinātājs arī šie lubrikanti bez jebkādas piepūles noskalojas.

Diemžēl tie intīmās tuvības laikā jālieto vairākkārt, jo ātri izžūst gluži kā ūdens. Tas nav visai patīkami, jo viena dzimumakta laikā var rasties nepieciešamība gelu lietot atkārtoti. Toties tas lieliski sadzīvo ar la­teksa izstrādājumiem – prezervatīviem un seksa rotaļlietām. Šajā segmentā ir arī orālajam seksam piemērotie – šādai norādei gan jābūt uz oriģinālā iepakojuma. Ūdens pamats ļauj sastāvam pievienot, piemēram, pantenolu, kas veicina gļotādas mikrotraumu ātrāku sadzīšanu.

Jaunākais izstrādājums šajā preču kategorijā ir lubrikanti, kas ražoti uz kosmētikas nozarē populārā silikona bāzes. Tie ir dārgāki par ūdens bāzes analogiem, taču arī ekonomiskāki lietošanā. Pat izmantojot pavisam nelielu gela daudzumu, tas ilgi neizžūst un nodrošina vieglu slīdamību, tādēļ der garai mīlas izpriecu naktij. Lielākais trūkums ir traipi, kas paliek uz gultasveļas vai apģērba, kā arī nesaderība ar lateksu. Tāpat kā eļļainie mitrinātāji, arī šie lubrikanti bojā prezervatīvus – tad tie viegli plīst un vairs nevar garantēt solīto drošību. Kaitē arī materiāliem, no kā izgatavotas seksa rotaļlietas. Toties intīmām rotaļām ūdenī silikona lubrikanti ir lieliski – noturīgi, un pat nomazgāt no ķermeņa tos ir nedaudz grūtāk.

 

Foto: Zanda Birze

Piešausim pipariņu?

Sievietēm dzimumorgānu gļotāda jau no dabas ir jutīga, daudzām – arī alerģiska, tādēļ viņām īpaša uzmanība jāpievērš lubrikanta pH līmenim. Vairākumam šis ādas aizsargkārtas skābes līmeņa rādītājs pH ir 4,5–5,5. Tomēr, ja nav zināms iemesls, kāpēc dabas dotā organisma mitrināšanas sistēma nedarbojas, kā nākas, ir vērts aprunāties ar ārstu, jo ir lubrikanti, kuru sastāvā ietilpst papildkomponenti dzimumattiecību kvalitātes uzlabošanai.

Ja patīk asākas izjūtas, var izvēlēties gelu ar kapsaicīnu – asā pipara ekstraktu.

Tas aktīvi stimulē asinsriti un palielina intīmo zonu jutību. Vēsuma efekts ir līdzeklim ar kaņepi vai mentolu.

Lai gan pirms nonākšanas tirdzniecībā lubrikanti tiek dermatoloģiski testēti, jāpiesargās pārspīlēt ar šādu pastiprinātas efektivitātes līdzekļu daudzumu, lai, piemēram, no kapsaicīna negūtu gļotādas apdegumu. Jāņem vērā arī individuāla nepanesība.

Orgasmu var teju vai saost, nerunājot nemaz par zemeņu, ķiršu, šokolādes vai vaniļas sagaršošanu, jo ir lubrikanti, kam pievienotas aromātiskas vielas. Pirms tāda lietošanas ieteicams pārliecināties, vai nav alerģisku reakciju ne pret vienu no sastāvvielām, bet ražotājs norādījis, ka gels paredzēts orālajam seksam.

Ideālā gadījumā intīmās mitrināšanas līdzekļa sastāvā nebūs parabēnu, toties būs pienskābe. Tā palīdz saglabāt veselīgu maksts mikrofloru un dabīgu pH līmeni.

