Veselam
Uzturs

Realitāte atšķiras no gaidām: Cilvēki vēlas ēst veselīgāk, bet to neīsteno 0

Foto – Shutterstock

Iedzīvotāji ar vien vairāk sāk interesēties par veselīga uztura lietošanu ikdienā, piedomājot par sabalansētu ikdienas maltīšu saturu. Uzņēmums “Maxima Latvija”, pētot iedzīvotāju iepirkšanās paradumus, veica arī iedzīvotāju pirkumu grozu analīzi, lai salīdzinātu, kā reālie pircēju paradumi atšķiras no vēlamā veselīgā uztura šķīvja.

“OnPlate” uztura speciālistu norādītajā veselīgā uztura šķīvī lielāko daļu (50%) vajadzētu saturēt augļiem, dārzeņiem un ogām, 25% olbaltumvielām un 25% graudaugu produktiem un kartupeļiem. Izpētot reālo situāciju, proporcijas iedzīvotāju šķīvjos tomēr atšķiras.

“Gada sākumā veiktā aptauja norādīja, ka 87% iedzīvotāju ir svarīgi ikdienā lietot veselīgu uzturu, tomēr trešdaļa norādīja, ka veselīga dzīvesveida ievērošana ir sarežģīts un grūts process. Tādēļ veicām pirkumu grozu analīzi, lai saprastu, kāda ir šī brīža situācija iedzīvotāju ikdienas maltīšu proporciju sadalījumā.

Augļiem un dārzeņiem uz sava šķīvja atvēlām aptuveni 23,5%, kas ir tikai puse no vēlamajiem 50%.

Turpretī graudaugiem un kartupeļiem tikai 9% (25% vietā).

Savukārt olbaltumvielas tiek patērētas stipri vairāk kā tas ir ieteicams – 45,5% (vēlami 25%). Protams, arī našķēšanās sastāda daļu ikdienas maltīšu, kas pēc aprēķiniem aizņem aptuveni 14,1%,” norādīja “Maxima Latvija” Komunikācijas vadītājs Jānis Beseris.

Saistītie raksti

“OnPlate” dibinātāja un sertificēta uztura speciāliste Līga Balode uzsver: “Veselīgas ēšanas ieteikumi var ievērojami atšķirties dažādām cilvēku grupām atkarībā no veselības stāvokļa, vecuma, fiziskās aktivitātes un citiem faktoriem. Norādītās vēlamā veselīga uztura šķīvja proporcijas ir attiecināmas uz cilvēkiem ar zemu fizisko aktivitāšu līmeni, vieglām fiziskām aktivitātēm ikdienā, vairāk sēdošu dzīvesveidu, kas šobrīd ir atbilstošs lielai sabiedrības daļai.

Pozitīvi, ka iedzīvotāji arvien vairāk domā par veselīgu uzturu, taču šie dati pierāda, ka vēl ir jāpiestrādā pie saņemšanās šos paradumus ieviest savā ikdienā.”

LA.lv
36,6 °C
Veselam
Kā sagatavoties medicīniskajām analīzēm
21 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Kuri ir pieprasītākie bērnu ārsti reģionos. Aicina atbalstīt bezmaksas vizītes
1 diena
DE
DELFI
Veselam
Pazīmes, kas liecina – tevi uzaudzināja īstens narciss
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
9 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
9 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
8 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
7 stundas