Veselam
Uzturs

Preparāti tievēšanai: kādi augi tajos ir un kā iedarbojas 16

Foto – Fotolia/afishman64

Kā vienu no ceļiem, lai nomestu lieko svaru, cilvēki izvēlas preparātus, kas palīdzot notievēt. Ko tie satur, kā iedarbojas un vai ir droši lietošanai?

Farmaceite Iveta Zicāne: – Pirms dažiem gadiem vairāki tā dēvētie tievēšanas preparāti tika aizliegti, jo saturēja vielas, kas iedarbojās kā stimulanti un radīja uzbudinājuma stāvokli. Tie līdzekļi, kas šobrīd nopērkami aptiekās, ir droši, veselībai nekaitīgi ar noteikumu, ja tos lieto atbilstoši lietošanas pamācībai. Tiesa, divās nedēļās atgūt normālu svaru tie nepalīdzēs. Turklāt pirms šo uztura bagātinātāju lietošanas ieteicams konsultēties ar ārstu vai farmaceitu. Maksimālais šāda veida preparātu lietošanas laiks ir divi līdz trīs mēneši.

Taukus un ogļhidrātus šķeļošo vai dedzinošo preparātu sastāvā ir viengadīgā asā paprika, epigalokatehīna gallāts, iegūts no zaļās tējas ekstrakta, hroma pikoliāts, magnijs un B grupas vitamīni. Čili piparu ekstrakts palīdz dedzināt taukvielas, ogļhidrātus, veicina enerģijas patēriņu, kaloriju zaudēšanu un samazina to uzņemšanu. Zaļās tējas ekstrakts palīdz dedzināt taukvielas un veicina enerģijas patēriņu. Magnijs, niacīns, pantotēnskābe, B1, B2, B6 un B12 vitamīns uztur normālu enerģētisko vielmaiņu, bet hroms – normālu makroelementu vielmaiņu un normālu glikozes līmeni asinīs. Kad organisms sašķeļ enerģētiskās vielas – olbaltumvielas, ogļhidrātus un taukus –, sadeg kalorijas un izdalās enerģija. Savukārt pipars, kas atrodams cita preparāta sastāvā, veicina ķermeņa svara samazināšanos, zaļā tēja, rūgtais apelsīns un garcīnija – lipīdu vielmaiņu un to šķelšanos un mazina izsalkuma sajūtu.

Šķiedrvielu preparātu sastāvā ir šķiedrvielas, kas uzbriest kuņģī un rada sāta sajūtu, kā arī uzlabo kuņģa un zarnu trakta mikrofloru.

Zāļu tējas – palīglīdzeklis svara samazināšanai. Iedarbība balstās uz zarnu darbības uzlabošanu un sārņvielu jeb vielmaiņas galaproduktu izvadi. Aptiekās pieejamo Latvijā ražoto svara samazināšanai domāto tēju sastāvā ietilpst augi, kas aktivizē vielmaiņu (zvērene, trejkrāsu vijolīte un vārpata), samazina apetīti (gandrene, trejkrāsu vijolīte un vīnogu lapas), pastiprina nieru darbību (maura sūrene) un veicina vēdera izeju (ugunspuķe).

Organismu attīrošie preparāti palīdz atbrīvoties no sārņvielām un tādā veidā atbrīvo no liekā svara. Šo uztura bagātinātāju sastāvā aktīvās vielas ir parastā cigoriņa sakņu pulveris, ārstniecības sparģeļa sakņu ekstrakts, lielās nātres lapu ekstrakts, rūgto citrusaugu augļu mīkstums, seleriju sēklu ekstrakts, smilts ceļteku sēklu pulveris, ārstniecības pieneņu ekstrakts, ārstniecības timiāna ekstrakts, artišoku lapu ekstrakts.

Galerijas nosaukums
LA.lv