Veselam
Ārstēšana

Reizniece-Ozola: Mediķu atalgojuma palielināšanai atrasts viss nākamgad nepieciešamais finansējums0


Dana Reizniece-Ozola
Dana Reizniece-Ozola
Foto: Reuters/LETA

Rīga, 18.dec., LETA. Lai palielinātu mediķu atalgojumu no nākamā gada 1.janvāra, atrasts viss nākamgad nepieciešamais finansējums 87,5 miljonu eiro apmērā, šodien žurnālistiem apgalvoja aizejošā finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS).

Politiķe norādīja, ka atrasts viss nepieciešamais finansējums, lai nodrošinātu mediķu atalgojuma pieaugumu, “un pat vairāk”. Šajā summā nav iekļauti ministriju pārskatītie resursi, kas nozīmē, ka nākamajai valdībai būs papildu finansējums, un tā varēs lemt, kur to novirzīt, apgalvoja ministre.

Reizniece-Ozola sacīja, – ja šodien Ministru kabineta sēdē tiek apstiprināti noteikumi, lai mediķu atalgojuma palielināšana būtu iespējama, mediķi darba samaksas pieaugumu saņems jau no nākamā gada 1.janvāra.

Jau ziņots, ka valdība šodien spriedīs par mediķu atalgojuma palielināšanas iespējām par 20% no nākamā gada 1.janvāra, liecina valdības sēdes darbakārtība. Valdības sēdē iekļauti vairāki izskatāmie jautājumi, kas saistīti ar mediķu atalgojuma palielināšanu par 20% no nākamā gada.

Valdības darbakārtībā ir grozījumi noteikumos par zemāko mēnešalgu un speciālo piemaksu ārstniecības personām, kas nepieciešami, lai par 20% palielinātu ārstniecības personu zemāko mēnešalgu. Zemākā mēnešalga tiek palielināta visās mediķu grupās, gan ārstiem un funkcionālajiem speciālistiem, gan ārstniecības un pacientu aprūpes personām un funkcionālo speciālistu asistentiem, gan ārstniecības un pacientu aprūpes atbalsta personām.

Saistītie raksti

Saskaņā ar grozījumu projektu sertificēta ārsta un zobārsta zemākā mēnešalga no 899 eiro tiktu palielināta līdz 1079 eiro, kas ir pieaugums par 180 eiro. Tikmēr, piemēram, sertificētas māsas un ārsta palīga zemākā mēnešalga no 595 eiro tiktu palielināta līdz 714 eiro, kas ir par 119 eiro vairāk.

Tāpat plānoti grozījumi Veselības aprūpes pakalpojumu organizēšanas un samaksas kārtībā, lai nodrošinātu atalgojuma palielināšanu pakalpojumu tarifā, kā arī ģimenes ārstiem. Ar grozījumiem arī kapitācijas nauda, kas tiek piešķirta ģimenes ārstiem par katru aprūpē esošo pacientu, tiktu palielināta par 20%.

LA.lv
AN
Annika Niedrīte
Veselam
TESTS: Ko sēņu lasīšanas maniere pastāsta par tavu raksturu?
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Rudenīgā spēkstacija – ābols! Mazina vēža risku, cīnās ar sirds slimībām un uzlabo ādu 1
22 stundas
VE
Veselam.lv
Veselam
Sākusies apkures sezona – kā izvairīties no alerģijām, ādas problēmām un elpceļu saslimšanām?
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

AD
Artis Drēziņš
Latvijā
Agrāk zaga spoguļus un magnetolas, tagad – “torpēdas”. Saruna ar VP pārstāvi Māri Priednieku
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Neskaidras kodīgas vielas dēļ Juglā no daudzstāvu nama evakuē iedzīvotājus 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
ECT pret Latviju vērsies vīrietis, kuru tiesā 25 gadus pēc zādzības izdarīšanas
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Breksita vienošanās: deputāti noraida Džonsona grafiku
7 stundas
ZE
Zane Eniņa
Latvijā
“Latvijas lepnuma” laureāti izraudzīti!
8 stundas