 

Smērs ar īpašu specializāciju

Lubrikantu ražotāji īpaši padomājuši par anālā seksa cienītājiem. Šīs intīmās smērvielas radītas, rēķinoties ar šā seksa veida specifiku, tāpēc ir biezākas, noturīgākas. Daļai sastāvā papildus ir vielas, kas atslābinoši iedarbojas uz sfinkteri un pazemina sāpju sajūtas. Tas ir pašsaprotami, jo ānusam atšķirībā no maksts nav dabiskās ziežvielas, tādēļ pat partneru abpusējas gatavības gadījumā šādas izpriecas ir patīkamākas, ja lieto lubrikantu.

Cita veida geli palīdz risināt vēl vienu neveiklu problēmu – priekšlaicīgu ejakulāciju.

Speciāls sastāvs mazina dzimumlocekļa galviņas jutību, tajā pašā laikā nesarūk sajūtu asums, un dzimum­akta ilgums palielinās.

Ja gelam ražotājs pievienojis spermicīdus, tie nedaudz mazina spermatozoīdu aktivitāti, taču nevēlamas grūtniecības riska mazināšanai tie efektīvāk darbojas kopā ar prezervatīviem. Pirms šādu lubrikantu lietošanas jāizlasa instrukcija, jo bieži vien līdzekļa atliekas no organisma nav vēlams nomazgāt vairākas stundas pēc dzimumakta. Taču šādiem lubrikantiem vieniem pašiem kontraceptīvais efekts ir ļoti neliels un no slimībām, kas izplatās dzimumattiecību laikā, vēl ne tik nepasargā!

 

Saimniecībā noder

Ir zinātāji, kuri apgalvo, ka lubrikants lietderīgi izmantojams arī ārpus intīmajām attiecībām. To varot kā smērvielu lietot, lai ievalkātu šaurus apavus, krēma vietā ādas mitrināšanai, kā skūšanās gelu, pat traipu tīrīšanas līdzekļa vietā un matu atbrīvošanai no tajā ielipinātas košļājamās gumijas…

Saistītie raksti

Taču speciālā lubrikanta vietā citus līdzekļus – pat vazelīnu, neitrālo pirmā aukstā spieduma olīveļļu vai masāžas eļļu – lietot gan nedrīkst! Traipi uz apģērba ir mazākais ļaunums, ko tie nodara. Daudz lielāks kaitējums ir maksts mikroflorai, jo var iedzīvoties alerģijās, iekaisumos un infekcijās, bet, sabojājot materiālu, no kura ražo prezervatīvus, pat nevēlamā grūtniecībā.

Ja organismam pietiek dabīgā mitruma, pāra jutekliskās attiecības var bagātināt ar speciālām vaginālām eļļām, kuru efektu ne vienmēr jūt tikai sieviete. Ja ar šādu līdzekli viegli iesmērē maksts sieniņas, tās 15 minūšu laikā piebriest, un vīrietim rodas iespaids, ka maksts ieeja kļuvusi šaurāka. Savukārt sieviete atkarībā no eļļas sastāva var just viegli kutinošu vai līdzīgu efektu. Lai zinātu, vai tas patīk abiem, vērts izmēģināt vismaz kaut ko no plašā nozares piedāvājuma.

LA.lv
LE
LETA
Veselam
Viņķele šodien uzstājas ANO sanāksmē Ņujorkā un runā par nevienlīdzības mazināšanu pasaulē 2
17 stundas
LE
LETA
Veselam
Rehabilitologi: Nepieciešama skaidra stratēģija iekļaujošas sabiedrības veidošanai Latvijā
17 stundas
LE
LETA
Veselam
Aizsilniece: Latvijā jāsakārto jautājumi saistībā ar pacientu datu pieejamību un medicīnisko kļūdu
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LA
LA.LV
Ekonomika
“BITE Latvija” pērk “Baltcom”
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Traģēdija Babītē: eksplodējot kara laika lādiņam, gājis bojā cilvēks
19 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Saeimas komisijas vadītājs aicina kolēģus neapsaukāties
12 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO: Zosēnos vētrā cietušie atgūstas pēc nelaimes
2 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
FOTO: Ekskluzīvajās “Mežaparka rezidencēs” pabeigtas četras privātvillas
1 stunda