Veselam
Ārstēšana

PVO: Pasaulē ar tuberkulozi pērn saslima 10 miljoni cilvēku0


Plaušu rentgens.
Plaušu rentgens.
Foto: LETA/Edijs Pālēns

Pagājušajā gadā pasaulē ar tuberkulozi saslima aptuveni desmit miljoni cilvēku un pasaule vēl ir tālu no tās epidēmijas apkarošanas, teikts Pasaules veselības organizācijas (PVO) jaunākajā ziņojumā.

Tuberkuloze ir viens no desmit galvenajiem nāves cēloņiem pasaulē un pagājušajā gadā no tās mira 1,6 miljoni cilvēku.

PVO pērn oficiāli reģistrēja 6,4 miljonus tuberkulozes gadījumu, tomēr reālo saslimšanas gadījumu skaitu tā lēš uz desmit miljoniem sakarā ar neziņošanu un nepareizām diagnozēm.

Tuberkulozes gadījumi reģistrēti visās valstīs un visās vecuma grupās, taču divas trešdaļas gadījumu reģistrēti astoņās valstīs – Indijā, Indonēzijā, Ķīnā, Filipīnās, Pakistānā, Nigērijā, Bangladešā un Dienvidāfrikā.

Valstīs ar augstiem ienākumiem saslimstība ir zemāka un Ziemeļamerikā, Dienvidamerikā un Eiropā reģistrēti tikai 6% saslimšanas gadījumu.

Pagājušajā piektdienā ANO dalībvalstis vienojās par globālu plānu, kas paredz pastiprināt cīņu pret tuberkulozi.

Saistītie raksti

Pēc nedēļām ilgām smagām sarunām tika akceptēts galīgais deklarācijas teksts, kas tiks oficiāli pieņemts pirmajā šai slimībai veltītajā samitā 26.septembrī. Šis samits notiks ANO Ģenerālās asamblejas sanāksmes ietvaros Ņujorkā.

Galīgā deklarācija ar 53 punktiem paredz, ka valstu līderi samitā apņemsies izbeigt tuberkulozes epidēmiju līdz 2030.gadam un nodrošināt 13 miljardus ASV dolāru gadā šī mērķa sasniegšanai.

LA.lv