Veselam
Psiholoģija

“Iekštelpā” analizēs psihiskās veselības traucējumu cēloņus0

Shutterstock ilustrācija

No šodienas interneta vidē ir pieejams podkāsts “Iekštelpa” par psihisko veselību un tās traucējumiem. “Iekštelpā” sarunājas radio Pieci.lv producente un ētera personība Karmena Stepanova, ārsts-psihoterapeits Artūrs Miksons un podkāsta idejas autore Alise Pabērza.

Podkāsts vairāk būs veltīts sarunām par iespējamiem psihisko traucējumu cēloņiem, nevis sekām. Katra epizode būs veltīta kādai no tēmām, kura var būt aktuāla un atpazīstama daudziem. Iekštelpas pirmajā epizodē tiek apskatīta šķiršanās tēma no tās dažādiem aspektiem – šķiršanās romantiskās attiecībās, šķiršanās caur nāves pieredzi, bērnu seperācija jeb šķiršanās no vecākiem bērnībām un tā visa ietekme uz cilvēka šī brīža dzīvi.

“Sabiedrībā šobrīd aktīvi runā par psihiskajiem jeb mentālajiem traucējumiem – par depresiju, trauksmi, panikas lēkmēm un citiem. Tomēr reti kurš runā par šo traucējumu cēloņiem, jo patiesībā jau šie traucējumi nerodas bez iemesla. Un šo iemeslu cēloņi visbiežāk ir meklējami jau tālā pagātnē – bērnībā, lai arī kā gribētos domāt, ka to visu ietekmē tikai šī brīža norises dzīvē. Tāpēc ir svarīgi saprast šo sasaisti starp bērnību un pieaugušā dzīvi, un psihiskajiem traucējumiem, lai varētu arī attiecīgi rīkoties, par to arī centīsimies podkāstā parunāt,” par ideju stāsta viena no tās autorēm – Alise Pabērza.

Podkāsta veidotāji cer, ka tas palīdzēs cilvēkiem labāk izprast vai vismaz aizdomāties par savu emocionālo un mentālo stāvokli, kā arī uzsver – lai veiksmīgi ārstētu psihiskās veselības traucējumus, ir jāvēršas pie speciālistiem – psihiatra vai psihoterapeita.

Podkāsta tapšanā palīdz Masterfoto, RocketshipNetwork un vairāki brīvprātīgie palīgi. Podkāsta vizuālo identitāti ir radījusi māksliniece Krista Miltiņa.

Podkāsts tiks publicēts interneta platformās Youtube un Facebook.

LA.lv